سلحشور: حاتمی‌کیا و مجیدی مذهبی هستند اما ده‌نمکی نه

کارگردان مجموعه تلویزیونی «اصحاب کهف» به جمعی از کارگردانان سینما با افتخار عنوان مذهبی می‌دهد، اما ده‌نمکی را از این طیف جدا می‌کند.

فرج‌الله سلحشور در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین، در مورد نگاه خود به جمعی از فیلمسازان فعال در سینمای ایران اظهار داشت: «تقریبا می‌توانم بگویم همه بچه‌های مذهبی و مومن سینما آدم‌های پاک و سالمی هستند. وقتی می‌گویم مذهبی و به جرات این را می‌گویم. برعکس کسانی که از اطلاق کلمه مذهبی به خیلی از عوامل سینما خجالت می‌کشند، من افتخار می‌کنم و با عزت‌نفس می‌گویم بچه‌های مذهبی.»

او فیلمسازان مذهبی را از منظر خود چنین برشمرد: «در میان آن‌ها آقای شورجه، آقای بحرانی، مجتبی راعی، چند تا از فیلمسازان مشهد، آقای حاتمی‌کیا و مجید مجیدی هستند.»

سلحشور گفت: «این‌هایی که سرشان با مهر آشناست و دین و قیامت را فدای سینما نکرده‌اند. همه این‌ها را آدم‌های خوبی می‌دانم و هنرمندان ارزشمندی محسوب می‌کنم، البته به علاوه کسانی که اسمشان یادم نمی‌آید.»

او درباره مسعود ده‌نمکی و نگاه خود به او اظهار داشت: «من باید آقای ده‌نمکی را استثنا کنم. او از آن‌هایی است که می‌خواهد هر دو طرف را داشته باشد و این عیب بزرگی است، من حرف خاصی در مورد ایشان ندارم و اگر بخواهم از مومنان و صالحان سینما اسم ببرم، ایشان جزو آن‌ها نیستند.»

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۰