سرانجام رد پای صهیونیست‌ها در لغو بازیهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران آشکار شد

سرانجام پس از مشکلات فراوان برای برگزاری بازی‌های دوستانه، چهارشنبه در روز بازی‌های فیفا تیم ملی ایران برابر کاستاریکا به میدان رفت و سه بر دو پیروز شد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیشتر پیشنهاد و برنامه بازی‌های دوستانه ایران با رومانی، اوکراین و حتی اسپانیا با وجود قرارداد و توافق ضمنی طرفین لغو شد.


در بعضی از آنها آشکارا مشکل سیاسی و جایگاه کنونی ایران در جهان سیاست دلیل لغو این دیدارها عنوان شد یا بهانه‌های بی‌پایه و اساسی مانند دوری راه، ناامن بودن یا بیش از حد نیرومند بودن ایران را به زبان آوردند.


رد پای سیاست در فوتبال با وجود پافشاری سران فیفا به جدایی این دو به ویژه در راه آماده‌سازی و بازی‌های تیم ملی در جام جهانی دیده می‌شود.


اگر تا چند ماه پیش تهدیدها و پیشنهادهای غیر منطقی برای انزوای تیم ملی ایران پراکنده و بدون سازماندهی به نظر می‌رسید، پس از دیدار ایران و کاستاریکا دست کم روشن شد که بیشتر این بازی‌ها به سفارش و نفوذ جامعه صهیونیست در اروپا و آمریکای جنوبی لغو شده است. چرا که بی‌درنگ پس این بازی، آنها بی‌پرده از سرپیچی کاستاریکا از آنچه «تحریم غیر رسمی» ایران نامیدند، گلایه کردند.


سایت Jewish Telegraph Agency این «خبر فوری» را در خروجی خود قرار داد:« کاستاریکا در یک دیدار فوتبال با وجود درخواست برای تحریم ایران بازی کرد. تحریم غیر رسمی تیم ملی ایران برای درخواست نابودی اسراییل و سرپیچی ایران برای همکاری با بازرسان هسته‌ای اجرا شده است. ایران در بازی چهارشنبه، سه بر دو پیروز شد.


ایران که مانند کاستاریکا به رقابت‌های جام جهانی ۲۰۰۶ رسیده است برای برگزاری دیدارهای دوستانه و تدارکاتی با دیگر شرکت کنندگان جام جهانی ناتوان بوده است.


آیدا فاین گتسیشت قانونگذار یهودی کاستاریکا و سرشناس‌ترین روزنامه این کشور خواهان لغو بازی شده بودند. سران فوتبال کاستاریکا گفتند این بازی نمایانگر «امید برای برقراری صلح» است و نباید سیاست و ورزش در هم آمیخته شوند.»