شاهکار تاریخی ملی پوش ایران + عکس

شمشیرباز کشورمان در دیدار نهایی مسابقات جایزه بزرگ کره‌جنوبی شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

شاهکار تاریخی ملی پوش ایران

شاهکار تاریخی شمشیرباز کشورمان

دیدار نهایی مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ جهانی کره‌جنوبی در سئول برگزار شد. در این دیدار مجتبی عابدینی که با غلبه بر «دیگو اوکچیزی» از ایتالیا فینالیست شده بود، مقابل حریفی از آمریکا به نام «درشوئیز» به میدان رفت و ۱۵ بر ۹ نتیجه را واگذار کرد و به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

مدال نقره عابدینی در مسابقات جایزه بزرگ جهانی کره جنوبی اولین مدال تاریخ شمشیربازی ایران در این سطح از مسابقات به حساب می‌‌آید.

نماینده کشورمان در حالی به این مدال دست یافت که پیش از دیدار فینال تمام دیدارهای خود را با برد پشت سر گذاشته بود. وی همچنین به خاطر برخورداری از رنکینگ بالا از حضور در مرحله مقدماتی مسابقات معاف شد و بدون بازی وارد جدول ۶۴ نفره شد.

در رده‌بندی نهایی مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ جهانی کره‌جنوبی بعد از «درشوئیز» آمریکایی که قهرمان شد و مجتبی عابدینی که با ۳۹ امتیاز المپیکی در رده دوم قرار گرفت، «دیگو اوکچیزی» از ایتالیا و «کوبالوف» از روسیه به عنوان سوم مشترک دست یافتند.

مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ جهانی کره جنوبی که از روز گذشته با حضور ۱۴۳ شمشیرباز در سئول آغاز شد، آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیک در سطح جهان بود. در این رقابت‌‌ها که به دیدارهای اسلحه سابر اختصاص داشت، ایران صددرصد سهمیه المپیک را با کسب دو سهمیه به‌دست آورد.

مجتبی عابدینی در این رقابت‌‌ها با عملکرد خود و تثبیت جایگاهش در میان ۱۴ بازیکن برتر جهان سهمیه المپیکی‌اش را قطعی کرد و موجب شد علی پاکدامن هم به عنوان برترین بازیکن قاره آسیا از رنکینگ جهانی صاحب سهمیه شود.

   شاهکار تاریخی ملی پوش ایران

مسابقات شمشیربازی

اما علی پاکدامن دیگر نماینده ایران در مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ جهانی که بدون باخت به جدول ۶۴ نفره صعود کرد امروز در این مرحله سونگ کره ای را ١۵ بر ١٠ برد و به جدول ٣٢ نفره صعود کرد اما در این جدول مقابل ژیلاگی ١۵ بر ١٠ متحمل شکست شد.

پاکدامن که پیش از مسابقات کره جنوبی در رده ٢٩ جهان قرار داشت و صاحب رنکینگ المپیکی ١٨ بود از این رقابت ‌ها ۶ امتیاز المپیکی گرفت و به لطف عملکرد مجتبی عابدینی و تثبیت جایگاه وی در جمع ١۴ بازیکن برتر جهان به سهمیه المپیک هم دست یافت.

فوتبال آنلاین

اخبار مرتبط:

عکس : گریه ‌های شمشیرباز ایرانی بعد ازشکست

اسامی مدال آوران ایران در اینچئون + جدول ( بروز میشود )

روایت شمشیر باز ایرانی از ۱۰۸ روز اسارت در دست گروگانها

مطلب بالا در بخش ورزشی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۶ March 2016 | 11:25 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.