سرانجام لعیا زنگنه چادری شد


    «اغما» مجموعه تلویزیونی که قرار است در ماه مبارک رمضان پخش شود و کارگردانی آنرا سیروس مقدم و تهیه کنندگی مرتضی جودی به عهده دارند، در ۳۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای در گروه فیلم و سریال شبکه اول سیما ساخته می شود و داستان زندگی دکتر طه پژوهان با بازی امین تارخ را دنبال می کند که یک پزشک فوق متخصص مغز و اعصاب است. او به دلیل جراحی های موفقیت آمیزش روی رزمندگان در جبهه ها به پنجه طلا معروف است. تا اینکه روزی به دلیل بیماری حاد همسرش مولود (شیرین بینا) بر سر دو راهی قرار می گیرد. از طرفی عرف پزشکی مانع جراحی همسرش توسط او
است ولی مولود اصرار دارد که فقط توسط او جراحی شود. از سویی تنها فرزند آنها پری (نفیسه روشن) مخالف این عمل جراحی توسط پدر است. این سریال براساس نوشته ای از داریوش مختاری در حال ساخت است و بازیگرانی چون، لعیا زنگنه، ایرج نوذری، ناصر ممدوح، عبدالرضا اکبری، حامد کمیلی و لادن طباطبایی در آن به ایفای نقش می پردازند.
    اما چندی پیش در خبرها آمده بود که از طرف سازمان صدا وسیما تاکید شده است تا لعیا زنگه بازیگر نقش اول این مجموعه از پوشش چادر استفاده کند،
    تهیه‌کننده این سریال در این باره گفت: خانم لعیا زنگنه درابتدا قرار نبود چادر داشته باشند، اما در ادامه تصمیم بر این گرفته شد که اگر ایشان از چادر استفاده کنند، بهتر است.
    رضا جودی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که پس از تصمیم در خصوص استفاده از چادر برای این شخصیت، چه وضعیتی برای پلان‌های گرفته شده پیش آمد؟ گفت: پس از یک هفته از شروع کار این تصمیم گرفته شد، بنابراین پلان‌های خاصی تصویربرداری نشده بود. ضمن این که شخصیت اصلی زن سریال «اغما» در فضای عمومی جامعه از چادر استفاده می‌کند و در محل کار مانتو و مقنعه به تن دارد.
    رضا جودی هم‌چنین به این تصمیم سازمان صدا و سیما که شخصیت‌های مثبت سریال‌های مناسبتی از پوشش کامل استفاده کنند را مثبت ارزیابی کرد.
    هم‌اینک تدوین این سریال هم زمان با تصویر برداری توسط خشایار موحدیان در حال انجام است و قسمت‌هایی از آن آماده به شبکه تحویل داده شده است ساخت موسیقی «اغما» را کارن همایونفر بر عهده دارد.