شوهرم روی خطوط قرمز زندگی پا می‌‌گذارد!

پاسخ مشاور: در زندگی مشترک، دوست داشتن و دلبستگی، لازمه تداوم راه است ،اما در کنار آن تعهد به همسر نکته مهمی است که از جهات مختلف شرعی، اخلاقی، اجتماعی و حقوقی حکم صریح و روشنی دارد. به بیان دیگر در زناشویی طرفین به یکدیگر تعهد دارند که تحت هیچ شرایطی خیانت نکنند و همین، خط قرمز زندگی زوجین است.

شما باید در این موقعیت، به واکاوی و ریشه یابی دلیل این رفتار همسرتان که به گفته شما چندین و چند بار تاکنون از او سر زده است، بپردازید. بهتر است این کار را در حضور و با راهنمایی یک مشاور انجام دهید تا اگر همسر شما به هر دلیلی تمایلی ندارد که علت اصلی رفتار خود را به شما بگوید، بتواند آن را با مشاور و یا یک فرد مورد اعتماد در خانواده در میان بگذارد؛ به عنوان مثال شاید یکی از دلایل این رفتار او، عدم علاقه به شما باشد! نداشتن گرایش به داشتن فرزند -اگر از ناحیه وی باشد- نیز می‌ تواند دلیلی برای نپذیرفتن مسئولیت در زندگی و عدم تعهد به آن باشد.
به هر حال این دلایل باید به صورت دقیق مشخص شود و سپس با توجه به آن برای حل مشکل اقدام کرد. (علی براتی – کارشناس ارشد روانشناسی/ خراسان)


*انتشار مطالب خـبـری و تحلیلی رسانه‌‌های داخلی و خارجی در «جام جم سرا» لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌‌شود.

مطلب بالا در حوزه موفقیت و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۷ June 2015 | 3:22 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.