شایعه دوپینگی بودن حسین رضازاده کذب محض است
شایعه دوپینگی بودن حسین رضازاده کذب محض است


خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: حسین رضازاده به هیچ عنوان دوپینگی نیست و این شایعه کذب محض است.


در پی کناره‌گیری قوی‌ترین مرد دنیا از مسابقات جهانی تایلند، در برخی محافل شایع شد که این قهرمان دوپینگی است و تصادف اخیر وی نیز ساختگی بوده تا به این واسطه، استفاده از داروهای ممنوعه، با مجوز پزشکی مجاز شود.
بهرام افشار زاده این شایعه را رد کرد و در گفت و گو با فارس اظهار داشت: نتیجه آزمایش رضازاده صدر در صد منفی است. نه تنها او، بلکه سایر وزنه برداران ما پاک هستند. صحت گفته من منفی بودن هر ۱۵ آزمایش تیم ملی است.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری نداشتن جایگزین مطمئن برای رضازاده در سنگین وزن تیم ملی را به دلیل حضور نزدیک به یک دهه او در تیم ملی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: باید قبلا افرادی را تربیت می‌کردیم تا در این دسته علاوه بر رضازاده، فرد مطمئن دیگری داشته باشیم. باید دو سال یک بار، فرد دیگری جای این ورزشکار به مسابقات اعزام می‌شد؛ اما در حالیکه جز سال ۲۰۰۱، رضازاده نماینده ایران در کلیه رقابت‌های آسیایی، جهانی و المپیک بوده است.
وی افزود: در اینکه رضازاده یک قهرمان استثنایی است، شکی وجود ندارد؛ اما او هم خسته و مصدوم می‌شود. متاسفیم که کمبود رضازاده در تایلند احساس خواهد شد؛ اما علاقمند هستیم سلامت خود را در زندگی حفظ کند.
افشارزاده با تاکید بر اینکه رضازاده برای حضور در المپیک خود را آماده می‌کند، عنوان کرد: او تمریناتش را پیگیری خواهد کرد. گرچه با این اتفاق نوار طلاهای این قهرمان قطع خواهد شد؛ اما در بازگشت تیم از تایلند برنامه‌ی ویژه‌ای خواهیم داشت تا در المپیک هم افتخارات خود را ادامه دهد.
افشارزاده کسب چهار سهمیه برای المپیک را منطقی دانست و اضافه کرد: واقعیت این است با شرایطی که داریم، کارمان خیلی سخت است؛ اما فکر می‌کنم حداکثر ۴ و حداقل ۳ سهمیه کسب کنیم.