آخرین مطالب
گرانترین کالاها و محصولات فروش اینترنتی در ایراندرج حدیث پیامبر در مورد زنان بر روی فاکتور فست فود!۱۰ بازیکن برتر بازی FIFA 21تبلیغ حرمت سقط جنین توسط یک مسیحی در پشت ماشین!مجموعه ۳۰ جمله عاشقانه، انگیزشی، فلسفی و مفهومیدرباره شهدای عراقی که برای ایران جنگیدند!

شهردار تهران از تیم ملی فوتبال تجلیل کرد

مراسم تقدیر شهردار تهران از تیم ملی فوتبال کشورمان برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم که در بوستان گفت‌وگو برگزار شد دکتر محمدباقر قالیباف، سران فدراسیون فوتبال، ملی‌پوشان و اصحاب رسانه‌های گروهی حضور داشتند.در ابتدای این مراسم دکتر محمد دادکان در سخنانی گفت: راهیابی به جام جهانی نه تنها افتخاری برای فدراسیون فوتبال است بلکه شوق و شعف فراوانی را برای ملت بزرگ ایران به همراه آورد. هم اکنون فوتبال در ایران عضوی از خانواده‌ها است.


وی افزود: این واقعیتی است که در طول چهار سال گذشته فدراسیون فوتبال تنها بوده و هیچ کس به گرمی دست یاری به ما نداده است. اما تنها دست خداوند و ائمه در این دوران تنهایی به ما کمک کردند. خدا را شاکرم که با تلاش فدراسیون فوتبال این موفقیت بزرگ برای ملت ایران رقم زده شد.


رییس فدراسیون فوتبال به جمله‌ی «مقدم بزرگ مردان فوتبال ایران را گرامی می‌داریم» که در سالن بوستان گفت‌وگو نصب شده بود اشاره کرد و گفت: در این برنامه‌ی نخستین بار است که می‌بینم کسی از بازیکنان تیم ملی فوتبال به عنوان «بزرگ مرد» یاد می‌کند. در هشت ماه گذشته پس از صعود به جام جهانی هیچ کسی چنین کاری را نکرده بود اما، شهرداری تهران این کار را انجام داد.


پس از صحبت‌های دادکان، محمدباقر قالیباف با تبریک صعود تیم ملی ایران به جام جهانی گفت: به عنوان مدیر شهر معتقدم که شهر زمانی می‌تواند پویا و پایدار باشد که آن شهر با نشاط و سرزنده باشد و فکر می‌کنم ورزش مهم‌ترین بستری است که می‌تواند شادابی، نشاط، سلامتی، جوانمردی و شجاعت را در همه‌ی قشرهای مختلف جامعه نهادینه کند و روز به روز آن را افزایش دهد.


وی به برنامه‌های شهرداری تهران برای توسعه‌ی ورزش اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های اصولی که در دستور کار من و همکارانم قرار دارد توسعه‌ی ورزش در ابعاد مختلف است و توجه به ورزش همگانی و قهرمانی در دستور کار شهرداری قرار دارد.


شهردار تهران ادامه داد: تلاش خواهیم کرد که ورزش محلات را احیا کرده و نیروهای با استعداد را پرورش دهیم و برای این کار برنامه‌ی مفصل تدوین کرده‌ایم و آماده‌ی این کار هستیم.


قالیباف فوتبال را ورزشی همه‌گیر و حساس عنوان کرد و افزود: این ورزش دل هر پیر و جوانی را تحت تاثیر قرار داده و طبیعی است زمانی که مردم چنین توجهی به فوتبال دارند ما هم حمایت بیشتری را نسبت به آن داشته باشیم.


او خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال گفت: چشم‌های نگرانی شما را نگاه می‌کنند و ذوقی در دل آنها است و شما هستید که با تلاش خود می‌توانید این ذوق درون دل‌های مردم را بترکانید.


وی ادامه داد: مردم ما به ویژه جوانان در حمایت از فوتبال هیچ چیز کم نگذاشتند و توجه جدی به آن داشتند. امیدوارم زمانی که ملت ما شما را به سوی جام جهانی آینده بدرقه می‌کنند شما هم بتوانید با بازی‌های خوب‌تان پاداش مناسبی را به آنان عرضه کنید.


قالیباف با بیان این که با علم، تکنیک، انضباط، مهارت، آمادگی و هماهنگی بدون شرط، روح تیمی، اراده‌ی بلند و همت والا در کنار هم قرار می‌گیرند به بازیکنان تیم ملی فوتبال توصیه کرد که انسجام تیمی خود را بالا برده و پاداش خوبی را به مردم ایران هدیه کنند.


وی در پایان گفت: شما می‌توانید افتخار صعود به مرحله‌ی دوم جام جهانی را نیز به دست بیاورید و این دور از دسترس نیست.


علی دایی کاپیتان تیم ملی با اصرار به پشت تریبون آمد و به عنوان نماینده‌ی تیم ملی در سخنانی گفت: به نمایندگی از بچه‌ها کمال تشکر را از شهرداری دارم که در این مدت از ما حمایت کرده‌اند و دوست دارم از زحمات دکتر دادکان نیز تشکر کنم. ما احتیاج به این حمایت‌ها داریم و انشاالله تا جام جهانی همه‌ی مسوولان بلندپایه‌ی مملکت از ما حمایت کنند.


در پایان این مراسم از سوی قالیباف هدایای نقدی به ملی‌پوشان تیم ملی فوتبال و اعضای کادر فنی اهدا شد.