سخنگوی دولت : حضور زنان در ورزشگاهها جایی برای نگرانی نیست

سخنگوی دولت درباره برخی اظهار نگرانی‌ها در خصوص دستور رییس جمهوری در زمینه بررسی امکان حضور زنان در ورزشگاهها ، گفت: دولت اطمینان می‌دهد هیچ اقدامی خلاف موازین اسلامی صورت نمی‌گیرد و جایی برای نگرانی نیست.” غلامحسین الهام ” روز دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، این مطلب را در پاسخ خبرنگاری مطرح کرد که پرسید:” برخی رسانه‌ها علاقه دارند، رییس جمهور اصولگرا را در مقابل مراجع قرار دهند، پاسخ شما به این رسانه‌ها چیست؟” الهام در ادامه پاسخ به این پرسش اظهار داشت: ” آنهایی که در این مسیر حرکت می‌کنند، که خدای ناکرده چنین تفکیک و جدایی را بوجود بیاورند چه برسد به اینکه تقابل ایجاد کنند، کاملا به بیراهه می‌روند و آب در هاون می‌کوبند.”
وی گفت: ” دولت نهم، دولتی اسلامی، متدین و پایبند به احکام اسلامی است و معتقد است که پیشرفت و تعالی کشور ، جز در سایه اجرای احکام شریعت مقدس اسلام قابل تحقق نیست.”
” دولت در همه زمینه‌ها جدیت دارد و مراقبت می‌کند که هیچ اقدامی خلاف موازین شرع در عرصه تصمیم‌گیری و اجرا صورت نگیرد.”
سخنگوی دولت گفت: ما همیشه تذکرات و ارشادات علمای شریف و فقهای معزز را فرصتی برای دولت می‌دانیم و آن را از ” نعم الهی ” برمی‌شماریم.


وی افزود : دغدغه علما، دغدغه‌های دین و احکام اسلامی است و دولت از همه کسانی که به این موضوع توجه دارند و دولت را مورد التفات قرار می‌دهند، استقبال می‌کند و ارشادات را نعمت می‌داند.


سخنگوی دولت تاکید کرد که دولت اطمینان می‌دهد هیچ اقدامی خلاف موازین اسلامی صورت نمی‌گیرد. دولت متدین است و به جد پایبند به احکام دینی است .


الهام در عین حال با اشاره به اینکه در اطلاعیه برخی مراجع عظام به فعالیت‌های ارزنده دولت اشاره شده است ، گفت : این مراجع عظام در اطلاعیه های خود، دولت را از جهت اقدامات سازنده و مثبتی که در جهت عدالت اجتماعی و خدمت به مردم انجام داده، مورد حمایت و تایید قرار دادند که در کنار آن، تذکرات برای دولت ارزشمند است .


وی خاطر نشان کرد که همه مسائل مورد توجه و تذکر آقایان ، در دولت مراعات می‌شود و دولت مقید است و جایی برای نگرانی نیست .


الهام در پاسخ به این سئوال که برخی رسانه‌ها مطرح کرده‌اند، رییس جمهوری ، دستور اخیر خویش مبنی بر حضور زنان در ورزشگاهها را لغو کرده است، اظهار داشت : پاسخ من ، همان پاسخ به سئوال قبل است .