سندسازی با تصاویر جعلی علیه ایران + عکس

برخی شبکه های ماهواره ای برای تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان خود به برخورد خشونت آمیز نیروهای انتظامی با مردم، به استفاده از تصاویر جعلی در میان اخبار خود روی آوردند.بنابراین گزارش شبکه خبری فرانس ۲۴ که طی روزهای گذشته سعی داشت اخبار اغتشاشات گروهی ضد انقلاب را به صورت گسترده پوشش دهد در پی خالی ماندن دستش از تصاویر تکان دهنده برای تحریک احساسات مخاطبان استفاده از تصاویر غیر مرتبط و جعلی را در دستور کار قرار داد.

این شبکه خبری در میان تصاویر و گزارش های خود، برای نشان دادن خشونت پلیس ایران در مقابله با اغتشاشگران در روز عاشورا تصویری از یک دختر با سر و صورت خون آلود را منتشر کرد.

این تصویر که در میان تصاویر درگیری‌های روز عاشورا گنجانده شده بود، اینگونه به مخاطب القا می کرد که پلیس ایران با شدت عمل خود این دختر را به این حال و روز انداخته است، اما دقت در این تصویر پرده از تلاش این رسانه ها برای سند سازی را روشن می نماید.

http://96.0.54.242/tab/pics2/200912311347393423.jpgبا بررسی این تصویر مشخص شد که عکس منتشره نه تنها هیچ ارتباطی با حوادث و درگیریهای روز عاشورا در تهران ندارد بلکه اصولا متعلق به ایران نیست.


با اندکی دقت در اصل تصویر می‌توان دریافت که به لحاظ زمانی و مکانی هیچ سنخیتی با حوادث اخیر ندارد، حاشیه‌های آن که نوشته‌هایی به زبان عربی در آن مشهود است، حذف شده است.


تصویر اصلی، دختری را به همراه عده‌ای دیگر نشان می‌دهد که در شهر نبطیه در جنوب لبنان مشغول قمه‌زنی هستند.
تابلوی مؤسسه بیت الهدی ـ مرکز فروش لوازم حجاج در شهر نبطیه ـ و تابلوهای دیگر به زبان عربی نیز در زمینه تصویر کاملاً مشهود است.


پیش از این نیز برخی تردیدها در مستند بودن تصاویر و فیلم‌های مورد استفاده شبکه های ماهواره ای برای تحت تاثیر قرار دادن مردم، از سوی فعالان رسانه ای منتشر شده بود که شبکه های ماهواره ای با بیان اینکه خبرنگاران آنها در پوشش تصاویر محدودیت دارند و آنها از تصاویر ارسالی مردم استفاده می کنند، سعی می کردند اقدام خود در انتشار تصاویر و اخبار جعلی را توجیه کنند.

گفتنی است پروژه کشته سازی و مظلوم نمایی از جمله برنامه های تبلیغاتی عناصر اغتشاشگر و بازوهای رسانه ای آن در جریان حوادث پس از انتخابات بوده است.


علاوه بر شبکه ماهواره ای فوق، سایت رسمی سازمان مجاهدین خلق (منافقین) نیز در اقدامی ناشیانه همین تصویر را به عنوان سند ناآرامی های روز عاشورا منتشر کرد!
لازم به ذکر است جعل تصاویر از شیوه‌های قدیمی منافقین برای فریب افکار بوده است. پیش از این، گروهک تروریستی منافقین برای تحریک احساسات مردم و توجیه جمع‌آوری کمک‌های مالی در اروپا (که از سوی خود منافقین «گدایی شرافتمندانه» خوانده می‌شود) با جعل عکس‌هایی از کتاب «کودک، ایمان، رهایی»، مدعی شده بود که والدین این کودکان به دست حکومت ایران اعدام شده‌اند.

همچنین چند سال پیش گروهک منافقین با انتشار گسترده عکس بازدید سید محمد خاتمی ـ رییس‌جمهور وقت کشورمان ـ از موزه عبرت در سایت‌های عربی، صحنه‌های بازسازی شده شکنجه نیروهای انقلابی توسط ساواک را شکنجه اسرای عراقی در ایران عنوان کرده بود.

یک نظر برای "سندسازی با تصاویر جعلی علیه ایران + عکس" ارسال شده
  1. SABZ گفت:

    این تصویر اگه هم جعلی باشه خیلی خیلی ملایم تر از اتفاقات در ایران است به چند دلیل:در ایران ماشین نیروی انتظامی از روی مردم رد می این شود.تیر اندازی میکنند و میکشند حال وروز این خانم در مقابل مردم ایران پادشاهی است.از این نظر کاملا جعلی است.موافقم

نظرات بسته شده است.