شمس را برای دعوت “شمسایی” متقاعد می‌کنم

عباس ترابیان با اشاره به انتخاب “وحید شمسایی” به عنوان مرد سال فوتبال آسیا گفت: تلاش می‌کنم تا “شمس” را برای دعوت شمسایی به تیم ملی متقاعد کنم.


رییس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: شمسایی یکی از نیروهای فوتسال ایران است و من تلاش می‌کنم تا شمس را برای دعوت دوباره شمسایی به تیم ملی متقاعد کنم.


ترابیان درباره‌ی کسب دو عنوان فوتسال ایران در مراسم برترین‌های آسیا گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا بسیار بیشتر از داخل از فوتسال ایران دفاع و حمایت کرد. ما چنین حمایتی که AFC از ما داشت را هیچ وقت در داخل ندیدیم.


وی درباره‌ی مراسم معرفی برترین‌های فوتبال آسیا در استرالیا گفت: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این مراسم بی‌برنامگی استرالیا بود. در حالی که ما تا پیش از سفر فکر می‌کردیم مشکلات ندادن ویزا مختص به ماست اما در آنجا متوجه شدیم که خیلی از افراد مهم نتوانستند ویزای استرالیا را کسب کنند. این مساله باعث شد که حتی بن همام نیز در مراسم معرفی برترین‌ها به این مساله صراحتا اعتراف کرد و گفت که متاسفیم مسایل غیر ورزشی با مسایل ورزشی ادغام شده است. این مساله نمره منفی در کارنامه استرالیا خواهد بود و به احتمال میزبانی مراسم‌های مشابهی را به این کشور ندهند.


ترابیان افزود: نکته جالب توجه دیگر در این مراسم هنگامی بود که بن همام می‌خواست اسم بازیکن برتر سال را اعلام کند. او گفت که انتخاب بین القحطانی و یونس محمود بسیار سخت است و او تنها کسی است که رای را می‌خواند. بن همام به صورت ضمنی گفت که در انتخاب القحطانی دخالتی ندارد و حتی وقتی یونس محمود به القحطانی کسب این عنوان را تبریک گفت حاضران کاپیتان عراق را به شدت تشویق کردند.


وی درباره‌ی انتخاب تیم ملی ایران به عنوان برترین تیم فوتسال آسیا گفت: تیم ایران شایسته‌ترین تیم برای کسب این عنوان بود. من هم زمانی که برای گرفتن جایزه به روی سکو رفتم گفتم که ایران به عنوان یک تیم بزرگ جهانی در جهت احقاق حق شعار AFC که می‌گوید آینده برای آسیاست، تلاش خواهد کرد.


رییس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال درباره‌ی جلسه‌ی تصمیم‌گیری AFC درباره‌ی فوتسال گفت: یکی از موارد مطرح شده درباره‌ی جام باشگاه‌های آسیا بود. پیش از جلسه کشورهایی مانند ژاپن، ازبکستان، هند و چند کشور دیگر هماهنگ کرده بودند که پیشنهاد برگزاری هر دو سال یک بار این مسابقات را ارایه دهند که من هم به این مساله اعتراض مکتوب دارم. بن همام هم گفت که در آینده و با شنیدن نظرات محکم‌تر در جلسه بعدی در این باره تصمیم‌گیری خواهد شد.


وی افزود: یکی دیگر از موارد بحث مسابقات انتخابی جام جهانی بود. برای برگزاری این مسابقات آسیا به چهار منطقه تقسیم شد و من هم به عنوان مسوول جنوب و مرکز آسیا انتخاب شدم. قرار است که تا پیش از برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی در جون در تایلند، مسابقات مقدماتی در این مناطق برگزار شود.


ترابیان ادامه داد: یکی دیگر از پیشنهادات دیگری که دادم برگزاری مسابقات جوانان و امید فوتسال آسیا بود که به دلیل این که بسیاری از کشورها تشکیلاتی در این سطوح ندارند، مورد استقبال قرار نگرفت، هر چند که بن همام از آن استقبال کرد.


وی در پایان گفت: روز معرفی برترین‌های آسیا هم زمان با دهمین سال بازی ایران برابر استرالیا بود که در حاشیه این مراسم یکی از مقام‌های مسوول استرالیا به من گفت که آن فردی که تور دروازه ایران را در آن بازی پاره کرد، چند روز پیش به یک هنرپیشه حمله کرد و من گفتم که آن فرد فرشته نجات تیم ملی ایران در آن بازی بود.