سجاد مرادی به نیمه‌نهایی مسابقات جهانی دو و میدانی راه یافت

در نخستین روز از مسابقات جهانی دوومیدانی در شهر اوزاکای ژاپن سجاد مرادی به مرحله‌ی نیمه نهایی دو ۱۵۰۰ متر راه یافت.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسابقات جهانی دوومیدانی از صبح امروز در ورزشگاه ناگایی شهر اوزاکا آغاز شد و طی آن در دور مقدماتی دوی۱۵۰۰ متر، سجاد مرادی در حالی که با کسب زمان ۳ دقیقه و۴۱ ثانیه و ۴۹ صدم ثانیه در گروه خود دهم شده بود؛ اما، به صورت غیرمستقیم به فینال این دوره از رقابت‌ها راه یافت.


او که با شماره‌ی پیراهن ۶۸۰ در گروه دوم دور مقدماتی صبح امروز با سیزده حریف دیگر خود رقابت کرد، در نهایت توانست به جمع بیست و چهار نفر نیمه نهایی راه یابد. در گروه او مهدی بالا از فرانسه، رشید رمزی از بحرین و محمد موستاوی از مراکش مکان‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.


نحوه‌ی انتخاب ورزشکاران برای حضور در مرحله‌ی نیمه نهایی بدین صورت بود که شش نفر اول هر گروه (سه گروه مقدماتی) به صورت مستقیم به مرحله‌ی نیمه نهایی راه می‌یافتند و شش نفر دیگر هم از میان بهترین رکوردها برای حضور در نیمه نهایی انتخاب می‌شدند که سجاد مرادی در گروه دوم از میان بهترین رکوردها برای حضور در مرحله‌ی نیمه نهایی انتخاب شد.** مرادی دوشنبه در نیمه نهایی می‌دود


به گزارش ایسنا،‌در حالی که تا کنون هیچ کدام از دوومیدانی‌کاران ایرانی نتوانسته بودند در دوی ۱۵۰۰ متر از مرحله‌ی مقدماتی صعود کنند؛ اما، این بار سجاد مرادی در مسابقه‌های جهانی اوزاکا ۲۰۰۷ توانست به مرحله‌ی نیمه نهایی راه یابد. او در این مرحله از رقابت‌ها ساعت ۱۵:۴۰ دقیقه به وقت ایران روز دوشنبه در گروه اول نیمه نهایی با یازده حریف دیگر خود از کشورهای مراکش، الجزایر، کنیا، نیوزلند، اتیوپی، آمریکا، اسپانیا، فرانسه و انگلستان رقابت می‌کنند.


سجاد مرادی، با بهترین رکورد سه دقیقه و ۳۸ ثنیه و ۸۰ صدم ثانیه (که رکورد ایران محسوب می‌شود) در میان این گروه از لحاظ رکوردی پایین‌ترین رکورد را دارد.


مسابقات نیمه‌نهایی دوی۱۵۰۰ متر در دو گروه با حضور ۲۴ دونده برگزار می‌شود و نیمی از آنها به فینال راه می‌یابند. در صورتی که سجاد مرادی بتواند به فینال راه یابد، نخستین دوومیدانی کار ایرانی است که چنین افتخاری را نصیب خود کرده است.** اولین طلا به کنیا رسید


به گزارش ایسنا، نخستین رقابت مسابقه‌های جهانی اوزاکا در دو ماراتن مردان برگزار شد که در نهایت لوکه کیبت از کنیا با زمان ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه و ۵۹ ثانیه اول شد. مبارک حسن از قطر با زمان ۲ ساعت و ۱۷ دقیقه و ۱۸ ثانیه مدال نقره را از آن خود کرد و ویکتور راتلین از سوییس با زمان ۲ ساعت و ۱۷ دقیقه و ۲۵ ثانیه مدال برنز این دوره از رقابت‌ها را بر گردن آویخت.


در این رقابت، ۵۷ دونده حضور داشتند. همچنین در رقابت‌های عصر، قهرمانان پرتاب وزنه‌ی مردان و ۱۰ هزار متر زنان هم شناخته می‌شوند.