سرقت ناکام از بانک «ملت» تهران

متهمی که ظهر امروز با تهدید اسلحه وارد بانک «ملت» شعبه چهار راه یاسری شده بود با تلاش رییس و کارمندان بانک دستگیر شد.

سرهنگ محمد تورنگ، رییس مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ در خصوص نحوه دستگیری این متهم به «ایسنا» گفت: در ساعت ۱۳:۵۰ امروز سارق مسلحی به داخل بانک ملت شعبه چهارراه یاسری واقع در خیابان جمهوری وارد شد و بلافاصله پس از ورود با تهدید اسلحه قصد داشت تمامی پول‌های بانک را به سرقت ببرد.

در این میان زمانی که این متهم با مقاومت رییس و کارکنان بانک مواجه شد، بلافاصله سلاح کمری خود را بیرون آورده و تیری را شلیک کرد.

این در حالیست که همدست وی در خارج از بانک به همراه موتورسیکلتی در انتظارش ایستاده بود، به محض مشاهده تیراندازی، اسلحه خود را به سمت شیشه بانک نشان گرفت و تیری شلیک کرد.

بر این اساس رییس بانک و سایر کارمندان با مشاهده این تیراندازی‌ها بلافاصله به سمت متهم داخل بانک حمله‌ور شده و پس از خلع سلاح به سمت متهم دیگر که در خارج از بانک ایستاده بود رفتند که موفق شدند وی را نیز خلع سلاح کنند اما این متهم موتورسوار بلافاصله از محل متواری شد.

در این میان متهم دستگیر شده داخل بانک بر اثر ضربه‌ای که جهت خلع سلاح از سوی کارمندان بانک بر سرش وارد شده بود، بی‌هوش شد، این در حالیست زمانی که مأموران کلانتری ۱۲۹ جامی که پس از اطلاع از قصد شوم سارقان به محل حادثه اعزام شده بودند، متهم قصد فرار از داخل بانک را داشت که از سوی ماموران کلانتری دستگیر شد.

سرهنگ تورنگ افزود: در بازرسی‌های بدنی به عمل آمده از این متهم و کشف سلاح کمری متهم متواری ۲۰ تیر جنگی کشف و ضبط شد.

رییس مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ با بیان این که این متهم به دلیل نامناسب بودن شرایط جسمانی به بیمارستان نیروی انتظامی منتقل شده است، گفت: تحقیقات پلیسی پس از به هوش آمدن کامل وی آغاز خواهد شد.

به گفته سرهنگ تورنگ در حال حاضر چهره متهم متواری شناسایی شده که پیگیری‌های پلیس جهت دستگیری وی ادامه دارد.