شهردار تهران: تیم اجرایی جدید شهرداری را بزودی معرفی می‌کنم

شهردار تهران ضمن تایید استعفای علی عسگری ـ رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ـ گفت: استعفای وی را پذیرفته‌ام و به زودی فردی را برای جایگزینی وی معرفی خواهم کرد.


به گزارش خبرنگار «شهری» ایسنا، دکتر محمد باقر قالیباف در حاشیه مراسم اختتامیه شانزدهمین کنفرانس جهانی جامعه ایمن، افزود: عسگری از دوستان خوب بنده بود و فعالیت‌های خوبی را در سازمان ارائه کردند، اما زمانی که با هم برای موضوعات کاری صحبت می‌کردیم، خودشان استعفا دادند و بنده نیز قبول کردم و تا زمان معرفی فرد جدید ایشان فعلا به فعالیت خویش در سازمان ادامه می‌دهد.


وی شایعات مبنی بر فشار دولت درباره برکناری رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را رد کرد و گفت: در نشست خبری که به زودی برگزار می‌شود، تیم اجرایی جدید خود را معرفی خواهم کرد.


قالیباف در ادامه با تاکید بر آموزش و ارتقای سطح فرهنگ برای دستیابی به جامعه ایمن و کاهش تلفات جانی ناشی از تصادفات، گفت: اگر توسعه و احداث بزرگراه‌ها هم ادامه داشته باشد، اما فرهنگ ترافیکی نداشته باشیم، معضل ترافیکی حل نخواهد شد و بی‌رعایتی در قوانین راهنمایی و رانندگی همچنان جان انسان‌ها را می‌گیرد، لذا باید توجه به فرهنگ‌سازی را در اولویت مسایل تکنیکی و فنی قرار دادیم.


شهردار تهران افزود: همچنین تولیدات صنعتی همچون خودروسازی نیز باید نسبت به ارتقای سطح کیفی خودروها اقدام کند.


وی درباره همکاری دولت در کاهش تلفات جانی و تحقق جامعه ایمن گفت: ۷۵ درصد آلودگی هوا ناشی از خودروها و بنزین غیراستاندارد است لذا توسعه حمل و نقل عمومی و توجه ویژه دولت به این موضوع تاثیر زیادی در سلامتی جامعه دارد.


قالیباف همچنین در این کنفرانس، ایمنی را یکی از حقوق شهروندی دانست و تصریح کرد: شهرداری با رویکرد محله محوری و توجه به پایین‌ترین تقسیمات جغرافیایی شهر و با لحاظ مشارکت معنادار مردم در راستای حل مشکلات شهری تلاش می‌کند و آموزش و تعلیم و تربیت را مورد توجه جدی قرار داده است.


وی افزود: شهرداری بهبود کیفیت زندگی، مناسب‌سازی فضای شهری، بهبود عبور و مرور، بهداشت محیط ، استانداردسازی ساخت و ساز و مصالح و غیره را در دستور کار قرار داده که در برخی از موضوعات به مرحله اجرایی رسیده‌ایم و برخی دیگر در مرحله اجراست.


شهردار تهران با بیان این که ایمنی دارای دو بعد تکنیکی و فنی و فرهنگی و اجتماعی است، اظهار کرد: در حال حاضر بعد فرهنگی و اجتماعی ما را آسیب‌پذیر شده لذا باید با آموزش و ارتقای سطح آگاهی به جامعه ایمن دست یابیم و سپس به بعد فنی و تکنیکی توجه کنیم.


وی تاکید کرد: در فرهنگ‌سازی باید به مساله هنر به عنوان سهل‌الوصول‌ترین و ماندگارترین راهکار توجه ویژه داشته باشیم.