محصولات دانلودی

شرکت‌‌های هواپیمایی روسیه در آستانه‌ی ورشکستگی

کاهش شمار گردشگران و مسافران خارجی به روسیه، شرکت‌‌های هواپیمایی این کشور را با خطر ورشکستگی روبرو کرده است. بنا بر آمار رسمی میزان …

شرکت‌‌های هواپیمایی روسیه در آستانه‌ی ورشکستگی

کاهش شمار گردشگران و مسافران خارجی به روسیه، شرکت‌‌های هواپیمایی این کشور را با خطر ورشکستگی روبرو کرده است. بنا بر آمار رسمی میزان درآمد این شرکت‌‌ها از فروش بلیت به مسافران خارجی ۲۶ درصد کاهش یافته است.
 
به رپرتاژ خبرینه و به نقل از ایران جیب، مسکو نگران کاهش چشم‌گیر درآمد آژانس‌‌های هوایی دولتی در روسیه است. والری اوکلوف، معاون وزیر ترابری روسیه، روز پنجشنبه (۲۵ فوریه) در مجلس این کشور اعلام نمود که در حال حاضر میزان خسارت‌‌های مالی شرکت‌‌های هواپیمایی دولتی، هم‌چنان رو به افزایش است. در ماه اکتبر، دومین شرکت بزرگ هوایی این کشور، ترانس‌ایر، به دلیل “وضعیت وخیم اقتصادی” اعلام ورشکستگی کرده بود.

معاون وزیر ترابری روسیه هم‌چنین گفت که شمار مسافران شرکت‌‌های نامبرده در ماه ژانویه‌ سال جاری میلادی بالغ بر ۵ میلیون و ۵۴ هزار تن بوده است. این رقم نسبت به ماه گذشته، کاهشی ۶ درصدی را نشان می‌‌دهد.

دلایل ورشکستگی

کارشناسان سیاسی، دلیل شرایط بحرانی شرکت‌‌های هوایی روسیه را از جمله اعمال تحریم‌‌های کشورهای عضو “اتحادیه‌ اروپا” می‌‌دانند. سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در اکتبر سال گذشته نیز که به کشته شدن ۲۲۴ سرنشین این هواپیما انجامید، یکی دیگر از دلایل کاهش شمار گردشگران به روسیه عنوان شده است.

هواپیمای مزبور یک ایرباس A321 بود که روز ۳۱ اکتبر، در حالی که از شرم‌الشیخ مصر مسیر شهر سنت‌پترزبورگ را در پیش گرفته بود، اندکی پس از پرواز در اثر انفجار بمبی سرنگون شد.

آمار رسمی هم‌چنین نشان می‌‌دهند که بسیاری از گردشگرانی که تعطیلات خود را در ترکیه می‌‌گذراندند، از رفتن به این کشور خودداری کرده‌اند. دلیل این امر سرنگونی یک بمب‌افکن روسی از نوع “سوخوی ۲۴” در روز ۲۵ نوامبر سال گذشته بود که جنگنده‌‌های “اف ۱۶” ترکیه آن را در مناطق مرزی میان این کشور و سوریه هدف موشک قرار دادند و سرنگون کردند. به گفته‌ی مقامات ترکیه این هواپیمای جنگی، به‌رغم هشدارهای مکرر وارد حریم هوایی ترکیه شده بود.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۶ February 2016 | 9:19 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما