شرایط پرداخت قسطی جرایم سربازان غایب اعلام شد/ صدور معرفی نامه از ۲۰ خرداد

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی شرایط پرداخت قسطی جریمه غیبت سربازی و معافیت را تشریح کرد.

شرایط پرداخت قسطی جرایم سربازان غایب اعلام شد / صدور معرفی نامه از 20 خردادبه گزارش خبرینه و به نقل از خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سردار  ابراهیم کریمی در خصوص طرح جریمه مشمولان غایب گفت: قانون گذار نحوه پرداخت مبلغ جریمه را به صورت نقدی و قسطی تعیین کرده است و بر بنیاد قانون فقط تا پایان سال ۹۵ این طرح معتبر است.

وی افزود: تمام کسانی که در سال گذشته موفق به واریز وجه جریمه نشده اند، باید با مراجعه به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) نسبت به ثبت درخواست خود مبنی بر پرداخت مبلغ جریمه به صورت نقدی، قسطی یا در قالب به کار گیری تسهیلات اعطایی اقدام کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد : همه متقاضیان باید یکی از این روش ‌ها را انتخاب و نسبت به پرداخت وجوه جریمه اقدام کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان با پرداخت نقدی جریمه یک شناسه واریز دریافت کرده و پس واریز وجه ،کارت صادر و به نشانی فرد ارسال می‌ شود.

این مقام انتظامی در ادامه با تشریح شرایط قسط بندی مبلغ جریمه مشمولان غایب، گفت: متقاضیان در ابتدا باید یک سوم مبلغ جریمه را پرداخت کرده و مبلغ باقیمانده را به صورت قسطی تا پایان سال ۱۳۹۵ پرداخت کنند که در این راستا بانک قوامین به عنوان بانک عامل پیش بینی شده است.

سردار کریمی افزود: افرادی که نیمی از وجه جریمه خود را پرداخت کرده باشند، اجازه یک مرحله خروج از کشور به منظور سفرهای زیارتی را می‌ دهیم و امکان بهره بندی از برخی امکانات به صورت موقت را خواهند داشت.

وی در خصوص نحوه استفاده متقاضیان از تسهیلات گفت: مشمولان طرح یک سوم پول را به بانک قوامین به عنوان بانک عامل پرداخت کرده و پس از آن مراحل دریافت وام را طی می‌ کنند.

این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد : شرایط اعطای وام بر بنیاد قوانین بانک است و طبق ضوابط و شرایط بانک ، وام به متقاضیان اعطاء می‌ شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطر نشان کرد: وام به همراه یک سوم پرداختی از راه بانک به صورت یکجا به خزانه واریز شده و کارت معافیت توسط این سازمان صادر و به نشانی فرد ارسال می‌ شود.

وی  گفت: شرایط دریافت وام بر بنیاد شرایط مورد توافق متقاضی و بانک است که این حالت مانند واریز نقدی وجه جریمه است و کارت متقاضی بلافاصله صادر می‌ شود.

سردار کریمی با بیان اینکه نامه ‌های پرداخت تسهیلات از بیستم خرداد ماه به متقاضیان ارائه می‌ شود، گفت: هماهنگی لازم برای تقسیط وجه جریمه و پرداخت تسهیلات با بانک انجام شده و نامه ‌های مربوطه را در زمان اعلامی به متقاضیان ارائه تا با انتخاب یکی از روش ‌ها نسبت به پرداخت مبلغ جریمه اقدام کنند.

وی یادآور شد: بانک ‌ها از راه نوبت بندی اقدام به پرداخت وام می‌ کنند بنابراین با توجه به محدود بودن منابع مالی بانک ‌ها ، اولویت با افرادی است که درخواست خود را زودتر ثبت کرده اند.

انتهای پیام/