سپاهان ۵ – التحاد سوریه صفر

تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان ایران با پیروزی برابر التحاد سوریه یک گام دیگر به صعود به جمع هشت تیم برتر قاره آسیا نزدیک‌تر شد.

از ساعت ۱۹:۳۰ امشب به وقت تهران، فولاد مبارکه سپاهان ایران در ورزشگاه حمدانیه شهر حلب، میهمان التحاد سوریه بود و موفق شد با ارایه نمایشی زیبا، با نتیجه پرگل ۵ بر صفر، نماینده سوریه را شکست داده و خود را به صدر جدول گروه چهارم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا برساند.


در دقیقه سوم این دیدار هادی عقیلی یک ضربه پنالتی را برای سپاهان از دست داد اما هفت دقیقه بعد و پس از ضربه‌ی عبدالوهاب ابوالهیل که با پای مدافع التحاد برخورد کرد به گل نخست سپاهان تبدیل شد. ۳۰ دقیقه بعد محمد نوری گل دوم سپاهان را به ثمر رساند و نیمه اول با نتیجه دو بر صفر به سود سپاهان به پایان رسید. این در حالی بود که سپاهان موقعیت‌های بسیاری را برای گلزنی از دست داد.


با آغاز نیمه دوم سپاهان تیم برتر میدان بود و در دقیقه ۵۰ محمد نوری گل سوم سپاهان را وارد دروازه نماینده سوریه کرد، اما این پایان کار نبود و عمادرضا، مهاجم عراقی سپاهان ایران در دقایق ۷۰ و ۹۰ دو گل دیگر را به ثمر رساند تا این بازی با نتیجه ۵ بر صفر به سود نماینده ایران به پایان برسد.


سپاهان با این پیروزی به رکود شکست‌ناپذیری التحاد سوریه در حلب، پایان داد، زیرا این تیم در هیچ‌یک از بازیهای خانگی خود مغلوب حریفان آسیایی نشده بود.


با این پیروزی سپاهان پیش از دیدار الشباب عربستان و العین امارات با ۱۰ امتیاز در صدر این گروه قرار گرفت.


تیم سپاهان تنها با کسب یک امتیاز از دیدار آخر خود برابر الشباب عربستان که در اصفهان برگزار می‌شود، خواهد توانست به عنوان تیم صدرنشین گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا به جمع هشت‌ تیم برتر قاره کهن صعود کند.