شکنجه یک کودک دیگر در تهران+عکس

جام جم: درپی شکنجه شدن پسر ۴ ساله تهرانی، والدین جوان او به عنوان عاملان کودک‌آزاری از سوی پلیس دستگیر شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

ساعت ۲۱:۵۰ شامگاه یکشنبه این هفته یک خودروی سواری مقابل بیمارستان کودکان مفید توقف کرد و زنی جوان در حالی که پسر کوچولویی را بغل کرده بود، سراسیمه از خودرو پیاده و وارد بیمارستان شد.

زن با ترس و وحشت درخواست می‌کرد فرزندش نیما را نجات دهند:« باور کنید من فقط او را کتک زدم، قصد آسیب رساندن به او را نداشتم.»

در حالی که زن ضجه می‌زد، مردی جوان هراسان به سمتش آمد تا او را آرام کند، اما زن وی را به کناری هُل داد و دوان دوان به سمت در ورودی اورژانس رفت.

درپی این درخواست، پرستاران به کمک او شتافتند و کودک را که بی‌هوش بود و به سختی نفس می‌کشید، به بخش کودکان انتقال دادند. زن جوان و مردی که همراهش ایستاده بود، بی‌قراری می‌کردند و هر دو با التماس از پزشکان می‌خواستند فرزندشان را نجات دهند.

آثار شکنجه بر بدن کودک

پزشکان در بررسی وضعیت کودک با مشاهده آثار کبودی زیر چشمانش و سوختگی در بدن نحیف وی متوجه شدند او بارها شکنجه شده است.

پزشک معالج کودک با اطلاع از این موضوع، ماموران حراست بیمارستان را خبر کرد و خواست با پلیس تماس بگیرند و از خروج والدین پسر ۴ ساله از بیمارستان جلوگیری کنند.

دقایقی بعد ماموران کلانتری قلهک تهران عازم بیمارستان شدند و با هماهنگی قضایی والدین جوان نیماکوچولو را بازداشت و به کلانتری منتقل کردند.

تلاش برای نجات جان نیمای ۴ ساله ادامه یافت تا این‌که او بعد از چند ساعت دست و پنجه نرم کردن با مرگ به هوش آمد.

روز بعد با به هوش آمدن نیما، پرستاران هنگام بررسی وضعیت جسمانی او مشاهده کردند ناخن یکی از انگشتان نیما با انبر کشیده شده، آلت تناسلی‌اش سوخته و بخشی از پوست سرش نیز کنده شده است.

شواهد نشان می‌داد این کودک مدت‌هاست شکنجه می‌شده است.

با مشخص شدن این موضوع، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و والدین پسر آسیب‌دیده به طور جداگانه در کلانتری قلهک تهران بازجویی شدند.

اعتراف مادر به کتک زدن کودک

مادر نیما به پلیس گفت: ۱۵ سال پیش ازدواج کردم و در این مدت با شوهرم هیچ اختلافی نداشتیم. یک هفته پیش وقتی با دو فرزندم به خانه پدری‌مان در شهر تبریز رفتیم، پسر ۲ ساله‌مان نزد آنها ماند و نیما را با خود به تهران آوردیم.

زن متهم افزود: نیما در نبود برادرش مدام بی‌قراری می‌کرد. از این وضع خسته شده بودم عصر حادثه وقتی به خانه بازگشتم، دیدم نیما و پسر همسایه‌مان خانه را به هم ریخته‌اند و شیطنت می‌کنند. عصبانی شده و پسر همسایه را از خانه بیرون کردم. نیما را هم به اتاق برده و کتکش زدم. التماس و گریه‌های کودکانه‌اش در من اثر نمی‌کرد.

متهم افزود: ابتدا چند سیلی به سر و صورتش زدم. بعد با سیخ چند ضربه به او زدم که بدحال شد و زمین افتاد. چند بار صدایش زدم ولی جواب نداد. ترسیده بودم. در تماس با شوهرم، ماجرا را برایش گفته و خواستم هرچه زودتر به خانه بیاید.متهم ادامه داد: شوهرم به محض ورود به خانه و دیدن نیما وحشت کرد. باور نمی‌کرد آنقدر او را زده‌ام که بیهوش شده است.

وی اضافه کرد: ۲ نفری پسرمان را به بیمارستان رساندیم. باور کنید فقط همین یک بار نیما را کتک زدم.

پدر، همسرش را بی‌گناه و خود را مقصر دانست

درپی اظهارات زن متهم، شوهرش در بازجویی ادعاهای همسرش را نپذیرفت و گفت:‌شکنجه پسرم نیما، کار من بود.همسرم بی‌گناه است. نیما در خانه خیلی شیطنت می‌کرد و هربار که من و مادرش را اذیت می‌کرد و به حرف‌هایمان گوش نمی‌داد، او را بشدت کتک زده و موهایش را می‌کندم.

بنابر این گزارش، درپی اظهارات متناقض این زن و شوهر جوان، برای آنها قرار قانونی صادر شد.

گزارش خبرنگار ما حاکی است، وضعیت عمومی نیما، پسر ۴ ساله رضایتبخش اعلام شده است. او اکنون در بخش جراحی کودکان بیمارستان مفید تهران بستری است.

۲۶اردیبهشت ۱۳۹۰

12 نظر برای "شکنجه یک کودک دیگر در تهران+عکس" ارسال شده
 1. رز گفت:

  باید دونه به دونه شکنجه ها رو سر خودشون در بیارن تا بفهمن این بچه چی کشیده!

 2. آرزو گفت:

  به نظرم اگربچه توی برورشگاه بزرگ بشه بیشتربهش برسن تا …

 3. حسن گفت:

  خاک توسراینمردکنم که آبروی هرچی مرد روبرد

 4. سیما گفت:

  من باورم نمیشه که چطورهمچین آدمهای پیدا میشن که کتک بزنن حالا میزنین بزنین ولی اینطوری …….. آیا درسته خاک بر سرشون که در سندلی حرف اول میزنن
  بعضی ها در حسرت داشتن فرزند میسوزن و خودشون رو به آب و آتیش میزنن که بچه دار بشن و بعضی ها مثل این آدمها قدر چیزی که دارن و خدا بهشون ارزونی کرده ندارن واقعا حکمت خدا رو ببین

 5. امید گفت:

  خاک تو سرشون،بی عرضه ها

 6. الهام گفت:

  خاک برسربی وجودشون کنن مادرکثافت وپدربی شرف

 7. زهرا گفت:

  لیاقت مادر شدن نداره

 8. مریم گفت:

  کی زمان تغییر قوانین برای حمایت از این کودکان بیگناه میشود

 9. _ گفت:

  خیلی ناراحت کنندس.خجالت نمیکشین بچه به این معصومی رو میزنین؟

 10. ava گفت:

  خیلی سنگدل هست بایداز برج میلاد پرت بشه این زن بی رحم.حیف اسم زن ؟…

 11. صفورا گفت:

  خیلی سنگدل هستند

 12. ناشناس گفت:

  باید کودک را از انها کرفت,

نظرات بسته شده است.