سنگین ترین حکم تاریخ فوتبال اعلام شدimages/20060715/juventus.jpg سرانجام قاضی پرونده جنجالی تبانی در فوتبال ایتالیا ، حکم متهمان این پرونده را اعلام کرد.
حکمی که با پس گرفتن ۲ جام قهرمانی ، سقوط ۳ تیم به دسته پایین تر و محرومیت ۱۳ نفر از مدیران باشگاه ها ، افراد فدراسیون فوتبال و داوران به سنگین ترین حکم تاریخ فوتبال مبدل شد. براساس این حکم ، یوونتوس تورین با خوش اقبالی تمام به جای سقوط به سری C به سری B رفت.
لاتزیو و فیورنتینا هم در حکم هایی مشابه همسفر یوونتوس در سفر به سری B شدند. میلان ، دیگر متهم این پرونده همچنان در سری A ماندگار شد اما حق شرکت در رقابت های لیگ قهرمانان اروپای فصل ۲۰۰۶ – ۷ را نخواهد داشت چراکه امتیازات فصل گذشته اش به ۴۴ کاهش یافت.
یووه ، فیورنتینا و لاتزیو فصل جدید در سری B را به ترتیب با کسر ۳۰ ، ۱۲ و ۷ امتیاز شروع خواهند کرد. میلان هم فصل جدید سری A را با ۱۵ امتیاز منفی شروع می کند. همچنین عنوان های قهرمانی ۲ فصل ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ یووه نیز از این تیم گرفته شد. میلان که در فصل ۲۰۰۴ – ۵ پس از یووه ، نایب قهرمان ایتالیا شده بود به عنوان قهرمان این فصل شناخته شد.اینتر هم که در فصل ۲۰۰۵ – ۶ قهرمان جام حذفی ایتالیا شده بود و در سری A پس از یووه و میلان در جایگاه سوم قرار گرفته بود ، قهرمان فصل ۲۰۰۶ شناخته شد. ۳ تیمی هم که در پایان فصل ۲۰۰۶ از سری A به سری B سقوط کرده بودند ، فصل آینده در همان سری A خواهند ماند. به این ترتیب مسینا ، لچه و ترویسو فصل آینده دوباره در سری A خواهند بود که این می تواند خبر خوشایندی برای رحمان رضایی ، لژیونر ایرانی تیم مسینا باشد. اینتر ، رم ، کیه وو و پالرمو نمایندگان ایتالیا در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا خواهند بود. حالا باید منتظر فرجام خواهی متهمان این پرونده نشست.