شیرین‌ترین خاطرات رئیس‌جمهور از دور اول سفرهای استانی
در جمع خبرنگاران عنوان شد


شیرین‌ترین خاطرات رئیس‌جمهور از دور اول سفرهای استانی


خبرگزاری فارس: در خراسان شمالی به علت برنامه فشرده دچار ضعف بدنی شده بود اما همان شب به مالزی سفر کرد، ۸ ساعت در اجلاس سران کنفرانس اسلامی، سپس ۸ ساعت تا تهران در هواپیما و سرانجام در شب بعد نیز به عروسی دختر خود رفت.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران شرکت کننده در سفرهای استانی هیئت دولت حضور یافت و سه ساعت به گفتگو و بیان خاطرات و اثرات مهم این اقدام پرداخت.
* احمدی نژاد یکی از موارد قابل توجه در این سفرها را این موضوع دانست که مردم با وجود مشکلاتی که ممکن است در منطقه آنها وجود داشته باشد بازهم برحق هسته‌ای خود پافشاری می کنند. وی یادآور شد: در یکی از سفرهای استانی گروهی که برای انجام مقدمات کارها به شهرستانی سفر کرده بود، تعریف می کرد که ما ۴ روز فقط نان و پنیر خوردیم و وقتی علت آن را جویا شدم، فقر این منطقه را برای من توضیح دادند اما مردم به محض مشاهده من، شروع کردند در حمایت از دستیابی کشور به فناوری هسته‌ای شعار دادند که اشک در چشمان من حلقه زد.
* رئیس جمهور ساخت شعارهای مختلف در حمایت از انرژی هسته‌ای را یکی از نکات جالب سفرها دانست که نشان دهنده ذوق و استعداد مردم مناطق مختلف ایران است؛ شعارهایی چون “انرژی هسته‌ای به جان ما بسته‌ای”!
* شعار معروف “کی خسته است؟” که در همه شهرها از سوی احمدی نژاد بیان می شود نیز مورد اشاره وی قرار گرفت که رئیس جمهور اظهار داشت: این سؤال برای یادآوری به خودم نیز هست.
* احمدی نژاد تاکید کرد: با آنکه در سفرهای استانی با مردم در ارتباط بودم اما آنگونه که می خواستم به دلم نچسبید و در دور دوم سفرهای استانی آن را جبران خواهیم کرد.
* وی با استناد به یک مثال، از رابطه عاطفی خود و دیگر مسئولان با مردم سخن گفت و یادآور شد: در یکی از سفرها، پیرزنی حدوداً ۹۰ ساله به یکی از اطرافیان من گفته بود که به احمدی نژاد بگو که “ننه صنم” سلام رساند. آن فرد گفته بود مگر شما را می شناسد و پیرزن جواب داده بود شما فقط سلام من را برسان. من ننه صنم را نمی‌شناختم اما وقتی سلام او را رساندند انگار که یک آشنای دیرینه آن را گفته بود.
* در پاسارگاد یک دختر بچه به من خیر مقدم گفت. او مرتب اشک می ریخت و دست مرا می‌بوسید و رها نمی‌کرد. حتی دوستانش را از بالای سن به من معرفی می کرد و دست تکان می داد. بعد به من گفتند که او فرزند جانبازی است که ماه گذشته به شهادت رسیده است.
* در اراک ساعت ۵/۱ بامداد موقع خروج از شهر به سمت تهران، مردم جمع شده بودند و من فکر کردم که نامه یا درخواستی دارند اما گفتند که فقط به خاطر بدرقه، ساعتها منتظر ایستاده اند و حتی فرزندان یک مادر حدوداً ۹۰ ساله، او را برای یک خداحافظی چند ثانیه‌ای به محل تردد ما آورده بودند که اشک در چشمان من حلقه زد.
* حرکت در میان جمعیت انبوه شهر فسا که مسیر حدود ۲۰۰ متری، ۳۵ دقیقه طول کشید و یا گل ریزان دختر بچه ها در بندر انزلی دیگر خاطرات شیرین رئیس جمهور از توجه به مسئولان نظام بود.
* رئیس جمهور در خراسان شمالی به علت برنامه فشرده و مداوم دچار ضعف بدنی و سرگیجه شده بود اما همان شب با پروازی ۸ ساعته به مالزی سفر کرد ، ۸ ساعت در اجلاس فوق العاده سران کنفرانس اسلامی به مناسبت حمله به لبنان شرکت کرد، سپس ۸ ساعت تا تهران در هواپیما بود و بالاخره در همان شب نیز به عروسی دختر خود رفت. رئیس جمهور پس از ذکر این خاطره از زبان یکی از مستندسازان با خنده گفت: البته به عروسی رسیدیم!
* در سفر به کردستان، دختر قطع نخاع شده تا نیمه های شب زیر باران منتظر رئیس جمهور بود. احمدی نژاد چتر خود را بالای سر او گرفت و از مشکلش پرسید. خانه می خواستند. اکنون آنها در خانه سه خوابه اهدایی احمدی نژاد زندگی می کنند. رئیس جمهور بعد از این خاطره، خنده‌ی با معنایی کرد.
* دختری ۶ نامه به رئیس جمهور نوشته بود و البته هیچ کدام آدرس نداشت ! احمدی نژاد توضیح داد که به خاطر آورده بود در کدام منطقه این نامه را دریافت کرده و با تلاش استاندار خراسان رضوی، این دختر پیدا شده و هزینه تحصیلش پرداخت شد.
* در پاوه، دختری از برخورد با وی ناراحت شده و حدود ۱۵ دقیقه گریه کرده بود. بعد نامه‌ای را به رئیس جمهور داد. احمدی نژاد گفت که آن نامه حاوی متنی زیبا و ادیبانه در وصف احساس مردم آن منطقه از کشور و انقلاب بود. رئیس جمهور گفت که با این اوصاف خستگی معنا ندارد.
* احمدی نژاد از تلاشهای خبرنگاران در سفرهای استانی یاد کرد و وقتی از اشتباه گرفتن آنها با کارگران خدماتی شنید، خندید.
* رئیس جمهور در پایان گفت که اسم ها و چهره‌های بسیاری در ذهنش است که از همه آنها به نیکی یاد می کند؛ مردم نیز خدمتگزاران را فراموش نمی کنند.