سریال «خانه صدام» از تلویزیون انگلیس پخش می شودمجموعه چهار قسمتی زندگینامه صدام از روز چهارشنبه در تلویزیون انگلیس پخش می شود و یک هنرپیشه صهیونیست نقش صدام را در این سریال بازی می کند.

به گزارش خبرگزاری آریا به  نقل از  پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز او ایندیا، مجموعه “خانه صدام” که به طور مشترک توسط بی بی سی و شرکت آمریکایی “اچ بی او” Home Box Office ساخته شده است، ماجرای دوران حکومت صدام حسین را از هنگام به قدرت رسیدن تا دستگیری اش حکایت می کند.


ایگال نائور، بازیگر اسرائیلی که ایفای نقش صدام را در این مجموعه بر عهده داشته است، می گوید یک بار، از حمله موشکی صدام جان سالم به در برده است. در همین حال از نظر وی در ایفای نقش او به جای صدام بحث انتقام مطرح نبوده است.


بر اساس این مجموعه، فضای عمومی محافل خصوصی صدام مملو از وحشتی است که از انقلاب اسلامی در ایران به وجود آمده و نیز دسیسه های درباری به شیوه داستان های شکسپیر که در قصر های مجلل وی به اوج رسیده است.


در مقابل، این هنرپیشه ۵۰ ساله معتقداست تجربه او از درگیری ها و پیچیدگی های خاورمیانه او را برای بازی این نقش بر دیگر بازیگران ارجحیت داده است.


هدف آلکس هولمز کارگردان و یکی از نویسندگان این مجموعه این بوده است که به تماشاگران کمک کند تا متوجه شوند به صدام در غرب به علت اشغال کویت، به چالش کشاندن دیپلماسی و رهبری بی رحمانه اش جلوه اهریمنی داده شد.


کلیپ های پیش نمایشی این مجموعه، صدام حسین را به عنوان یک دسیسه گر ماکیاولی قدرت پرست، مردی خانواده دوست، رهبری که بهترین ها را برای عراق می خواست و نیز مردی نمایش می دهد که به سختی می توانست به نزدیکترین اطرافیانش اطمینان کند