شهیدی فر: «مردم ایران سلام» سه‌شنبه پایان می‌یابد

محمدرضا شهیدی‌فر از پخش آخرین قسمت از برنامه‌ی «‌مردم ایران سلام» در روز سه‌شنبه ( ۲۸ اسفند ماه ) خبر داد و گفت: این برنامه برای مدتی یا شاید هم برای همیشه پایان می‌یابد.تهیه‌کننده و مجری برنامه‌ی «مردم ایران سلام» در پاسخ به پرسش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا درباره دلایل به پایان رسیدن این مجموعه تلویزیونی، خاطرنشان کرد: «مردم ایران سلام» نیازمند باز تعریف است و فرصتی لازم دارد تا این باز تعریف در آن اتفاق بیفتد.


وی درباره‌ی حضور همزمان چند مهمان در برنامه‌های اخیر «مردم ایران سلام»، اظهار کرد: سعی ما بر این است که در این سه چهار برنامه‌ی آخر که به ایام نوروز هم نزدیک است، به نوعی مهمانی عید برگزار کنیم. بر این اساس از تمام صنوف و حرف‌ها، مهمانان به برنامه دعوت می‌کنیم.


شهیدی فر اعلام کرد: روز سه‌شنبه (۲۸ اسفند ماه ) آخرین برنامه‌ی «مردم ایران سلام» با حضور تمامی کارشناسان و مجریان این برنامه به روی آنتن می‌رود.این تهیه‌کننده و مجری تلویزیونی در پاسخ به این پرسش که چه اهدافی را در بدو تولید و پخش « مردم ایران سلام» دنبال کرده است؟‌گفت: طبیعتا از آنجا که برنامه مردم ایران سلام صبح‌ها به روی آنتن می‌رود، شادابی و انتقال نشاط هدف اصلی بوده است، همچنین ایجاد آگاهی و انتقال اطلاعات دیگر هدفی است که در این برنامه دنبال می‌شود. البته در کنار این اهداف اصلی ریز هدف‌هایی را هم می‌شد دنبال کرد که از جمله آن‌ها گسترش معنی اخلاق اسلامی و افزایش تعلق خاطر به سرزمین مادری و ایجاد حساسیت به آینده بوده است.


وی در پاسخ به این پرسش که تا چه اندازه توانسته است به اهداف مد نظر خود دست یابد؟ گفت: پاسخ به این پرسش را باید از طیق سنجش برنامه‌یی ارایه داد. اما اگر اقبال مخاطب را نشان دلبستگی به موضوع و معنی تلقی کنیم، می‌توان گفت مردم ایران سلام به اهداف خود تا حدود بسیاری دست یافته است.


این مجری تلویزیونی در پاسخ به پرسش دیگری درباره‌ی این که آیا تا به حال در بحث‌ها و گفت و گوهای زنده از نزدیک شدن به خط قرمزها هراس داشته است؟ گفت: این ملاحظات در هر رسانه‌یی در دنیا وجود دارد. هر برنامه‌یی یک تعریف مشخصی دارد. بنابراین باید تلاش می‌کردیم در جهت تعاریف برنامه مردم ایران سلام و همچنین تعاریف صدا و سیمای ایران و شبکه دو سیما حرکت می‌کردیم.