سرمربی هانوفر: با حضور هاشمیان، در نیم فصل دوم غمی ندارم
گفت‌وگوی اختصاصی با فارس


سرمربی هانوفر: با حضور هاشمیان، در نیم فصل دوم غمی ندارم


خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال هانوفر آلمان گفت: برای کسب نتیجه و دستیابی به موفقیت در دور برگشت بوندس لیگا چشم امید بسیاری به بازیکنانی مانند وحید هاشمیان دارم.


پترنوی روور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: تلاش می‌کنم با استفاده از هاشمیان و دیگر شاگردانم در تیم هانوفر، تیمی متحول شده و پر امید را برای دور برگشت بسازم.
این مربی ادامه داد: از اظهار لطف خبرگزاری‌ فارس نسبت به خودم بسیار ممنون و سپاسگزارم. امیدوارم بتوانم در سال نو، قدم‌های مفیدی برای سربلندی هانوفر بردارم و یکی از هدف‌های خوب خبری خبرگزاری شما (خبرگزاری فارس) باشم.
وی با نگاهی به گذشته و آنچه در سال ۲۰۰۵ برای تیم هانوفر، اتفاق افتاده است، عنوان کرد: زمانی که مسئولیت هانوفر را برعهده گرفتم، تیم وضعیت خوشی نداشت. قصد انتقاد از اوالد لی نن، سرمربی اسبق هانوفر را ندارم چرا که می‌دانم در حد توان خود برای کسب موفقیت تیم کوشیده است. در واقع، شکایتم بیشتر از این است که در موقعی که در اواخر نیم فصل اول، زمام امور را در هانوفر در دست گرفتم، با تیمی روبرو شدم که از لحاظ روانی، بازیکنانش در بدترین شرایط قرار داشتند.
او افزود: در اولین برخوردم با بازیکنان تیم، به سرعت متوجه حالات روحی نامساعد‌شان شدم و به خودم گفتم که باید تحولات را از همین بخش‌ آغاز کنم.
وی تصریح کرد: به همین دلیل در ابتدای همکاری، فشار زیادی را تحمل کردم تا بتوانم روی بازیکنانم تاثیرگذار باشم. از این جهت ساعات زیادی را اختصاص دادم تا در کنار انجام تمرینات بدنسازی امور تکنیکی و تاکتیکی تیم حتی شرایط روحی و روانی تیم را دستخوش تغییرات مثبتی سازم.
این مربی باتجربه در بوندس لیگا گفت: در آن هنگام تحت تاثیر سیستم بازی هانوفر که گرایش زیادی به دفاع کردن داشت تا دست زدن به حمله، به سختی می‌شد در خصوص انجام کارهای هجومی تلاش کرد. در این شرایط متاسفانه حتی مهاجمین تیم از انجام وظیفه اصلی خود یعنی هجوم آوردن به قصد گلزنی و رسیدن به شرایط بهتر بازی غافل شده بودند. به همین دلیل برای تغییر تفکراتشان، انرژی بسیاری گذاشتم تا توانستم ایده‌های هجومی را در هانوفر پیدا کنم.
وی ادامه داد: اگر برای تیم‌هایی مثل بایرن مونیخ، هامبورگ یا وردربرمن توقف زمستانی و تعطیلات میان فصل، عاملی در جهت ادامه اوج‌گیری نشد، اما برای تیمی مثل هانوفر این تعطیلات بسیار مفید و به موقع بود.
نوی روور خاطر نشان ساخت: با فرا رسیدن تعطیلات سال نو در پایان فعالیت‌های دور رفت، تمامی بازیکنان داخلی و خارجی مرخص شدند تا با حضور در جمع خانواده‌هایشان وضعیت روحی تازه‌ای را تجربه کنند و از فضای نیم فصل اول خارج شوند. در کنار این، بهترین زمان برای تجدید قوای جسمانی تیم و رفع اشکالات فنی فراهم شد. از این جهت بسیار خرسند هستم که در آغاز دوره تمرینی جدید هانوفر، با بازیکنان بسیار بانشاط در جلسه نخست تمرین روبرو شدم.
وی افزود: گمان می‌کنم انجام کارهایی که در پیش داریم و برنامه‌های آماده سازی تیم بسیار راحت‌تر از آنچه تصور می‌شود، انجام گیرد. به همین دلیل به تحقق برنامه‌هایم در سال جدید بسیار امیدوار هستم و سعی می‌کنم این باور را به آنها منتقل کنم.
نوی‌روور در خصوص نقشی که می‌خواهد به وحید هاشمیان دهد، گفت: خصوصیات خوب وحید را از زمان حضور در تیم بوخوم می‌شناسم. شاید تنها مربی در بوندس لیگا ‌باشم که همه خصوصیاتش را کامل می‌شناسد. از این بابت با او هیچ ندارم ندارم چرا که او را مهاجمی صاحب سبک، جنگنده و با تعصب می‌دانم.
وی افزود: برایم تمام خصوصیات وحید کاملاً مشخص است. همانگونه که به خصوصیات بازیکنان دیگر هانوفر آشنایی دارم. می‌کوشم از قدرت جنگندگی و گلزنی او، حتی قابلیت‌های بازیسازی و ایجاد موقعیت گلش در تاکتیک عمومی تیم، در نیم فصل دوم بهره‌گیرم.
او در مورد شرایط هانوفر در نیم فصل دوم عنوان کرد: مسلماً پس از شروع فعالیت‌های تیم در آغاز سال نو میلادی و انجام مسابقات تدارکاتی و اردویی که در پیش داریم راحت‌تر می‌توانم در مورد هانوفر ارزیابی خودم را به اطلاع شما برسانم، اما در نیم فصل دوم هانوفر می‌تواند دست به خیلی کارهای بزرگ بزند. انجام این کارها دشوار است، در شرایطی که فشردگی رقابت در بوندس لیگا ایجاد می‌شود، کار واقعا دشوارتر خواهد شد.
وی خاطرنشان ساخت: درست است که شرایط هانوفر در نیم فصل اول مطلوب نبوده، اما وجود این وضعیت به معنای قطع امید برای ادامه راه نیست. مسلماً می‌کوشیم تا در نیم فصل دوم شرایط تیم را متحول کنیم تا این تیم به رده‌های بالاتری در جدول برسد.