شایعه مشاهده گوریل در شمال کشور

مشاهده یک گوریل در روستای ویسر کجور موجب حیرت و تعجب اهالی این منطقه شد.

به گزارش سرویس اجتماعی آریا به نقل از روزنامه اطلاعات بین الملل امروز؛ شایعه مشاهده گوریل ابتدا در روستای ویسر کجور در حالی که مشغول خوردن عسل از درون کندوهای عسل بود، رخ داد و یک هفته بعد نیز گوریلی با همان مشخصات در روستای پیده، همجوار روستای کندلوس دیده شد.


علی کوچ پیده افزود: با توجه به این که پارسال یک قلاده خرس به کندوهای عسل یکی از اهالی روستای پیده هجوم برده و علاوه بر خوردن عسل، کندوها را نیز تخریب کرد، بنابراین به خاطر در امان ماندن کندوهای عسل از هجوم خرس، هر شب به اتفاق پسرم ساعاتی را در اطراف محوطه نگهبانی می دادیم. وی ادامه داد: چند شب به همین منوال از کندوها محافظت می کردیم تا این که در یکی ازروزها شاهد تخریب کندوهای عسل و از بین رفتن عسلها شدیم.وی افزود: پسرم که برای سرکشی به سراغ کندوها رفته بود به محض باز کردن در ورودی محوطه در کمال ناباوری یک قلاده گوریل را مشاهده کرد. گوریل نیز بلافاصله از روی دیوار ۲ متری عبور کرده و از آنجا گریخت و هنوز آثار تخریب کندوها و ردپای این حیوان در محوطه مذکور وجود دارد.بخشدار کجور نیز بلافاصله پس از پیگیری موضوع در گفتگوی اختصاصی با فارس گفت: با پیگیری های انجام شده در روستای ویسر کجور، شورای اسلامی این منطقه مشاهده گوریل در منطقه ویسر را رد و تکذیب، ولی هجوم خرس به کندوهای عسل در این روستا را تایید کرده است.


وی گفت: مشاهده گوریل در روستای پیده و تخریب کندوها وخوردن عسل هنوز رد یا تایید نشده است.


نکته قابل توجه این که در گذشته های دور هر از گاهی، مردم منطقه کجور ادعا می کردند موجودی به نام غول را در جنگل یا حاشیه روستا دیده اند.