سالانه ۶۰ هزار ازدواج با پشتیبانی کمیته امداد انجام می‌شود

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرنگار مهر، پرویز فتاح غروب شنبه در مراسم اهدای ۳۰۰ کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان تحت پشتیبانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم، اظهار داشت: برگزاری چنین مراسمی برای ترویج سنت حسنه کمک به ازدواج جوانان است زیرا این کار از آسیب‌های اجتماعی می‌کاهد و در پی آن جامعه به سمت تعالی پیش می رود.

وی افزود: حداقل سالانه ۶۰ هزار ازدواج میان دختران و پسران خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد صورت می‌گیرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)  افزود: تصور می کنم با ثواب و زیباترین کارها را خیران انجام می‌دهند که در جهت گره گشایی از کار جوانان برای ازدواج قدم می گذارند و کمیته امداد در این باره کمک بسیار کوچکی کرده و بیشتر واسطه خیر است.

وی عنوان کرد: ما قصد ترغیب جامعه به خدمت رسانی داریم کاری که دین و مکتب ما بر آن بسیار تأکید دارند.

همه متدینان باید مددکار باشند

فتاح با بیان این که روحیه خیر و امداد باید در جامعه تقویت شود، ابراز داشت: دست امید به سوی دولت برای کمک، کار درستی نیست اگرچه دولت باید به وظیفه خود در حد توانایی عمل کند و باید همه متدینان مددکار باشند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد مورد اعتماد مردم و خیران است و ما باید امانت مالی مردم را به اهل آن برسانیم و این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) یادآور شد: آنچه که وظیفه ما است باید به شهر قم خدمت کنیم اما وجود مراجع تقلید و خیران در استان قم موجب شده که ما انتظار داشته باشیم این شهر به چندین استان ضعیف نیز کمک‌رسانی کند.

وی در پایان به ۳۰۰ نوعروس حاضر در این مراسم هدیه سفر به کربلای معلا را اهدا کرد.

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۶ February 2016 | 9:31 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.