شبکه‌های تلویزیون شب گذشته به هم ریختند!

شب گذشته اختلال فنی در برنامه‌های سیما، در هم ریختگی شبکه‌های تلویزیون را در پی داشت؛ به طوری که شبکه سه سیما مجبور شد حتی اخبار شبانگاهی خود را با تاخیر پخش کند و شبکه‌ی تهران با لوگوی شبکه‌ی دو سیما لحظاتی به پخش برنامه بپردازد.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شبکه سه سیما با زیرنویس علت این نقص فنی را قطع برق سازمان صداوسیما عنوان کرد، اما معاونت فنی سازمان هنوز آن را تایید نکرده است.


این اختلال در فاصله‌ی زمانی ساعت ۲۱ و ۱۰ دقیقه تا ۲۱ و ۲۵ دقیقه موجب شد که تصویر شبکه‌های اول، دوم، سوم و خبر قطع و در ادامه اختلالاتی در صدا و تصویر شبکه‌ی سه و تهران ایجاد شود.


این مشکلات فنی ابتدا در ساعت حدود ۲۱و۱۰دقیقه برای شبکه‌های اول، دوم و سوم روی داد که به قطع صدا و تصویر اخبار شبکه‌ی اول سیما، برنامه «حقوق شهروندی» شبکه دو سیما و سریال «امپراتور دریا» شبکه سه سیما انجامید.


پس از رفع قطعی، لوگوی شبکه‌ی دو سیما در سمت چپ بالای تصویر شبکه‌ی تهران سیما نقش بست!


اما شبکه‌ی سه سیما وضعیت متفاوتی پیدا کرد و پس از وصل مجدد، مجموعه‌ی پرمخاطب«امپراتور دریا» را بدون صدا پخش کرد. این وضعیت تا حدود ۱۰ دقیقه ادامه یافت. سپس تصویر مجددا قطع شد. پس ازچند لحظه سریال بار دیگر روی آنتن رفت، اما در وضعیت صدای آن تغییری حاصل نشد. سپس پخش «امپراتور دریا»متوقف شد و تیزر سریال «ترانه‌ی مادری» بدون صدا روی آنتن رفت. در ادامه ترانه‌یی از مرحوم ناصر عبداللهی به صورت نیمه کاره پخش شد.


سرانجام مشکل صدا رفع شد و «امپراتور دریا» از ابتدای قسمت ۴۸ روی آنتن رفت، اما سینک صدا و تصویر تا سکانسی که هنگام پخش آن، برق قطع شده بود،(گفت و گوی چون تی باجانگ دال) به هم خورد. زمانی نیز که پخش به این نقطه از سریال رسید. صدای چند دیالوگ قطع شد. در ادامه دوبار زیرنویسی مبنی بر عذرخواهی از مخاطبان به علت قطع برق روی آنتن رفت و در ادامه اعلام شد شبکه اخبار ساعت ۲۲ را پس از پایان «امپراتور دریا» پخش می‌کند!


همچنین در ادامه، شبکه‌ی بین‌المللی خبر حدود ساعت ۲۱و۲۵ دقیقه قطع شد که توقف صدا و تصویر آن را برای لحظاتی در پی داشت.