محصولات دانلودی

سلامت روانی والدین ضامن تربیت صحیح فرزندان

نقش والدین بویژه گذشته آن‌ها در تربیت و شکل گیری شخصیت فرزندان بسیار موثر است.

سلامت روانی والدین ضامن تربیت صحیح فرزندان

ابراهیم غفاری حق روان شناس تربیتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهارداشت: نقش والدین درتربیت فرزندان بسیار مهم است و اگر آن‌ها شخصیت و گذشته تکامل یافته ای نداشته باشند و اگر در زندگی آرامش و رضایت کافی نداشته باشند، قطعاً در تربیت کودک خود دچار مشکل خواهند شد.

وی در ادامه اضافه کرد: رشد هوش و سلامت روانی کودکان رابطه مستقیمی با گذشته والدین دارد و اگر والدین در گذشته دچار آسیب ‌های روانی باشند که درمان نشده باشد، موجب بیماری ‌های جسمی و روحی، مشکلات هوش، کاهش اعتماد به نفس و حتی اعتیاد در فرزندان می‌ شوند.

غفاری حق تصریح کرد: وقت گذاشتن والدین بویژه پدر برای کودک، بیان کرد و گو و بیان خواسته ‌ها بخصوص در زمان نوجوانی در تربیت فرزندان بسیار مهم است و در صورت کمرنگ شدن این روابط باید سعی شود با در نظر گرفتن خواسته ‌ها، عواطف و نیازهای او، این رابطه به حالت عادی بازگردانده شود.

این روان شناس تربیتی در پایان بیان کرد: پیاده روی با فرزندان، محبت و حتی در آغوش گرفتن آن‌ها، بیان کرد وگو ‌های بی بهانه، گذراندن اوقات فراغت درکنارشان، رعایت ارج متقابل، نظر خواهی و مشورت با آن‌ها از دسته راههای برقراری ارتباط و تربیت صحیح با فرزندان است.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه خانواده و زناشویی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۵ May 2016 | 6:46 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما