شکست مکزیک در دیدار دوستانه برابر کره‌ی جنوبی

چهارشنبه، مکزیک حریف ایران در مرحله‌ی پایانی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۰۶ در دیدار دوستانه برابر کره‌ی جنوبی (در لوس‌آنجلس) شکست یک بر صفر را پذیرفت.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دقیقه‌ی چهارده اشتباه بزرگ اوسوالدو سانچس، سنگربان مکزیک سبب شد لی دونگ گوک توپ را وارد دروازه کند.


در این بازی دوستانه دیک ادوکات سرمربی هلندی کره‌ی جنوبی برای شرکت در مراسم خاکسپاری مادر همسرش همراه این تیم نبود.


پین وربیک دستیار ادوکات در پایان بازی به خبرنگاران گفت:« این گل یک هدیه بود. از عملکرد تمام بازیکنان تیم راضی هستم. در دفاع بسیار نیرومند، زیر فشار خوب و هنگام انتقال به شیوه‌ی هجومی خوب بودیم. برای آماده شدن برای جام جهانی آلمان باید روی به ثمر رساندن گل‌های بیشتر تمرکز کنیم.»


مکزیکی‌ها می‌توانستند نیمه‌ی نخست بازی را به تساوی بکشانند اما واکنش‌های عالی لی وون جای نماینده‌ی کونکاکاف را ناکام کرد.


رویترز گزارش داد:« هر دو تیم نیمه‌ی دوم تلاش کردند اما کره تا شنیده شدن سوت پایان بازی تیم بهتر میدان بود.»


در وقت‌های اضافی مکزیک بهترین فرصت را برای به ثمر رساندن گل تساوی از دست داد. همکاری آندرس گواردادو با عمر براوو این فرصت را به مکزیکی‌ها داد.


مکزیک در گروه D جام جهانی در کنار ایران،‌ آنگولا و پرتغال قرار دارد.


گفتنی است؛ کره‌ی جنوبی چهارشنبه‌ی آینده در دمشق در نخستین دیدار خود در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا به میدان خواهد رفت.


هفتاد هزار نفر در ورزشگاه مموریال کولیسئوم، این بازی را تماشا کردند. روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های مکزیک سانچس را برای اشتباهش به باد انتقاد گرفتند.


انتهای پیام