سرقت ۱۰ ثانیه ای باند دالتون ها از مردم
 
images/20071215/dalton.jpg
 
:باند دالتون های پنجه طلا که از بازنشسته ها در ۱۰ ثانیه سرقت می کردند، در یکی از محله های کرج دستگیر شدند و به ۴۵ فقره جیب بری اعتراف کردند.
۶ آذر امسال مردی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ کرج تماس گرفت و از به سرقت رفتن کیفش از سوی سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو اطلاع داد.
به دنبال این تماس ، ماموران انتظامی استان تهران به محل سرقت در حوالی پمپ بنزین کمال آباد مراجعه کردند و پی بردند مالباخته به تعقیب سارقان پرداخته و با کمک اهالی موفق به دستگیری ۳ نفر از آنها شده است.
به این ترتیب ، متهمان به نام های علی اصغر، اکبر و جواد برای ادامه تحقیقات به اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان تهران انتقال یافتند و خودروی آنها توقیف شد.
متهمان در بازجویی های پلیسی خود را ۳ برادر معرفی کردند و منکر جرایم خود شدند تا این که ماموران برای بررسی هویت مالکیت خودروی پژو، به استعلام از اداره راهنمایی و رانندگی پرداختند که معلوم شد خودرو روز گذشته به سرقت رفته است.
با به دست آمدن این اطلاعات ، ماموران به بازجویی مجدد از متهمان پرداختند تا سرانجام چند روز قبل ، راز ۴۵ فقره جیب بری از شهروندان را فاش کردند.
علی اصغر یکی از جیب برها در اظهاراتش گفت: من و یکی از برادرانم چند ماه پیش از زندان آزاد شدیم ، پس از آن تصمیم گرفتیم جیب بری و سرقت های خود را آغاز کنیم.
من و ۲ برادرم با خودروهای اجاره ای اطراف بانک های مختلف کرج پرسه می زدیم و با انتخاب سوژه های خود از میان افراد بازنشسته ، آنها را به عنوان مسافر سوار می کردیم و در میانه راه ، محتویات جیب آنها را از قبیل پول ، کارت های اعتباری ، دسته چک و دفترچه های بیمه و کارت های شناسایی به سرقت می بردیم. پس از افزایش این سرقت ها، تصمیم به سرقت از مسافران اتوبوس ها و ایستگاه های مترو گرفتیم و تمام سرقت هایی که مرتکب می شدیم ۱۰ ثانیه بیشتر طول نمی کشید و دیگر باورمان شده بود که واقعا پنجه طلا هستیم.
بنابراین گزارش ، اعضای این باند با اعتراف به ۴۵ فقره جیب بری ، از سوی بازپرس حسینی رازلیقی ، رئیس شعبه یکم دادسرای امور جنایی روانه بازداشتگاه پلیس شدند تا تحقیقات تکمیلی از آنها صورت گیرد. افرادی که در دام اعضای این باند گرفتار شده اند، می توانند به اداره آگاهی مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان تهران مراجعه کنند.