شلیک ‌های داماد،۲جنایت را رقم زد

مردی در اقدامی جنون‌آمیز با یک قبضه سلاح کمری به منزل والدین همسرش رفت و پس از قتل همسر و برادرزن خود، با شلیک به سوی مادرزنش از محل متواری شد. وقتی صدای زنگ در خانه‌ای کوچک در محله پیشوای ورامین شنیده شد، ساکنان خانه با گشودن در، داماد خانواده را مشاهده کردند که با یک قبضه سلاح کمری عربده‌کشان وارد خانه شد.


صدای چند شلیک و متعاقب آن فریاد ساکنان خانه که از مردم درخواست کمک می‌کردند ، از وقوع یک جنایت خبر می‌داد. جنایتی که حداقل ۲ مورد از آن را در یک ماه اخیر در قلعه‌ح سن‌خان و «بناردیه» از توابع استان فارس شاهد بودیم که در این ۲ حادثه نیز یک داماد و فردی که خواستگار دخترخاله‌اش بود، در اقدامی جنون‌آمیز چند نفر را به قتل رسانده و تعدادی را مجروح کرده‌اند.


وقوع ۲ جنایت


به گزارش خبرنگار جام‌جم از ورامین، ساعت ۱۳ ظهر، مردی هراسان در تماس با مرکز فوریت‌های  پلیسی ۱۱۰ از شلیک به ساکنان یک منزل مسکونی در پیشوای ورامین خبر داد.

به دنبال این تماس، ماموران کلانتری ۱۷پیشوا با عزیمت به محل متوجه شدند خواهر و برادری در محل سکونت خود از ناحیه سینه و شکم هدف اصابت گلوله قرار گرفته و در دم جان خود را از دست داده‌اند و مادر خانواده نیز هدف اصابت ۲گلوله قرار گرفته و در یک قدمی مرگ قرار دارد.

با گزارش موضوع این جنایت به بازپرس ویژه قتل دادسرای ورامین، زن مجروح به بیمارستان منتقل و تحقیق در این زمینه آغاز شد.


مهاجم فراری‌


با تحقیق در این زمینه مشخص شد، یکی از مقتولان الهام نام دارد که پس از اختلاف با شوهرش چند روز پیش به حالت قهر خانه‌اش را ترک کرده و همراه فرزند خردسالش به منزل پدری خود آمده است.

در مرحله بعدی از تحقیقات معلوم شد، پس از قهر الهام، شوهرش بهرام درصدد انتقام از وی برآمده و با در اختیار گرفتن یک قبضه سلاح کمری که از مدتی پیش آن را در خانه خود نگهداری می‌کرده است، عازم محل حادثه در قاعه‌کرد پیشوا می‌شود.

بهرام (عامل جنایت)‌ پس از رسیدن به منزل پدر همسر خود با مشاهده الهام ابتدا او را هدف اصابت ۲ گلوله قرار داده و در این هنگام برادر این زن به نام وحید با شنیدن صدای شلیک خود را به محل می‌رساند که وی نیز از سوی داماد خانواده هدف اصابت گلوله قرار می‌گیرد و جان خود را از دست می‌دهد.

شاهد عینی این حادثه، دختر جوانی است که بتازگی به عقد وحید (مقتول)‌ درآمده بود. او که هنگام وقوع این جنایت در خانه حضور داشت، به ماموران گفت: پس از آن که بهرام  داماد خانواده  الهام و همسرم، وحید را هدف اصابت گلوله قرار داد، در حالی که کنترل خود را از دست داده بود، به سراغ مادرزن خود رفت و او را نیز در آشپزخانه هدف گلوله قرار داد.


فرار از محل جنایت‌


به دنبال این اقدام جنایتکارانه، متهم با خروج از خانه با موتورسیکلت از محل حادثه متواری شد.

این گزارش حاکی است، با دستور قضایی مبنی بر انتقال جسد ۲ قربانی به پزشکی قانونی، پرونده با دستور قضایی به پلیس آگاهی ورامین ارسال شد و یک تیم ویژه از ماموران، جستجوی گسترده خود را برای دستگیری متهم فراری آغاز کرده‌اند.

سرهنگ قاسم‌خانی، فرمانده انتظامی شهرستان ورامین در ارتباط با این حادثه گفت: در حال حاضر موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیم‌های عملیاتی و اطلاعاتی پلیس ورامین قرار گرفته است.

وی در واکاوی این جنایت گفت: حمل و نگهداری سلاح، همواره می‌تواند برای فرد مشکل ایجاد کند و او را در مقابل کوچک‌ترین مساله‌ای، ترغیب به استفاده از سلاح نماید که حوادث ناگواری را به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: باید پذیرفت بی‌توجهی نسبت به نگهداری و حمل سلاح، اعضای یک خانواده را در معرض تهدید قرار می‌دهد، لذا شهروندان می‌توانند برای پیشگیری از اتفاقات ناگوار، موضوع نگهداری سلاح در محیط خانوادگی را به پلیس گزارش دهند تا از وقوع حوادث دلخراش جلوگیری شود.