سایت رسمی فدراسیون جهانی والیبال: ایران تاریخ را برگرداند

تیم والیبال ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های جهانی جوانان شگفتی دیگری را رقم زد و تیم ایتالیا را با نتیجه‌ی ۳ بر ۲ شکست داد.


به گزارش ایسنا، سایت رسمی فدراسیون جهانی والیبال پس از پایان مسابقه تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا نوشت: ایران پس از شکست قاطعانه ۳ بر صفر مقابل بلغارستان در ادامه مسابقات خود روز یکشنبه با نتیجه سه بر دو ایتالیا را پس از تقریبا دو ساعت والیبال هیجان انگیز شکست داد.


در ادامه این گزارش آمده است: در حالی که پیروزی سه بر دو با نتایج ۲۰ -۲۵، ۱۷-۲۵ ، ۲۵-۲۲، ۲۵-۲۱ و ۲۱-۱۹ باعث ارتقای رکوردهای موفقیت ایران شد، ایتالیا در این زمینه به رکورد ۱-۱ نزول کرد.


در پایان ست اول یک پایان پراضطراب را شاهد بودیم که ایتالیا سرانجام با نتیجه ۲۰-۲۵ به پیروزی رسید. “روکو بارون” بهترین امتیازآور مسابقه بود که توانست ۲۲ پوئن کسب کند و کارملوگیتو به همراه گیاکوموبلی توانستند شرایطی را فراهم بکنند تا بارون از بین دفاع های ایران بتواند امتیاز لازم را کسب کند.


در ست دوم ماتئومارتینو با قد ۱متر و ۹۷ سانتی متری خود در میانه تور بازیکنی غیرقابل مهار بود و او توانست امتیاز ۲۴ -۱۷ وسپس ۲۵-۱۷ را به دست آورده و ایتالیا را با نتیجه دو بر صفر جلو بیاندازد.


در بخش دیگری از گزارش فدراسیون جهانی والیبال آمده است: ایرانی ها هرگز چیزی به عنوان ناامیدی را نمی شناختند، بنابراین با شجاعت و تبحر کامل جنگیدند تا تاریخ را برگردانده و این مسابقه را با پیروزی به پایان برسانند.


موسوی عراقی بهترین امتیاز آور تیم ایران با ۱۹ امتیاز یک نمونه مثال زدنی است و تیم خسته ایتالیا چاره ای جز واگذاری مسابقه در سه ست باقی مانده نداشت. البته بخش دیگری از این پیروزی حماسه آور توسط شهرام محمودی، علیزاده لیبرو ایران و آرش کشاورزی رقم خورد که در پایان مسابقه این پیروزی را با اشک های خود به همراه تماشاگرانی که برای تشویق ایران به سالن مسابقه آمده بودند، جشن گرفتند.

برای تیم ایران در شروع این دیدار صابر نریمان نژاد، منصور زادون، محمد موسوی عراقی ، علی نجفی ، رحمان داوودی ، آرش کشاورزی و عبدالرضا علیزاده (لیبرو) به میدان آمدند که در پایان محمد موسوی عراقی برای دومین دیدار پیاپی با کسب ۱۹ امتیاز بهترین بازیکن تیم ایران لقب گرفت.


برای تیم ایتالیا نیز کارملو گیتر ، ساتئو مارتینو، دیوید سایتا، جیاکرمو بلینی ، رکو بارونه ،گابریله ماروتی و لورنز سمیرلی (لیبرو) بازی کردند.


ماتئو مارتینو، بازیکن تیم ایتالیا در این دیدار به کسب ۲۲ امتیاز بهترین بازیکن میدان بود.


این دیدار که جنبه انتقامی برای تیم ایران داشت یک ساعت و پنجاه و هشت دقیقه به طول انجامید.