سفر تازه اسکات به ماه

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم آنلاین ، فیلم نامه اصیل این درام علمی تخیلی را اندی ویر داستان نویس معروف دنیای ادبیات نوشته است. اسکات هم با او در این کار، همکاری داشته است.

اندی ویر که نوول هایش در آمریکای شمالی بیش از ۶۳۰ میلیون دلار فروش داشته اند، نویسنده کتاب علمی تخیلی «مریخی» هم هست.

ریدلی اسکات سال قبل فیلم سینمایی موفق «مریخی» را براساس داستان این کتاب ساخت. «مریخی» با بازی مت دیمون، نامزد دریافت چندیت جایزه اسکار شد.

داستان «زک» در کره ماه اتفاق می‌ افتد و موجودات بیگانه فضایی و موضوعی مثل تله پاتی، نقش مهمی در ماجراهای هیجان انگیز آن دارند.

با این حال، هنوز اطلاعات زیادی در باره این داستان در دست نیست. گفته می‌ شود ویر پس از پایان کار نگارش فیلم نامه، آن را به صورت یک نوول هم می‌ نویسد.

گروه همکار ریدلی اسکات در فیلم «مریخی»، با کار تازه او نیز همکاری خواهند نمود. اما هنوز معلوم نیست مت دیمون هم به عنوان بازیگر با این محصول موفق کمپانی فوکس قرن بیستم همکاری خواهد داشت یا خیر.

نزدیکان کارگردان می‌ گویند داستان «زک» از مضمونی تازه و بدیع برخوردار است و ژانر علمی تخیلی را وارد دنیا و فضای تازه ای خواهد نمود.

«مریخی» با هزینه تولید ۱۰۸ میلیون دلاری خود، فروشی ۶۳۰ میلیون دلاری در سطح جهانی نمود. سهم سینماهای آمریکای شمالی از این مبلغ،۲۲۸ میلیون دلار بود.

ظاهرا به دلیل همین موفقیت بالای مالی و تحسین منتقدان سینمایی بوده که کمپانی فوکس قرن بیستم، به ریدلی اسکات چراغ سبز داده و گفته می‌ تواند «زک» را با هزینه تولید ۱۵۰ میلیون دلاری تهیه کند.