سرقت طلاجات زن تنها در پوشش رفع تشنگی

بی‌احتیاطی زن تنها در منزل در جریان رفع تشنگی دو مرد که به درب خانه‌اش مراجعه کرده بودند، به سرقت طلاجات و وجوه نقد وی منجر شد.


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، مقارن ۱۹ اسفند ماه سال ۸۵، تماسی با مرکز فوریتهای پلیسی «۱۱۰» اصفهان برقرار شد که طی آن زنی، ماموران را در جریان ورود سارقانی به منزلش و سرقت وجوه نقد و طلاجات خود قرار داد.


با حضور پلیس در محل سرقت، زن مالباخته به هویت «فاطمه» در تحقیقات پلیسی اظهار کرد: دو جوان عصر روز حادثه به درب منزلم مراجعه و پس از رو در رویی، برای رفع تشنگی از من تقاضای آب کردند.


وی ادامه داد: در حالی که به تنهایی در منزل بودم، برای دو مرد جوان آب آوردم، اما در همین حین یکی از آنها با بیرون آوردن چاقو و تهدید به درگیری، مرا به داخل منزل کشانده و با استفاده از فرصت فراهم شده و خالی بودن خانه، چهار النگویم را با قیچی بریده و با سرقت مبالغی وجه نقد موجود در منزل متواری شدند.


به گزارش ایسنا، پلیس با بررسی‌های فنی ردپای متهمان را شناسایی کرده است و تلاش جهت دستگیری آنها ادامه دارد.


بر این اساس پلیس به زنان و دختران جوان هشدار داد که در مواجهه با افراد غریبه‌ای که به درب منزل مراجعه می‌کنند، هوشیار بوده و در هر موقعیتی که امکان داشت، دربهای ورودی را قفل کنند و حتما پیش از باز کردن درب، هویت فرد مراجعه کننده را احراز کنند.


همچنین پلیس اعلام کرد: یکی از شیوه‌های شناخته شده سارقان، ورود پیدا کردن به منازل با استفاده از شیوه‌هایی تحت عنوان مامور آب، برق، تلفن و در موارد دیگر تقاضا برای رفع حاجت یا بردن کودک به دست‌وشویی و یا خوردن آب است، از این رو افراد به ویژه در زمانی که تنها در منزل هستند، از باز کردن درب منزل روی غریبه‌ها جدا خودداری کنند.