سرمربی تیم ملی بعد از انتخابات مشخص می‌شود

جلسه کمیته‌ی انتقالی فدراسیون فوتبال بار دیگر بدون نتیجه ی خاصی به پایان رسید.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جلسه‌ی کمیته‌ی انتقالی فدراسیون فوتبال امروز و پس از ۲ ساعت و نیم در حالی که با حضور تمامی اعضا برگزار شد بدون نتیجه‌ی خاصی پایان یافت.


صفایی فراهانی، رئیس این کمیته در پایان نشست بااشاره به این که به درخواست کیومرث هاشمی از این پس “رغبتی” سخنگوی این کمیته خواهد بود در جمع خبرنگاران اظهارکرد: که اتفاق خاصی در این جلسه نیفتاده است.


صفایی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد زمان برگزاری انتخابات و تعیین سرمربی تیم ملی نیز گفت: همانطور که “علی آبادی” در رسانه‌ها عنوان کرده، هنوز تصمیمی برای انصراف نگرفته و تا آن زمان هیچ چیزی مشخص نیست.


وی هم‌چنین هر گونه تماس با رئیس سازمان تربیت بدنی و یا دعوت شدنش به مجلس برای ارائه‌ی توضیحات را رد کرد.


صفایی فراهانی در مورد احتمال تعلیق فوتبال ایران نیز گفت: هیچ ضرب‌الاجلی اعلام نشده است و هیچ اطلاعی در این ‌زمینه ندارم اما، ممکن است هر زمانی شرایط تغییر کند. چرا که این گونه تصمیمات نیازی به تشکیل جلسه ندارد.


وی هم‌چنین در مورد فرصت باقی مانده برای اعلام اسامی بازیکنان تیم ملی جهت حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ نیز گفت: تا چهارم ژانویه بیشتر فرصت نداریم. همانطور که رئیس سازمان تربیت بدنی اعلام کرده، سرمربی تیم ملی بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال مشخص می‌شود. من تنها می‌دانم که اگر تا ۴ ژانویه (۱۴ دی) اسامی را اعلام نکنیم، تیم ایران نمی‌تواند در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ شرکت کند.


صفایی فراهانی تصریح کرد:‌ در عین حال باید بگویم مراحل ارسال اسامی تنها شامل اعلام نام نیست و باید مدارک این بازیکنان نیز تکمیل باشد. بنابراین فرصت بسیار کمی در اختیار داریم.


وی هم‌چنین در مورد بلاتکلیفی وضعیت فوتبال ایران و هم‌چنین مطرح شدن مباحثی مبنی بر شیطنت گروه فیفا در کمیته‌ی انتقالی، گفت: ‌اگر قصد شیطنت داشتیم، همان ابتدا به فیفا می‌گفتیم که علی‌آبادی معاون رئیس جمهور است اما، این کار را انجام ندادیم و تنها پس از آن که اعضای منصوب به سازمان تربیت بدنی تصمیم به استعفا گرفتند و انتخابات بار دیگر تجدید شد، فیفا متوجه این موضوع شد. بنابراین اگر انتخابات در موعد مقرر انجام می‌شد، هیچ اتفاقی نمی‌افتاد و مشخص است که ما شیطنتی انجام ندادیم.