محصولات دانلودی

سفر ایرانی ها به ونزوئلا بدون ویزا

به گزارش فارس، تفاهم‌نامه لغو روادید بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا که در فروردین‌ماه سال جاری توسط روسای جمهور دو کشور امضاء شده بود، اجرایی شد. بدین ترتیب شهروندان ایرانی می‌توانند از این پس بدون اخذ ویزا به کشور ونزوئلا سفر کنند.

امضای این تفاهم‌نامه طی سفر “هوگو چاوز “، رئیس‌جمهور ونزوئلا به ایران صورت گرفت.
ونزوئلا سومین کشور قاره آمریکای لاتین است که لغو روادید را برای شهروندان ایرانی به اجرا می‌گذارد. پیش از این، دو کشور نیکاراگوئه و اکوادور نیز محدودیت اخذ ویزا برای سفر شهروندان ایرانی را برداشته بودند.

تسهیل رفت‌وآمد بازرگانان و گردشگران از جمله نتایج اجرایی شدن این تفاهم‌نامه است که موجب گسترش و تحکیم روابط تجاری و فرهنگی ایران و ونزوئلا خواهد شد.

به گفته سفیر ونزوئلا در تهران، هم‌اکنون ۳۰۰ قرارداد و تفاهم‌نامه و ۸۰ پروژه ویژه و تخصصی بین ایران و ونزوئلا در حال انجام است که حجم روابط تجاری بین دو کشور را به حدود ۲۰ میلیارد می‌رساند. به گفته وی، در کنار انجام این پروژه‌ها، بخش دیگری از همکاری‌های ایران و ونزوئلا در غالب نقشه راه ده ساله به مرحله اجرا در خواهد آمد که ناظر بر جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی خواهد بود و تلاش بر این است که روابط دو جانبه تنها در قالب‌های سیاسی و اقتصادی محدود نماند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 1,063
  • ۲۱ دی ۸۸
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما