شیطان پرست مشهور در تیمارستان بستری شد! +عکس

پسر نیکلاس کیج در تیمارستان بستری شد +عکس

به گزارش شتاب به نقل از سلب: وتسون کیج پسر ۲۰ساله نیکلاس کیج است که چندی پیش در بیمارستان روانی بستری شد!

پسر نیکلاس کیج در تیمارستان بستری شد

وتسون کیج که علاوه بر بازیگری یک نوازنده در سبک متل سنگین نیز است، در رستوان فارمرز کیچن در هالییود به مربی بدنسازی خود حمله کرده و مربی خود را مجروح کرد!

وتسون کیج، پسر 20ساله نیکلاس کیج، بیمارستان روانی، مشکل روانی،

بر اساس گزارش دکتر وتسون، احتمال بستری شدن وی به مدت بسیار طولانی نیز محتمل است

 

19 نظر برای "شیطان پرست مشهور در تیمارستان بستری شد! +عکس" ارسال شده
 1. atheism گفت:

  چه خبر گرامی
  نیستی بی خیال من شدی سرت شلوغه
  صفحه رو که می حرفیدیم گم کرده بودم به این خاطر نمی اومدم.

  نظر مدیر: نمی دونم من حس می کنم این گفت و گو فایده ای نداره. تو حرف های خودتو می زنی من حرف های خودمو. پله پله و مرحله به مرحله هم جلو نمیری همه چی رو با هم قاطی می کنی و چند بار هم اینو گفتم ولی دفعه بعد باز همین روش رو استفاده می کنی. پس اینطوری به جایی نمی رسیم. مرحله مرحله اش اینه که اول مثلا در مورد خدا بحث کنیم تو دلیل بیاری که نیس من دلیل بیارم که هست (که آوردم) و بعد به یه نتیجه ای برسیم یا من قبول کنم که نیس یا تو قبول کنی که هست و مرحله بعد مثلا در مورد پیامبرا حرف زده بشه. و بعد مرحله بعد… نه اینطور که تا الآن داشتیم همه اش چیزهای پراکنده بود. چندین بار هم گفتم. اینکه من برهان های اثبات خدا رو میگم و تو نمی تونی رد کنی ولی حواله میدی به آینده که قطعا اینها رد میشه و اونم به این خاطر که روزی زمین مرکز عالم بود ولی بعدها ثابت شد که برعکسه!! من کاملا برعکس فکر می کنم. اتفاقا هرچی می گذره آدم ها به توخالی بودنشون بیشتر پی می برن و روز به روز خداباور تر میشن. میگم اینطوری بحث فایده نداره

 2. مسلمان شیعه اثنی اشعری گفت:

  سلام . . . ببخشید که مزاحم شدم نتونستم بعد از دیدن این حرف ها ساکت بمونم . . . میخوام بگم هر کس دین و مذهب خودشو داره ولی بعضی ها دین و مذهبشونو به بازی گرفتن مثله ساتانیست ها که خودشونو به هر شکلی میندازن و اصلا انگار عقلشون پلمپ شده است . . . من مسلمانم و بر دین و خدایی که بر آن اعتقاد دارم با ایمانی که دارم پایبند هستم !

 3. atheism گفت:

  دوست گرامی اگه توجه کرده باشی من کل چیزهایی که میگی رو زیر سوال میبرم با گفتن گردی یا گرد نبود زمین منظورم اینکه روزی صد تا دلیل و برهان واسه صاف بودن زمین وجود داشت و واسه گرد بودن زمین هیچ اساسی نبود این برهان ها هم که گفتی مال هزار سال قبله و حتما روزی اینا هم لغو خواهند شد یعنی لغو شده ما قبول نداریم این مثل اینکه به یه بچه بگی پدرت رفت نیست همان طور که بچه گریه میکنه میگه اگه گریه کنم پدر مادرم موضوع رو حل میکنن ما بزگترها چیزی پیدا نمیکنیم میگیم خدا .خدا کرد. خدا نخواست. خدا خدا خدا…. در حالی که خدمون نتونستیم خدمون نکردیم واسه آروم کردن خودمون ساختیمش واسه تسلت بر دیگری واسه سواری کردن مردم گوسفند توو جنگ ها یه کیلید می دادن دست مردم میگفتن توو دهنتون نگهش دارین اینا کیلد بهشتن بعد مرگ با اینا برین به بهشت اینایی که میگم درستن تحقیق کن.
  اگه با هم رو به رو بودیم میگفتم از قران بگو از عجایبش بگو می دونم و حتما چیزی واسه گفتن نداشتی می دونم از قرانی که حرف می زنی هیچی نمیدونی از چیزایی جالبی که نوشته شده و چیزایی که ابهام آورن بزرگترین چیزی که قران و معجره کرده علمشه علم کتاب من دارم میگم هزاران سال قبل چیزایی پیدا شده که در مورد علم سخن گفتن خیلی عجیبتر که چند تا شو گفتم چرا اونا معجزه نیستن.
  من دارم دارم از پیامبراتون میگم از کتاباشون که و حتی از کجا اومدنشونو شما چیزای بی ربط میگی گفتم اگه میدونی توضیح بده نوح کی بود تابوت عهد چی بود در حالی که تو از اونا بی خبری هیچی نمیدونی و از خدا میگی فکر نکنم کسی بیکار باشه و کتابای پیامبر را رو دست کاری کنه و توو اونا بنویسه که خدا و فرشته ها با وسایل خاصی حرکت میکردن و چگونگی فرود انها رو زمین که اگه متن هارو پیدا کنی بخونی خیلی جالبه کتابای که قبلا گفتم. فکر نکنم چنین چیزهایی واسه کسی سودی داشته باشه که اون طوری کتابو دست کاری کنه.
  اگه کتاب (شارل و عبدالرحمن اثر:جرجی زیدان) شنیده باشی یا خونده باشی توو اون نوشته سپاه اسلام واسه به دست آوردن غنایم بیشتر واسه به دست اوردن کنیزهایی زیبایی که صاحباشون کشته شده بودن هم دیگرو می کشتن تا بیشتر و بهتر هاشو به دست بیارن هچیک کدام اینا دروغ نیستن انکارم نمیتونی بکنی .
  بیشتر ازاین هم میشه هم میشه همه چیزو زیر سوال برد در حالی که میگی نمی تونی زیر سوال ببری بیشتر چیزارو نمیشه گفت تا همین الآنم هم سالمم خدارو شکر چون کسی حق نداره با شما به مجادله کنه اگه مجادله کنه. بگه کمی اشتباه دارین سرشو مبرین اینو هم تاریخ نشان داده نشون داده که کسی نمیتونه با شما مجادله کنه.
  دو مود عجایب قران بگو بفهمیم- در مورده نوح- در مورد تابوت عهد- در مورد علم عجیبتر از هزاران سال قبل اسلام و خیلی سوال دیگه البه سوال های من چرت پرتن.

 4. atheism گفت:

  تمام چیزایی که من گفتم کفرن و دروغ حرفایی که شما میزنین درستن ما بی خدا ها مشکل روحی داریم اره مریضیم شما کاملا حق هستین. ما ها به ظاهر فکر میکنیم ولی نفهمیدیم باطنی که میگین کجاست شماها میترسین از اینکه خدا چیره دیگه از اب دراد. خدایی که خودتون هم نمیدونین کجاست چیه درخت اونجاست خدا ایجادش کرده . منون میشم در مورد نوح مطلب بزاری که فرزند کی بود و کی بود در مورد تابوت عهد که چی بود؟
  تمام چیزایی که الان هست روزی کفر بود گردی زمین حتی دکترا ها روزی میگفتن دکترا در کار خدا دخالت میکنن و …..
  روزی داشمند بزرگی توی دادگاه با صدای بلند فریاد می زد که: اگه دنیا گرد باشه افرادی که در پایین قرار دارن به فضا سقوط خواهند کرد.
  در مورد هرچی که مینویسم میگی دروغه خودتون ساختین واست متاسفم چیزهای تازه همش یه روزی دروغ و کفر بود.
  در اخر در مورد سیده ها هم تحقیق کن بیبین چجور زندگی می کردن اینایی که گفتی توو ۳۰ سال اخیر اتفاق افتاده.

  *********************************************************************
  نظر مدیر: من کی گفتم مشکل روحی داری؟؟! چرا حرف تو دهن آدم می ذاری؟! بله ما حق هستیم و اونم به دلیل دلایلیه که میاریم و شما نمی تونید جواب بدید. اصلا توجهی به حرفایی که می زنم نمی کنی. فقط می خوای حرف خودت رو بزنی. من یکی یکی حرفاتو جواب میدم اما انگار نه انگار باز حرف خودت رو می زنی. من ۶-۷ تا برهان محکم بر اثبات خدا آوردم اصلا انگار نه انگار که چنین حرفی زدم باز میگی نوح اله و بله. ببین مبنات رو مشخص کن. تو بحث باید مبناها معلوم باشه که ما روی چی داریم بحث می کنیم. من چندین دفعه گفتم شما از روی یه سری چیزهای جزئی و اصطلاحا مشبهات می خوای محکمات رو زیر سوال ببری درصورتی که این دو تا ربطی بهم ندارند. تو به این جمله من اصلا توجهی نمی کنی و باز شروع می کنی به حرف زدن از جزئیات. اینکه میگم مبنات مشخص نیس بخاطر اینکه یه بار از مسیحیت حرف می زنی و با اون خدا رو می کوبونی, یه بار میای تو شیعه و با حادثه عاشورا می خوای خدا رو از بین ببری, یه بار میری تو عهد عتیق و با داستان نوح و… آخه آش شله قلمکار که نیست. همه این ها جزء جزء و تو طبقه خودشه. هر کدوم این ها دین مقابل رو قبول نداره. اینا یه چیز نیستن که تو همه رو یه چیز نگاه می کنی و با زیر سوال بردن اونا می خوای خود خدا رو زیر سوال ببری. برای زیر سوال بردن خدا باید برهان های اثبات خدا رو زیر سوال ببری نه اینکه مثلا تو فلان جان شنیدی که پیامبر فلان کارو کرد.

  ولله من کوچکترین تردیدی به خدا ندارم و اصلا هم نشده که بترسم مبادا خدایی که می پرستم چیز دیگه ای باشه. من انقدر ورودی های ذهنم زیاد و محکم بوده که الآن به ندیدن خدا خنده ام می گیره چه برسه به اینکه بخوام بهش شک کنم. واقعا خنده داره با این همه نشونه بگیم خدایی نیس و همه چی تصادفی درس شده.

  باز از جزئیات حرف زدی. گردی زمین تو دین مسیحیت تحریف شده زمان قرون وسطی کفر بوده نه تو دین اسلامی که ما بهش اعتقاد داریم. هیشکی نگفته خدا تو کار دکترها دخالت می کنه. همه کارهای آدم ها از خداست ولی کسی نگفته (به غیر از جبریون) که خدا آدم ها رو مجبور می کنه و دست میاره تو کار آدم ها و خودش کارها رو انجام میده. مثل جریان برق و کار کردن کارخونه می مونه. همه وسایلی که تو کارخونه ساخته میشه به وسیله وجود برقه ولی کسی نمیگه فقط عاملش برقه و کارگرها دست و پابسته نشستن نگاه می کنن تا وسایل ساخته بشن. خدا بلاتشبیه مثل جریان برقه. اگه این جریان قطع بشه همه ما نابودیم ولی تا وقتی وصله ما کار می کنیم. کارها به دست خودمونه ولی همه اش بخاطر وجود اونه. تو طبیعت اصل به معجزه نیست. اگه قرار بود همه چیز به معجزه باشه خدا وای نمیستاد ببینه نوه پیغمبرشو تو کربلا سر ببرند. اگه من بخوام یه عالم دینی رو با چاقو زخمی کنم کاملا این کار شدنیه و خدا جلومو نمی گیره. چون قرار نیس جلوی آدما گرفته بشه. دکتر کاملا به دست خودش مریض ها رو خوب می کنه ولی اولا همین کارش به خاطر وجود جریان برق (بلاتشبیه همون خدا) است که سرپاست و می تونه کار کنه و دوما بله بعضی وقتا اگه صلاح باشه خدا دستش میاد تو طبیعت و کاری می کنه که دکتر هم تصورش رو نمی تونسته بکنه.

 5. atheism گفت:

  دوست گرامی من به چیزایی که گفتین اعتقادی ندارم
  و خدایی که دنبالشین به هیج وجه چیزی نیست که دنبالش میگردین ۱۰۰%
  اگه تونستی کتاب ارابه ی خدایان پیدا کن و بخون کتابه اصلیشو که حدودا ۲۶۵صفحس نه ۱۰۰ صفحه ایشو
  حالا نظریه ای که که توو کتابه رو بیخیال ولی اثاری که پیدا شده و چیزهیی عجبی توشون نوشته شده و شما ازش خبری نداری

  در مورد شباهت شدید کتابهای گیلگمش متعلق به قوم سومر- پیدایش- مهاجرت(کتاب موسی)- انجیل وجود دارد وجوده جمله ی (تو نمیتوانی صورت مرا {خدا} ببینی چون بشری نخواهد بود که مرا ببیند و زنده بماند) که تو هر ۴ کتاب هست.
  تو کتاب پیدایش در مورد حرکت فرشتگان به وسیله ی ابزارهایی اهنی و عجیت توضیح داده شده اگه پیداش کنی میتونی خودت بخونی. چرا خدا و قرشتگانش برای حرکت به وسیله احتیاج دارن. درسته همه ی اینا دروغن چون ما نوشتیم نه موسی نه پیامبرا – مومن در مورد تابوت عهد چیزی میدونی بازم نه: دستورات دقیق واسه ساختنش داده شده بود و چجور و با چه لباس هایی باید انتقالش داد و هیچ کس حق نزدیکی رو بهش نداشت: (چون کسی که رعدو برق به او اصابت کرده بود……{سموئیل}) مومنی که در مورد خدا حرف میزنی از اینا اطلاعات داری یا من بی خدا از اینا با خبرم!!!!!
  در مورد نوح چی میدونی مدونی پدرش کی بود نههههه به هیچ وجه:
  او (پدر نوح) به نزد زنش رفته و مدعی میشود که این فرزند من نیست.همسرش به تمام مقدسات سوگند میخورد که این طفل از او بوده و نه از یک غریبه و یا یکی از پسران بهشت.
  کدام پسران بهشت دوست من آیا فرشتگان شما نیازی به نزدیکی به بشر دارن میدونم همش ساختگیه همه چیزی به جز چیزایی که شما میگین. شما میترسین میترسین که خدایی که سالها دنبالشین چیزه دیگه از اب دراد.
  سال ها قبل از اسلام مایا ها معبدی ساختن ۳۶۵ پله داره- کشف قطعاتی از امریکای جنوبی که گفته میشه باقیمانده ی یک باطری الکتریکی بوده- یک عدسی کریستال آشوری که متعلق به قرن هفتم قبل از میلاد مسیح(ساختن چنین عدسی محتاج به فرمولهای مشکل ریاضی میباشد).- در مصر و عراق عدسیهایی از کزیستال برش داده شده کشف شده که امروزه ان را با استفاده از اکسید سیزیم ساخت اکسیدی که در اثر روش الکتروشیمیایی ایجاد میشود. – کتیبه بابلی ها که خسوف های گذشته و اینده رو ثبت نموده.- کشف زیور آلات از پلاتین که دمای ذوب ان ۱۸۰۰ درجه هست چطور موفق به این کار شدن؟؟؟ این کار ها به دست کسایی که فکر می کنیم وحشی بودن انجام شده. و صدها نمونه دیگه که حوصله میخواد واسه نوشتن آیا اینا به قول شما معجزه نیستن قبل از اینکه قران نازل بشه هزاران صال قبل معجزه هایی که تو قران هست تو کتیبه ها هم پیدا شده هست البته میدونم ساختگیه کافراست

  **************************************
  نظرمدیر:
  بازم مث همیشه برای رد یه چیز کلی و بزرگ میای جزئیات رو نفی می کنی. با شباهت مطالب کتاب ها و کارهای عجیب قدیمی ها میگی خدا نیست. دیگه مجبورم برهان های اثبات خدا رو بیارم. چند تا از برهان های معروف تاریخ برای اثبات خدا:
  برهان نظم: ما می بینیم که تو جهان نظم عجیبی وجود داره. خیلی تابلوئه که هر نظمی یه ناظمی داره. پس نمیشه این جهان بدون ناظم باشه.
  برهان حدوث: جهان حادثه یعنی اول نبوده بعدا بود شده. و اینطور نبوده که جهان همیشه و همیشه بوده باشه بالآخره یه زمانی بوده که جهان نبوده. بازم تابلوئه که هر حادثی یه محدثی می خواد یعنی یه خالق و سازنده. وقتی یه دونه چوب کبریت رو ما باور نمی کنیم که بدون سازنده باشه چطور باور کنیم دنیای به این بزرگی بدون خالق باشه؟
  برهان ارسطو معروف به برهان حرکت: جهان سراسر حرکته و هیچ سکونی در جهان نیست حتی در مولکول ها. حتی کره زمین هم داره حرکت می کنه و جاش ثابت نیست. خب بازم تابلوئه که هر حرکتی یه محرکی می خواد. ما هیچ وقت باور نمی کنیم که مثلا توپ فوتبال بدون دلیل و محرک خودش راه بیفته بره ۱۰ متر اونطرف تر. حالا چطور بگیم حرکت سرتاسری تو این دنیا بدون محرکه؟! خب حالا خود این محرک آیا خودش حرکت داره یا نه؟ اگه خودش حرکت نداره پس هیچی رسیدیم به خدا ولی اگه حرکت داره باز می پرسیم این یکی خودش حرکت داره یا نه؟ باز میگیم اگه نداشته باشه که هیچ و اگه داشته باشه پس خودش محرک می خواد و همینطور پیش می ریم تا به محرکی برسیم که حرکت نداشته باشه و اون خداست.
  برهان عشق: همه ما تو وجدان خودمون متوجه هستیم که از یه چیز کامل خوشمون میاد. ما عاشق کمالیم و نمی تونیم عشق کمال نداشته باشیم. حتی بدترین آدما که از خوبی خوششون نمیاد رو جلوش مثلا دو تا نوشیدنی بذاری میگه اونکه خوشمزه تره رو بهم بدید بخورم. این یعنی ماها ذاتا دوست داریم چیزاهای خوب و بهتر رو. خب حالا همه ما عاشق یه موجودی هستیم که از همه کامل تر باشه. وقتی تو دنیا می بینیم ما هر نیازی که داریم بیرون یه وسیله ای برای ارضای اون نیاز وجود داره. برای ارضای این نیاز هم موجود کامل یعنی خدا رو داریم.
  برهان وجوب و امکان ابن سینا: این برهان و بعدی ها چون برهان های فلسفی هستند نیاز به دقت بیشتری برای فهمشون هست. ما هیچ شکی نداریم که موجوداتی داریم. نمی تونیم وجود رو انکار کنیم. اگه از نظر عقلی بخواهیم این موجودات رو دسته بندی کنیم دوحالت بیشتر نداره یا موجودات عین وجودند، خود وجودند (که بهشون میگیم واجب الوجود) یا در حالتی هستند که نسبتشون به وجود و عدم یکسانه (که بهشون می گیم ممکن الوجود). خب حالا میایم یه چوب کبریت رو بررسی می کنیم. آیا این چوب کبریت عین وجوده؟ معلومه که نه. چون در حالت تساوی بوده. می تونسته وجود پیدا کنه و می تونسته وجود پیدا نکنه. خب پس چوب کبریت ممکن الوجوده. حالا می گیم که چه دلیلی باعث شده که این چوب کبریت موجود شده؟ همینطوری کشکی که موجود نشده. یه علتی باعث شده از حالت تساوی نسبت به وجود و عدم خارج بشه و وجود پیدا کنه. خب اون علته خودش چی؟ خودش آیا واجب الوجوده یا ممکن الوجود؟ اگه واجب الوجوده که هیچ ولی اگه ممکن الوجوده باز نیاز به یه علت داره که اونو موجود کنه. اون علت سومی چی؟ اونم یا واحب الوجوده یا ممکن الوجود. اگه واجب الوجود باشه که هیچ و گرنه…. پس می بینی که این داستان همینطور پیش میره تا بالآخره برسه به یه واجب الوجود که دیگه خودش نیاز به علت نداره.
  برهان صدیقین: بهترین برهان اثبات خدا برهان صدیقینه چون از خود وجود و نه از موجودات پی به خدا می بره. البته فهمش مشکله و باید خوب دقت کرد. برای برهان صدیقین چند نوع تقریر وجود داره:
  الف: شکی نیست که واقعیتی هست. ما نمی تونیم واقعیت های بیرونی رو انکار کنیم. خب واقعیت نقیض عدمه. نقیض یعنی مقابل عدم. نمیشه یه چیزی عدم باشه ولی واقعیت هم داشته باشه. پس این دوتا در تقابل هم هستند. خب پس معلوم شد که اصل واقعیت عدم بردار نیست. اصلا عدم و واقعیت آبشون تو یه جوب نمی ره. خب چیزی که عدم بردار نباشه چیه؟ چند خط بالاتر گفتیم که چیزی که عین وجوده یعنی واجب الوجود عدم بردار نیست. اون چیزی عدم توش قاطی میشه که ممکن الوجود باشه. ولی ماگفتیم واقعیت عدم توش قاطی نمیشه پس واجب الوجوده. پس اثبات شد که واجب الوجود(خدا) برابره با واقعیت هستی. یعنی واقعیت داره.
  ب: وجود یه حقیقت واحد و اصیله. حقیقت وجود نقیض عدمه. نمیشه که وجود قاطی عدم باشه. حقیقت وجود عدم بردار نیست. پس حقیقت وجود واجب الوجوده. و واجب الوجود(خدا) مساویه با وجود.

  دیگه تا همینجا کافیه. چند تا برهان دیگه هم هست که به قول خودت بی خی! خب اول از همه این برهان ها رو زیر سوال ببر بعد بگو خدانیست. نه اینکه چون تو فلان کتاب نوشته حضرت نوح بی پدر بوده نعوذبالله پس خدا نیست! بالا بری پایین بیای نمی تونی اصل وجود خالقی برای این جهان رو انکار کنی. من می دونم مشکلت چیه. قبلا هم گفتم. مشکل شما با این حرفا نیست. شما یه چیزایی شنیدید از جزئیات که ظاهرشون غیرمنطقی یا خشن بوده و این باعث شده کل رو زیر سوال ببرید. نمی دونم گفتم یا نه وقتی با یه بی خدا بحث می کردم کنارمون یه درخت خوشگل بود. گفتم اگه خدا نیست این درخت چطور اینجا به این خوشگلی وایساده؟ ببین صاف از دل خاک اومده بیرون، همیشه ایستاده است، این رنگ ها و مزه ها چطوری از یه دونه کوچیک تو دل خاک به وجود اومده؟ هیچ جوابی نداشت. چند ثانیه فکر کرد بعد گفت اگه هم خدایی باشه اینی که شما میگید نیست. جمله مشترک همه بی خداها همینه. اگه خدایی باشه… چون نمی تونن خدا رو انکار کنن. فقط نتونستن مثلا نقص و ضعف و بی عدالتی تو دنیا یا داستان های افسانه مانندی که تو کتاب ها نوشته شده رو بفهمن. بهمین خاطر کلا زیر پی همه چی رو می زنن.
  کتاب ارابه خدایان رو نخوندم ولی تصور می کنم نوشته باشه خدا تو تصور مردم یه پیرمرده که پشت ابرها نشسته و براشون بارون می فرسته یا وایساده اگه ما کار بد بکنیم بزنه پشت دستمون یا ازین حرفا که دین افیون توده هاست و تصور خدا باعث شده مردم زیر چکمه های قدرت قدرتمندان له بشن و… ولی اوندفه هم گفتم اینا تصورات مسیحیته از خدا و گفتم که خیلی از بدبختیای حاضر به خاطر گنده کاری های کشیشاس با اون عقاید مسخرشون و چرت و پرت هایی که تو انجیل و کتاب مقدس نوشته شده. واقعا اینجور برخوردها با خدا تو کشورهای مسلمون خیلی کمتر بوده تا جوامع مسیحی و یهودی. از بس که تصورات مذهبی مسیحیت و یهودیت ابتدایی و کودکانه است.
  شباهت اون کتابا که گفتی منظورت چیه؟ یعنی مثلا انجیل ازونا کپی شده؟!
  می دونم به مسخره میگی ما نوشتیم و موسی ننوشته ولی این یه واقعیته که کتاب های اونا تحریف شده اس. انجیل رو بخون انقدر از ازدواج بد گفته که آدم تعجب می کنه. نه از عمل زنا و گناها از خود ازدواج بد گفته و اونو کار مکروهی می دونه. خب معلومه که همچین حرفی نوشته پیامبر خدا نمی تونه باشه. این چه پیامبریه که به نیاز طبیعی مردم توجه نمی کنه؟! و نتیجه این که چندصد سال از ازدواج بد بگی این میشه که الآن تو کشورهای اونوری می بینیم.
  این چیزی که در مورد نوح نوشتی از کجا بود؟ نکنه باز از کتاب مقدس؟ نمی خوای که حرف خودمو به خودم بزنی که گفتم خدا و یعقوب کشتی گرفتن و یعقوب پیروز شد؟
  معجزه اصلی قرآن خود قرآنه. اینکه تا حالا کسی نتونسته کتابی مثل اون بیاره. بارها و بارها خود قران میگه اگه راست میگید مثل قرآن که هیچ یه سوره مثل قرآن یه آیه مثل قرآن بیارید ولی بعد ۱۴۰۰ سال هیشکی نتونسته. نه تنها نتونسته بلکه اصلا در برابر این مبارزه طلبی قرآن سکوت کردن. انگار اصلا چنین مبارزه طلبی وجود نداره. پس اعجاز اصلی قران فصاحت و بلاغتشه نه چیزای دیگه. بقیه چیزا مثل چند نمونه که اوندفع گفتم چیزهای جزئی و بلکه شاید نشه گفت معجزه. چون معجزه کاریه که از دست بشر خارجه ولی نوشتن کتابی که توش ۳۶۵ بار کلمه روز نوشته شده باشه هر کسی می تونه بنویسه. حرف من این بود که اینا نشونه است. در کنار همه دلایل عقلی و نقلی یه سری نشونه و به تعبیر من دلبری هایی هم هست. وقتی بعد چندصدسال که همه مردم به قرآن ایمان آوردن یدفه می فهمن چنین چیزایی هم توش بوده یه احساس وجدی بهشون دست میده. در واقع برای محکم کردن ایمانشون نه اصل ایمانشون.
  انجام کارهای خارق العاده چیزی نیست که مربوط به الان باشه یا زمان پیامبرا وجود نداشته باشه. مثلا زمان موسی (ع) مردم دقیقا کارهای عجیب ساحرا رو می دیدن و به حضرت موسی ایمان آوردند. منظورم اینه که اینکه چند تا مثال میاری از کارهای عجیب قدیمی ها این نیست که مردمی که تو این چندهزارسال به پیامبرا ایمان آوردن این چیزا رو ندیده باشن. همه با علم وجود چنین چیزایی به پیامبرا ایمان می آوردن. ضمن اینکه کار پیامبر معجزه است یعنی کاملا از دست بشر خارجه. و دیگه اینکه معجزه دلیل حقانیت اسلام یا دین های دیگه نیست که با زیر سوال بردن اون بتونیم خود دین رو زیر سوال ببریم. معجزه برای جلب توجه بوده. چون مردم همه در یه سطح نبودن برای روشن کردن دل بعضیا نیاز به چنین کارهایی بوده. فرق پیامبرا با مثال هایی که زدی مکتب و نظامی بوده که آوردن. از خداپرستی گرفته تا معاد. و سبک زندگی دینی و…

 6. atheism گفت:

  نظرم نمیاد که erroorrreee میده کههههههه 🙂

 7. gangineh_123 گفت:

  جوابت رو دادم. می تونی بخونی. دو تا کامنت بالاتر

 8. atheism گفت:

  ممنون برای توضیحات کاملت …
  البته تحقیقات بعد ۴۰ روز گسترده تر خواهد شد اگه خواستی میتونم توضیحاتی بزرگی برات بدم
  با نام کتاب ها و مطالب جالب تر اوووووو
  شاید بعد ۴۰روز اومدم همین جا شما هم به اطلاعات خود اضافه کن چون قرار من زیاد تر بدونم….
  واسه نبود….
  بازم سر می زنم اگه مطلب گذاشته باشی تا بخونم

  1. gangineh_123 گفت:

   سلام پسر خوب. من چند روزه خیلی سرم شلوغه. کنار همه کارام، سایت هم مشکل پیدا کرده بود مجبور شدم کل اسکریپتش رو عوض کنم و همه اطلاعات رو از یه سیستم مدیریت محتوا به یه سیستم دیگه منتقل کنم. اینا وقت گیر بود. برا همین هنوز نتونستم جواب مطالب آخرتو بدم. در مورد بحث سیدها و… جایی سوال پرسیدم ولی متاسفانه هنوز جوابی بهم ارسال نکردند. دوسه روز دیگه سرم خلوت بشه جواب مطلب آخرت رو می نویسم. فعلا…

 9. atheism گفت:

  با منبع هم حرف زدیم نپذرفتی
  کل جنگ اسلام هم توش پر از تجاوز بوده و تموم نسل به جا مونده سید ها تا قبل از انقلاب به سرشون پارچه سیاه میبستن و مردم به اونا گاهی غذا میدادن تا نمیرن حالا……
  اگه بازم مطالعه کنی همین جریان در فرانسه اتفاق افتاده عده افرادی که سربازای آلمانی بهشون تجاوز کردن وافرادی از آنها متولد شدن حالا اونا البته همه نه کمر بند اس اس میبندن رو به آلمان میکنن و به زبان آلمانی حرفایی میزنن که خودشون هم نمی فهمن چی می گن عکس هیتلرو زدن به در و دیوار میرن به آلمان واسه دیدن آثاری از هیتلر حتی بعضیا برج ایفل خودشونو هم ندیدن و به خاطر اینکه نسل هیتلر هستن (نسل هیتلر) به خودشون افتخار میکنن بازم میدونم اینو هم باور نمی کنی یا …..
  کسی هم قرار بمیره می میره کسی هم که قرار زنده بمونه می مونه به ما ربطی نداره شاید به کسی هم ربطی نداشته باشه
  اگه معجره باشه مایا ها هزاران سال قبل از اسلام معبدی ساخته که ۳۶۵ پله داشته حالا بگزریم که تمام کسوف خوسوف ها رو هم پیش بینی کردن شاید ساختگی باشه ولی معبد نه اگه هم شانسی بود اره شانسیه حرفای شما همش درسته
  درمورد حرفا هم ۱۰۰% کپی برداری شده نمی شه انکار کرد به هیچ عنوان- نمیشه مسئله رو زیاد باز کرد
  در مورد آدم هم داری داستان خدایان تعریف می کنی گرامی قبر حوا رو که میگن هست!!!!!! یعنی چی زمین آماده پذیرش آدمو نداره کل این چیزا واسه جاونور ۲پا بنا شده داینااسارو مردن که زمین آماده پذیرش بشه یه نظریه هست وقتی اولین با خوندم کف کردم: پائول وسون فیزیک دان دانشگاه واتر لوی کانادا با برسی نسبیت عام و مدل های گرانش کوانتومی در در پنج بعد به نتیجه ی حیرت آوری دست می یابد: اینکه کل جهان ممکن است در واقع یک سیاهچاله پنج بعدی باشد.
  (این پایین رو حتما بخون)
  باز میتونی تحقیق کنی یعنی اینکه تمام چیزایی که ما اعلان داریم میبینیم با تمام تلسکوپ هایی بزرگ دنیا ستاره ها کهکشان ها نسبت به جهان هستی واقعی که هست ما یه نکته هستیم که تمام این چیزا توش قرار دارن فکر نکنم با نظریه شما بشه توجیح کرد در اینجا ما فقط قرار داریم تنها موجود هوشمند ما باشیم تمام چیزا واسه ماست چیزایی که شما میگین مثل توجه به یه اتم نسبت به تمام دنیاست عزیز نگاهتو وسیع کن تنها اگه خدایی هم باشه فکر نکنم بهشت و جهنمش واسه ما باشه بیاد عرق خوردن ما رو ببینه شادی کردن مارو حلال کنه یا حرام بگه این بد این خوب باز میگم درست خدا هست پس بزرگتر از چیزی که میگن هست نمیتونه فقط نظرش به ما باشه فکر کن امکان داره خدا اینجا فقط واسه ما تعین تکلیف کنه فقط ما سیب خوردیم اومدیم اینجا زهنتو وسیع کن علمتو افزایش بده بزرگی رو بفهم از خواب پا شدن صبح به اذان فکر نکن به اتمه که گفتم فکر نکن دین واسه اینکه مثل گوسفند سرمون به کار خودمون باشه و بزگا ها مارو هدایت کنن. قرار نیست چیزی واسه خودت داشته باشی خدای تو دوست نداره تو زیاد بدونی اگه اینطوری هم نباشه با نام دینو خدا گوسفند شدیم تمام دین ها خدایان همه و همه فکر کن واسه تسلط نبوده بی تعصب بوده یا نه بدون دین نمیتونن تسلط به مردم داشت من نه شیطان پرستم نه خدا پرست فقط میدونم که یاید دونست دونستو دونست تمام دانشمندای بزگ دنیا و اکثر فیزیک دان ها وقتی به اوج میرسن بهشون میگن دیونه شده چون می گه خدا نیست حداقل۹۹% اینطوری بوده به بی خدایی میرسن عزیز من کوچک تر از شما هستم خیلی و من هم تجربه شخصیم اینه که به همون اتمه توجه نکن سرتو بیار بالا این دین همون اتمه که ما ها بهش چشم دوختیم و از همه جا موندیم و این واسه تسلط بر ماست واقعا شرمنده قصدم توهین نیست کل دین چند تا معجزست که خدایانم داشتن حلال و حروم و بازم شرمنده مسائل جنسی به جز اینا ما به کجا توجه کردیم در تموم کارهامون باید فقط فکرمون به اینا باشه وای حرام نباشه وای خدا دید وای خمسشو چیکار کنم باید بدم یا نه این بد این خوب به پدر مادر احسان کن کسی میکنه کسی نمی کنه خیلی ها به خاطر زنشون مادرشون رو کشتن- زدن ….. کربلا مکه کل بحث ما توو طول زندگی به اینا ختم شدن به خدات قسم این طور هست یا نه کل تلوزیون ما از اینا نمیگه کسی هم بخواد خوش گذرونی کنه کاری کنه جاش تو جهنمه میسوزوننش حتی شیطان پرستی هم چیزی واسه تسلطه. آره سیاسیه چون کسی که نمی خواد خدا داشته باشه باید رو رو به روش چیزی باشه که سرگرم باشه تا بشه بهش تسلط داشت یه ضرب المثال هست میگه: تفرقه بیندازو حکومت کن
  وسلام و علیکوم و رحمت و الله اگه درست نوشته باشم فقد فکر کن به اطرافت همیشه پیروزو موفق باشی
  تمام کپی برداری از این مطالب با ذکر نام من اشکالی نداره 🙁

  ****************************
  نظر مدیر: خب بعد مدت ها در حد نیم ساعت سرم خلوت شد. در مورد منبع نمی فهمم حرفتو. کدوم منبع؟ من که یادم نمیاد منبعی برای حرفات آورده باشی. بعدشم گفتم که منبع داریم تا منبع و هر کتابی و هر نوشته ای مورد اطمینان نیست و باید کسایی که متخصص علم رجال هستن بگن که فلان روایت درسته یا ضعیفه.
  آره از این دست حرفا خیلی زیاد شنیدم از آدم های بی خدا. این حرفا که جنگ ها تجاوز بوده و فلان بوده و بهمان بوده. آخه چیز دیگه ای دستشون نیست که بگن. یا می بافن یا می گردن تو کتابای خاک خورده یه چیزایی می جورن و گنده می کنن. حالا نمیگه این حرف کجا اومده، سندش چیه، کی گفته همچین چیزی درسته. اصلا از کجا معلوم آدمی مثل خودش (بی خدا) این دروغ ها رو نبافته باشه تا پیغمبر و اسلام رو بدبین کنه و…
  در مورد سیدها طوری حرف می زنی انگار مردم بهشون به عنوان آدم های غریبه و مثلا خارجی مثل افغانیا نگاه می کنن! احیانا بیرون ایران که زندگی نمی کنی!! والا تا جایی که من دیدم انقدر احترام سیدها تو ایران بالاس که مثلا وصلت با اونا رو یه جور مایه برکت و خوش یمنی برای فامیل می دونن. جایی که سیدی حضور داشته باشه وقتی می خوان از در بیرون برن اول میگن سیده بره. حتی اعتقاد دارن اگه چیزیو از دست سید بگیرن براشون برکت داره و… اونوقت میگی نون می نداختن جلوشون تا از گشنگی نمیرن؟!!؟!
  یه اتفاقی فلان کشور افتاده چطور با اطمینان میگی دقیقا در مورد ما هم صدق می کنه؟! آخه چه ربطی داره؟ به فرض اصلا قضیه تجاوز که میگی درست باشه (که نیس) ۱۴۰۰ سال پیش به ایرانیا تجاوز شده ما که مغزمون گچ نیس که همینطوری یه چیزیو قبول کنیم. تو این ۱۴۰۰ سال بعد یعنی هرکی مسلمون شد بخاطر اون اتفاق اولیه بود؟! یعنی هیشکی از خودش نپرسید چرا باید مسلمون باشم؟ و چه دلیل عقلی برای این کار هست؟ فقط بخاطر اینکه به اجدادش تجاوز شده، به دین متجاوزان به اجدادش اعتقاد پیدا کرد؟!؟!
  اون که گفتم شاید اسمشو نشه گذاشت معجزه. گفتم یه نشونه اس. برای آروم کردن دلا. ما که پایه و اساس دینمون رو روی این نذاشتیم که چون تو قران ۳۶۵ بار کلمه روز اومده پس ما مسلمون شدیم. ما صدها دلیل عقلی و نقلی برای اثبات حقانیت دینمون داریم و این وسط یه سری چیزا هم برای یقین دادن و یه نشونه هایی برای آروم کردن ته مونده تشویش ذهنیمون وجود داره. در واقع حکم نقطه رو داره برای جمله. خود جمله یه چیز دیگه اس این نشونه ها به عنوان نقطه میاد جمله رو کامل می کنه.
  حرفی که در مورد جهان پنج بعدی زدی دقیقا اثبات خداست اگه چشمت باز باشه و ببینی. خیلی دور خیلی نزدیک. این فیلمو که دیدی؟! عظمت خدا انقدر عجیبه و انقدر دوره که دنیایی ساخته که فاصله ستاره هاش با ما میلیاردها سال نوریه و انقدر نزدیکه که تو یه سلول می تونی یه کهکشان رو ببینی. درسته ما یه اتمیم تو عالم خلقت ولی خدا انقدر به ما نزدیکه که حد و حساب نداره. اگه قرآن رو قبول داری خودش میگه از رگ گردن به ما نزدیک تره. به من میگی به اتمه فکر نکنم اتفاقا من میگم تو به بزرگی بقیه عالم فکر نکن. بخاطر اینکه تا حالا هیچ موجود زنده ای تو هیچ کره ای غیر از زمین دیده نشده. اگه تو سیاره های دیگه موجودات زنده وجود داشتن تو می تونستی بگی ما نباید انقدر نگاهمون کوچیک باشه که فقط کره خودمون رو ببینیم ولی حالا که چیزی غیر از ما نیست چرا میگی به اتم فکر نکنم؟
  بعدشم زندگی تو این دنیا خیلی سخته. امتحانی که خدا از ما گرفته واقعا سخته. بنابراین هیچ شک نمی کنم که چطور عالم به این عظمت برای آدم ساخته شده. به خاطر اینکه امتحانی که ازش گرفته میشه خیلی سخته. ببین تو الآن این همه عظمت رو می بینی، بیدار شدن از خواب رو می بینی، پاییز و بهار رو می بینی ولی باور نمی کنی که بعد از عالم ماده عالم روح باشه. پس این یعنی امتحان خداپرستی خیلی سخته. و میلیون ها نفر در طول تاریخ این امتحان رو تجدید یا رفوزه شدن.
  معنی اینکه خدا نمی خواد من زیاد بفهمم رو نمی فهمم. خدا اتفاقا فقط می خواد ما زیاد بفهمیم. همه جا گفته پس چرا انقدر کم می فهمید؟ خب یه کم بفهمید دیگه. برید تو دنیا بگردید، تو خلقت خدا تفکر کنید تا یه کم بفهمید. آیا کسایی که می دونن با کسایی که نمی دونن برابرن؟!
  مشکل شما و امثال شما اینه که همه ادیانو باهم قاطی می کنید. بدبختی ما اینه که یه سری به عمد دین قلابی ساختن و یه سری هم نادانسته و بخاطر میل فطریشون به پرستش دینی رو ایجاد کردن و حالا باعث شده ادیان توحیدی با اونا مقایسه بشه یا اینکه با اونا جمع بشه. البته خود ادیان توحیدی هم مشکل دارن. اگه واقعا مسیحیا بعد عیسی (ع) اون جفنگیات رو به دینشون اضافه نمی کردن شاید اصلا این بدبینی نسبت به دین اتفاق نمیفتاد. مزخرفاتی مثل این که خدا با حضرت یعقوب کشتی گرفت و اتفاقا خدا شکست خورد!!! یا خدای پسر و خدای پدر و هزار چیز دیگه. خیلی از بدبختیا و دین گریزیای الآن بخاطر سخت گیریای عجیب غریب کشیشای قرون وسطاس.
  در مورد کلمه تسلط هم من بجاش کلمه بندگی رو به کار می برم. اینکه با دین آدم محدود میشه درسته ولی باید پرسید مگه محدودیت بده؟! تو این دنیا ما چه چیز آزاد داریم اصلا؟! این دنیا همه اش محدودیته. همه اش. هرچیزی اینجا حد داره. حتی اعضای بدن خودت. مگه میشه اعضای بدنت همینطوری ول باشن تو فضا دستت براخودش بره پات برا خودش. محدودیت و به قول تو تسلط باعث شده که اینا به هم بچسبن و یه بدن متحد و منظم رو تشکیل بدن. پسر خوب بندگی باعث میشه اعضای روح آدم به هم بچسبن و متحد بشن. محدودیت ها و تسلط های دین چیه مگه؟ میگه دروغ نگو تهمت نزن حسود نباش و… خب اینا برای خوب کردن آدمه دیگه. خوب کردن روح آدم. آخه چرا این چیزا رو بد می دونی؟ چنین تسلطی کجاش بده؟
  باز بدون منبع آمار دادی. ۹۹ درصد دانشمندا بی خدا میشن!!!! این ازون حرفاسا!!
  انقدر دین رو تو قصه ها خلاصه نکن. آدم ها سطحشون فرق می کنه. اگه خودت جای پیغمبر بودی مجبور بودی برای آدم های مختلف چند جور مختلف حرف بزنی. اینکه مثلا وعده بهشت میده و زن های بهشتی و رودی که از عسله و اینجور چیزا برای سطح فهم من و شماست. ما که نمی فهمیم اصلش چه خبره برای اینکه حداقل ترغیب بشیم بهش این چیزارو گفتن. چرا شما به این چیزا گیر میدی؟ شما اصل دین رو بچسب.
  آخر حرفات هم زدی تو این بحث که مسلمونا الن وبلن. خب درسته ولی چه ربطی به اسلام داره؟! اگه مسلمونا بجای عمل کردن به اصل اسلام فقط کربلا رفتنشو فهمیدن چه ربطی به اسلام داره؟ کسی به پدر و مادرش احسان نمی کنه باعث میشه حرف پیغمبر رو بذاریم کنار بگیم غلط بوده؟!
  تازه چند دقیقه اس اذون صبح رو گفتن من دارم می رم نماز بخونم. نصف شب بخیر! موفق باشی و در پناه خدا

 10. atheism گفت:

  عزیز این که این همه سید از کجا اومده پایه پایست فقط جواب میخوام چون گسترش نسل محمد توو گسترش دین اتفاق افتاده پس پایست جواب می خوام تا بیام طرف شما…..
  از نظر ما همه چیز خوب و یواش یواش پدید اومده شما میگی قلوپی انسان سیب خورد از آسمونا اومد پایین
  از نظرمرگ هم تمام کسانی که چیزیی که میگن چیزی جز وهم ندیدن شاید گفتنش خوب نباشه و شماهم روش گیر زیاد هم بدی دوست من ۳ بار خود کوشی کرده و توو این سه بار ۲بارهم به کوما هم رفته چیزی خاصی ندیده شما کتاب خونده باشی ما زنده انجام دادیم 🙂
  توو خیلی منابع هم اومده که هزازان جن و فرشته اومده کمک امام حسین یا دروغه؟؟؟ اگه دروغه پس میتونه خیلی از منابعتون دروغ باشه
  و در مورد پیش بینیه قران شاید در مورد قوم مایا شنده باشی که تقریبا یه قوم وحشی بود و چه پیش بینی هایی انجام داده جنگ های صلیبی جنگ جهانی اول و دوم و حتی پیش بینبه سقوط قوم خودش و پیش بینی های دیگه که اصلیترینش هم همین ۲۰۱۲ ماه دسامبره شاید شنیده باشی که فکر کنم قران شما هم از این مورد اشتفاده کرده که فردا به صورت کامل توضیح میدم … شایدم درست نباشه قبول دارم ولی خیلی از پیش بینی ها اتفاق افتاده گفتم نه فقط مایا هزاران پیش گویی های درست اتفاق افتاده نمیشه انکار کرد حتی ایرانم یه مستند در این باره پخش کرده نمی تونی تکذیب کنی که فقط قران پیش بینی کرده…..

  در ضمن به سوالام جواب بده: جریان سیدها- شباهت عینابین سخنان زرتشت وقران مخصوصا علی(ع) –اومدن قلوپی آدم از اسمون – جن و فرشته ها در کربلا – پیش بینی ها توخیلی از جاها نه فقط توو قران فقط به اینا جواب بده بدون هیچ تعصبی ممنون

  ********************************
  نظر مدیر: در مورد مطلبی که درمورد شیطان پرستی نوشته بودی بگم که اینطور نیست که هرچی تو این سایت نوشته شده باشه از من باشه. خیلی از مطالب از سایت های دیگه گرفته میشه. البته من در مورد شیطان پرستی اطلاعات زیادی ندارم ولی اون چند خطی که بالای عکس ها نوشته شده بود رو بنظرم درست میومد که منتشر کردم. چون خودم مستندی دیدم به اسم "خدا و دیگر هیچ" که تو اون دقیقا نشون میداد که زن ها رو تیکه تیکه می کردن.بگذریم.
  و اما در مورد اینکه چرا دیر جواب میدم خب سرم یه کم شلوغه.

  من نمی فهمم مشکلت با سیدها چیه دقیقا. اگه منظورت اینه که گسترش اسلام با زاد و ولد بوده که هم خیلی حرف دقیقی نیست هم بنظرم چیز عجیبی نیست. اولا که معلوم نیست همه سیدها واقعا سید باشن بعد ما درصدی نداریم از اینکه چند درصد مردم رو تشکیل میدن. مثلا تو هرجا بری آخوند می بینی. فکر می کنی تعداد آخوندها خیلی زیاده؟! نه سه سال پیش شنیدم ما کلاصدهزار تا آخوند تو ایران داریم. ایران ۷۵ میلیون نفری.پس هی بگیم سیدها چقدر زیادن, نه این خبرا هم نیس. بعد بنظر چیز طبیعی میاد بعضی از امام های ما مثلا ۲۰ تا بچه داشتن. خب خیلی غیرطبیعی نیست اگه هرکدوم اینها یه نسلی رو تشکیل بدن و اونا هم هرکدوم باز نسل بعدی و همینطور…
  یه چیز طبیعیه که آدما اعتقاداتشون رو به بچه هاشون آموزش میدن. من نمی فهمم مشکلت چیه؟ ترویج اسلام خیلی راه ها داشته خب یکیشم از طریق نسل ها بوده. مث همه جای دنیا.

  در مورد کما, دو بار که هیچ بعضیا خیلی بیش از این حرفا رفتن کما و هیچی یادشون نیست. مثلا رضا ایرانمنش بازیگر تلویزیون می گفت ۱۷ بار رفته توکما و از این ۱۷ بار فقط دوبارشو یادش مونده که احساس میکرده تو خلأ هست و داره پرواز می کنه. یه بارم موقع به هوش اومدن ازش فیلم می گیرن توهمون حالت به همه التماس می کنه که برش نگردونن.این لینکش:
  https://www.khabarineh.ir/index.php/tv/6611.html
  من نگفتم که هرکسی می میره و زنده میشه یادش می مونه. گفتم اونایی که مردن و دیدن و یادشون مونده و تعریف کردن این خودش یه علامته برای اینکه بعد از مرگ خبری هست.

  منبع داریم تا منبع. اصلا تو حوزه یه علم داریم برای تشخیص همین منبع ها, به اسم علم رجال. که سندها رو بررسی می کنن, روایت ها رو از نظر اعتبار و صحت و طبق سابقه راویش سبک سنگین می کنن و احادیث رو دسته بندی می کنن که کدوم ضعیفه کدوم ساختگیه کدوم صحیحه و… من در حد اطلاعات خودم حرف می زنم. قرار هم نیس همه حرف های من درست باشه. من درمورد کمک جن و پری به امام حسین شنیدم که روایت محکمی نداره. ضمن اینکه گفتم دروغ خیلی به جریان عاشورا بسته شده. کتابی که اوندفه از مطهری گفتم خیلی از دروغ ها رو میگه. در هرصورت چه این اتفاق درست باشه چه جعلی من متوجه نمیشم وقتی اصول عقلی برهانی محکم هست چرا باید وقتم رو روی این چیزا تلف کنم. مذهبی ها چند دسته میشن یه سری تاکید زیاد روی پوسته و ظواهر دارن و همه چیز رو ماورائی می بینن ولی یه سری عقلانی تر فکر می کنن و رفتار می کنن ولی هیچ کدوم این دو دسته نمیگن خدا نیست!
  می دونی فرق تو با اونا اینه که بخاطر دیدن مشبهات کلا میای و محکمات رو زیر سوال می بری. مثلا ما این طرف کسی رو داریم که میگه وحی به اون صورت که بقیه میگن به پیامبر انجام نشده و پیامبر چون عقل کل زمانش بوده اومده و یه حرفایی زده و مردم رو به اون حرفا دعوت کرده. اون طرف هم کسایی هستن که میگن دقیقا وحی داریم و جبرئیلی بوده و اومده وحی کرده و کلمه کلمه قرآن هم حرف خداست. خب این دودسته خیلی فکرشون باهم فرق می کنه ولی هیچکدوم نمیگن خدا نیست و پیامبر حرفای اشتباه زده و ما باید تابع شیطان باشیم و دنیا پوچه و…
  اشکال بی خداها اینه که عمیق نمیشن تو مسائل. تا یه مشکل پیدا شد سریع خودشون رو می کشن کنار میگن پس حالاکه اینطور شد اصلا خدایی وجود نداره. اوندفه هم گفتم سریه چیزایی می گید خدانیست که آدم تعجب می کنه. یه بار بایکی بحث می کردم می گفت من مادرم رو خیلی دوست داشتم مادرم مریض بود هرچی دعا کردم خوب نشد و مرد. ضربه روحی بزرگی بهم وارد شد و به این نتیجه رسیدم که خدایی نیست!!!
  خب چه ربطی داره؟ مگه همه اونایی که خداپرستن وقتی مادرشون مریضه, فوری خوب میشه؟! پس چرا اونا کافر نشدن؟ اصلا مگه قراره هرمریضی خوب بشه؟ پس کی بمیره؟!
  بعدشم هی گیر میداد به امثال همین چیزا و مثلا اینکه زمان پیامبر برده داری بوده و نمی دونم فلان آیه قرآن فلان چیزو گفته و…
  اینا جواب همه اش داده شده. انقدر کتاب تو این چیزا داریم که واقعا نمی صرفه آدم تو بی خبری بمونه و فکر کنه میشه همه عمرش رو با تراوشات ذهن خودش سپری کنه.

  من در مورد پیش بینی قرآن حرف نزدم. گرچه پیش بینی هایی هم داشته. من معجزات قرآنو به صورت کلی گفتم. در مورد پیش بینی های مایا من فیلم پیش گویی های نوستراداموس رو دیده ام. آره توش مکرر از مایاها حرف می زد. من به نظرم کلا این ماجرا سیاسیه. من باور نمی کنم پیش بینی به اون صورت که گفته میشه انجام شده باشه. مثلا تو اون مستند اولش میاد میگه چندتا نقاشی جدید از نوستراداموس کشف شده که رمزگشایی می کنه!! واقعا خنده داره که بیایم بگیم بعدچند قرن چندتا نقاشی گم و گور بوده و حالا یهو زده بیرون و دقیقا هم مشخص شده که نقاشی های اون یارو بوده. کل اون مستند خلاصه میشه تو این جمله: "پایان دنیا یعنی ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ ممکنه یه اتفاق بزرگ هسته ای باشه، ایران هم تهدید بزرگیه برای غرب" و خودبخود این نتیجه به ذهن بیننده خطور می کنه که پس برای جلوگیری از پایان دنیا باید به کار ایران پایان بدیم.
  اگه ندیدیش ببینش خودت متوجه میشی که سیاسیه. وقتی از تهدید سیاسی حرف می زنه فقط عکس احمدی نژاد رو نشون میده. تو سایت دانلود گذاشتمش:
  http://www.mojazi.ir

  یکی از استادامون می گفت زرتشت پیامبر بوده. از چند نفر دیگه هم اینو شنیده بودم. خب چیز عجیبی نیست اگه حرفاش شبیه حرفای امام علی یا دیگران باشه. ضمن اینکه اگه پیامبر بودنش رو هم بذاریم کنار خیلی ها تو تاریخ بودن که به حقایقی رسیدن و حرف هاشون رو که آدم می شنوه تعجب می کنه که چقدر شبیه حرفای ماست. مثلا دبیرستان که بودم وقتی مثل افلاطون رو می خوندیم خیلی برام عجیب بود می گفتم نکنه افلاطون پیامبر بوده. حرفاش خیلی شبیه پیامبراس. حالا این که به نظر چیز معمولی میاد. بالآخره یکی تحقیق کرده مطالعه کرده فکر کرده به یه نتایجی رسیده که یه نفر دیگه تو یه جای دیگه دنیا هم به اون رسیده. چیزای عجیب تری هم تو این دنیا اتفاق میفته. چند وقت پیش شبکه ۴ یه برنامه سینمایی داشت. مسابقه ۴۳۲۱. یکی از کارشناسای داوری مسابقه که اسمشو یادم نیس ولی بازیگره, می گفت یه بار یه خوابی دیدم بنظرم جالب اومد, اومدم همونو به صورت قصه نوشتم. بعد فهمیدم دقیقا همین قصه چند وقت پیش توسط یه نویسنده خارجی تو یه کشور دیگه نوشته شده و چاپ شده!

  من هم گفتم که خلقت عالم تدریجی بوده ولی خلقت انسان طبق متن کتاب های آسمانی از آدم وحوا پیش رفته. کل عالم که صدها میلیون ساله وجود داره و آدمیزاد فقط چندهزار ساله که پاگذاشته رو زمین. کسی نگفته که کل این عالم یهو از اول تا آخر به وجود اومد و از همون لحظه آفرینش هم آدم و حوا اومدن تو زمین. اصلا تدریجی بودن خصوصیت این عالمه و این هم اشکال از خدا نیست. خصوصیت این عالم همینه. خدا یه عالم مجردات داشت (عالم فرشتگان) که در اون هیچ تغییری اتفاق نمیفته و ثبات محضه.در کنار اون عالم ماده رو هم خلق کرد که اینجا برعکس اون یکی هیچ چیز ثابت نیست اینجا تغیر و تحرک محضه. پس خصوصیتش تغییر و تحرکه و اینکه آدم انقدر دیر اومد تو این زمین به این خاطره که زمین باید شرایط پذیرایی از آدم رو پیدا می کرد . به وجود اومدن این شرایط هم میلیون ها سال طول کشید. علم فقط می تونه مثلا فسیل هارو بررسی کنه و بگه چه موجوداتی قبل ما اینجا زندگی می کردن ولی نمی تونه بگرده آدم و حوا رو پیدا کنه و بگه ها اینه فسیلشون و خلقت ازینا شروع شده. ضمن اینکه دوباره میگم تصورت غلطه که فکر می کنی ما میگیم هیچ چیز وجود نداشت یدفه تو یه ثانیه همه چیز به وجود اومد و آدم هم همون لحظه اومد تو.

  به عنوان حرف آخر هم یه تجربه شخصی از خودم میگم. شاید برا خودت هم پیش اومده باشه. اون زمان ها که به همه چیز شک داشتم چندبار اتفاق افتاد که شب خواب بودم و بعد با یه کابوس وحشتناک یهو از خواب می پریدم و دقیقا همون لحظه صدای اذون مسجد محل بلند میشد. این اتفاق هیچ جوره برام قابل توجیه نبود. نمی تونستم توجیه کنم که من هرروز این موقع بیدار می شدم پس بدنم عادت کرده و دقیقا سر اذون بیدارم می کنه. این توجیهو نداشتم چون من اصلا برا نماز صبح پا نمی شدم. نمی تونستم توجیه کنم که صدای اذون منو بیدار کرده چون من وقتی بیدار می شدم یکی دوثانیه بعدش صدای اذون بلند میشد. هیچ جوره نمی شد فهمیدش. تو عمرم شاید ۷-۸بار این طوری شدم. اینا همه اش نشونه اس. این یکی تجربه شخصیم بود وبدون واسطه مستقیم از خودم بهت گفتم برای اینکه بجای اینکه شک کنی خدایی نیست حالا ازین به بعد شک کنی که نکنه خدایی باشه.
  موفق باشی

 11. atheism گفت:

  خوبه:
  اول ازهمه به قول آقای صادق هدایت تو داستان " داستان آفرینش" خدا دیده خیلی بیکاره انسانو آفریده تا به جونه هم بیفتن و خودش با عزرئیل فرنی بخوره به ما نگاه کنه حال کنه
  جریان بی خدا شدنمن هم زیاد به تهاجم فرنگی ریطی نداره اگه توضیح هم بدم می گی فیلیم زیاد دیده بی خی
  اگه حرفای ما غلط و حرفایی که هزار سال توو گوشمون خوندن درسته آره حق با شماست خاکستر ریختن تو سرش اونم رفت تا ببیندش دوورووستتتت!!!!!
  تمام افرینش از نظر علمی مورد برسی قرار گرفته از اول اول ولی کسی کسی چیزی پیدا نکرده که ۲ نفر قلوپپپ افتادن وسط زمین
  در مورد امام حسین شما یه مقاله داشتم ۲۱۸صفحه فقط نتونستم بعضی جاهاشو انتقال بدم تا بخونی واقعان ترکوندن هرارن لشکر جن هراران لشکر فرشته حدودن ۱۰۰۰ ملیونی میشودن طبق توضیح تعریف ها شبیه جنگ تایتان ها علیه خدایانه اینارو که خودتون میگین اگه کتاب کوچولوی گفته های زرتشتو خونده باشی میبینی همش گفته های علی هست شاید زرتشت از علی برداشته
  هیچ خدایی توو آسمون نیست به هیچ عنوان نیست فقط تو این گسترش اسلام چرا این همه سید موند دستمون خدایسش البته خدای شما این همه نسل آقا از کجا اومده یا اقا دیگه شرمنه دیگه روزانه با ۱۰۰ نفرنزدیکی میکردن یا لشکر خدا با مردم خوب نبودن
  از خورشیدی که میگی همه دیدنش نمیشه انکار کرد شما خدارو دیدی بعد مرگو چند بار دیدی اون راه باریکه همه میو فتن پایین چیری شبیه قصه های خدایان قبل از خدای واحد نیست هیچ وقت التماس وجود چنین خدایی رو ندارم مثالی هم که زدم قرار نیست بشنوی همون حرفای همیشگی رو باید بشنوی اضافه اصلا دارت می زنن این حرفا روکه میزنی از کوچیکی تو گوشت خوندن فقط به اطرافت نگاه کن ببین خدارو دیدی کجا همه جا آره همه جا اینااز قبل گفته شده دونه بزرگ میشه می شه درخت توو رهنمایی هم خوندیم چرا ولی اینجا خدا چی کارس فکر نکنم بیکار باشه بیاد درخ بزرگ کنه
  چیزی که نشنیدی قرار نیست دوروغه محض باشه و اونارو که از اول توو گوشمون خوندن درست باشه خدایی که الان داری با خدایان قبلی تفاوتی داره؟؟
  چنتا هم مطلب بود نتونستم پیدا کنم ۲ نیمه شبه دم خداتون جزززز غالههههه میرم بخوابم دعا کنین وسط شب عذاب الهی نیاد سراغم مطلب داغغ شده ادامه بدیم…

  ***************************************
  نظر مدیر: باید یه معیاری باشه که بشه روش بحث کرد. شما معمولا دست می ذارید روی چیزهایی که ماها خودمون هم قبولش نداریم. گفتم من قبلا هم با آدم های ظاهرا بی خدا بحث کردم. همه اش گیر میدن به یه چیزایی که ظاهرش یه کم غیرمنطقی به نظر میاد یا خشنه یا چیزایی شبیه این. ولی من نمی دونم چرا روی اصول بحث نمی کنید. اگه دین و خداپرستی رو یه درخت تصور کنیم شما باید بیایید پایه درخت رو بزنید نه اینکه گیر بدی به چند تا شاخه و برگ. بعضی از این شاخه و برگا اصلا تقلبیه و بعضیا اومدن چسبوندن به این درخته و ماهم قبولشون نداریم.

  بی خدا ها برای اینکه بگن کل دین چیز بیخودیه میان مثلا گیر میدن به جنگ های پیامبر یا چند تا آیه قرآن یا مثلا سنگسار یا اینکه پیامبر چندتا زن گرفته و امثال اینا. اینا همه اش جوابشون داده شده شما بجای اینکه مطالعه کنید و جوابارو ببینید فقط اینجور چیزا رو به ترتیب ردیف می کنید و با بعضی دروغ ها و تخیلات قاطی می کنید و نتیجه می گیرید که خدایی وجود نداره!
  مث این می مونه که مثلا شما به یه حرفه و کاری علاقه مندی و اونو انجام میدی. بعضیا میان یه چیزهای ساختگی و دروغی به اون کار می چسبونن و من میام با شما بحث می کنم میگم این حرفه فلان چیزو داره. تو می مونی که والا بلا اینا دروغه و من خودمم قبول ندارم که این کار اینطوره بعد تو داری به من می چسبونیش؟!
  مثلا همین امام حسینو که گفتی، استاد مطهری میاد تو سخنرانیش به نام تحریفات عاشورا فریاد می زنه و امثال این دروغارو میگه که به جریان عاشورا چسبوندن. پس ما خودمون هم این چیزارو قبول نداریم اونوقت تو میای بهمون نسبت میدی و میگی دین شما اینطوره؟
  شما باید بیای اصل اصل دین رو بزنی. حتی اصلا به فرض مثالت درست هم باشه خب مگه فقط شیعه ها خداپرستن؟ سنی ها و مسیحیا و یهویا رو می خوای با مثال امام حسین اثبات کنی که کارشون اشتباهه؟!

  بازی دومینو رو می دونی چیه. فرض کن یه روز عصر که میای خونه می بینی تو اتاقت یه دومینوی بزرگ چیده شده خیلی هم قشنگ و منظمه. اجزای بازی همه عمودی وایسادن و نیاز داره تا یه ضربه بهشون خورده بشه تا بترتیب پشت هم بیفتند و تا آخر پیش بره. خب می تونی ثابت کنی که این اجزا خودبخود و تصادفی با این ظرافت و دقت میلی متری کنار هم چیده شده اند؟! از اعضای خونواده ات می پرسی کی اینو اینجا درست کرده؟ جواب میدن هیشکی این خودش خودبخود درست شده!
  میگی اذیت نکنید بگید دیگه. میگن جون تو خودش درست شده. میگی بابا مگه میشه آخه عقلتون کجا رفته؟ این وسایل اولا از کجا اومده بعد چطور با این دقت کنار هم گذاشته شده؟ میگن نمی دونیم. خب میگی ندونستن دلیل این نیست که این خودبخود به وجود اومده باشه، حتی اگه کسی از بیرون اومده باشه و درست کرده باشه بالآخره یه کسی پشت این کار هست یا حتی اگه بگی باد اینا رو ریخته اینجا باز باد عاملشه یعنی بدون عامل امکان نداره چیزی کنار هم قرار بگیره.

  حالا چطور با این اطمینان می گی خدایی وجود نداره؟! واقعا چطور میشه این همه ظرافت و زیبایی رو تو عالم خلقت ندید و گفت خودبخود به وجود اومده؟! اگه هم حرف های مارو قبول نداری گفتم که مستند اخراج شده رو ببین لینکشم بهت دادم. اونجا علاوه بر رد نظریه داروین در مورد آغاز خلقت هم حرف می زنه و میگه احتمال اینکه خلقت تصادفی باشه یک در تریلیون در تریلیون در تریلیون در تریلونه! بجای اینکه گیر بدی به این که مثلا پیامبر چکار کرد و امام حسین چکار کرد اصل و منشا خلقت رو زیر سوال ببر.

  کسی نگفته کل عالم خلقت با ورود آدم و حوا به زمین ایجاد شد. اینم که توکتاب های آسمانی گفته شده آفرینش در ۶ روز ایجاد شد منظور ۶ دوره است نه روز به معنای ۲۴ ساعت ما. شش دوره تدریجی. فلاسفه اسلامی عالم رو قدیم زمانی و حادث ذاتی می دونن. یعنی هیچ وقت نبوده که عالم خلقت نبوده باشه چون فیض خدا قطع شدنی نیست. نمیشه خدا یه وقتی فیضان نداشته باشه و بعد تصمیم بگیره که کاری بکنه. دائما در حال فیضانه و از اول زمانی هم اینطور بوده ولی عالم به حسب ذات در مرحله بعد از خدا و مخلوق اون حساب میشه.

  بازم گیر دادی به سیدها. اینم یه مثال دیگه ازینکه همه اش گیرتون رو چیزهای فرعی و غیراصله. بله سید که هیچ ما خودمون بعضی از امامزاده ها رو هم قلابی می دونیم. اینا دلیل عدم وجود خدا نیست. همه اش کارتون اینه که به داستان ها و تمثیل ها و بعضی وقتا به حدیث های جعلی گیر بدید و با این چیزها سعی کنید اصل به اون محکمی رو زیر سوال ببرید.
  کسی نگفته خدا تو آسمونه، کسی نگفته خدا دیدنیه، کسی نگفته هر کی به خدا اعتقاد داره باید خدا رو دیده باشه، مرگ رو هم من ندیدم ولی نمی تونم نشنوم حرف کسایی که برای لحظاتی مرگ رو تجربه کردن و به این دنیا برگشتن. کتاب هاش موجوده. ولی بحث ما این نیست. قرار نیست بعد مرگ رو خودم ببینم من با عقلم سبک سنگین می کنم، دنیا رو می بینم زمستون و بهارو می بینم و هشدار ۱۲۴ هزار پیامبری که همه حرفای شبیه به هم زدن رو می بینم پیامبرایی که اکثرا چوپون بودن و هیشکدوم از مردم سوءاستفاده نکردن و به مردم ظلم نکردن و آدمای خوبی بودن و هیچ وقت بخاطر حرفاشون از مردم باج نگرفتن و رو مردم سواری نکردن و قبل و بعد پیامبریشون تو سادگی تمام زندگی کردن و با نون خالی سر می کردن و اخلاق پاشاهی نداشتن و…

  اینکه دونه رشد می کنه و میشه درخت و منسوب میشه به خدا به این معنیه که تو یه سلسله طولی، علت های مختلف دست به دست هم میدن و باعث یه اتفاق میشن. منشا و بستر این اتفاق از خداست و روی این پایه بقیه علت ها هم وجود دارن. تو یه کارخونه تلویزیون سازی، همه تلویزیون های ساخته شده به وسیله وجود نیروی برق ساخته شده ان، اگه برق نبود اون تلویزیون ها هم وجود پیدا نمی کردن. برق بستره و پایه اس برای کار کردن اون کارخونه و ساخت وسایل. هر لحظه برق قطع بشه کارخونه از کار میفته. بلاتشبیه خدارو هم اینطور نسبت میدن. از خدا تصور یه پیرمرد که پشت ابرها نشسته و هی دستور میده که این کار انجام بشه و اون کار انجام نشه رونداشته باش.

  از بچگی تو گوشم نخوندن. اینطور نیست که من از اول اینطوری فکر می کردم. من دبیرستان که بودم شاید به خدا اعتقاد نداشتم. یعنی باورم نمیشد. خب بچه بودم و به رشد عقلی نرسیده بودم. به وجود چیزی مثل شیطان اعتقاد نداشتم. بعضی وقتاهم سایتای کافرها رو می خوندم (اون موقع سایت ها فیلتر نبود) این باور در من ضعیف شده بود و مجموعه ورودی های ذهنم یه غباری دورم گرفته بود که اصلا نمی ذاشت به این فکر کنم که پس چطور این دنیا خلق شده؟ پس اگه دین بده چرا دین دارهای واقعی آدم های خوبین؟ اگه دین بده پس چرا همه اش از خوبی و مهربونی و کمک به والدین و غیبت نکردن و گناه نکردن حرف می زنه؟ خوبی بده؟! بده آدم خوب باشه؟! اگه قرآن کلام خدا نیست پس چطور این معجزات توش وجود داره؟ چطور از اثر انگشت آدم حرف می زنه؟ چطور کلمه علم و ایمان دقیقا یه یک اندازه استفاده شده ان؟ چطور کلمه روز ۳۶۵ بار تو قرآن اومده؟ چطور میشه اینارو ندید؟ با این مقدمه که این چیزهای عجیب تازگیا کشف شده و اینطور نبوده که پیامبر بخاطر سوءاستفاده بیاد بگه آی مردم من قرآن رو طوری نوشتم که مثلا کلمه ماه ۱۲ بار توش استفاده شده. به تعداد ماه های سال و…
  ولی نماز رو می خوندم و حدیثی شنیده بودم از پیامبر که جوونی بوده که گناهکار بوده ولی نماز هم می خونده وپیامبر میگه این نمازش یه روز نجاتش میده. بهمین خاطر می گفتم نمازو می خونم شاید زد و این حرفا درست باشه…
  و در طول چندین سال آشنایی با آدمای مذهبی و خوندن کتاب های مذهبی و فلسفی الآن کاملا باورم عوض شده و به اون روزا می خندم و باورم نمیشه چطور من چنین فکرایی داشتم!
  دیروز تو دانشگاه دیدم شان استون رو آورده بودن. از اسلام و اینکه چطور مسلمون شد حرف می زد. معلوم بود اول کاملا مطالعه کرده بعد تصمیم گرفته. برام جالبه که چطور یکی اینطور میشه و یکی تو دل کشور اسلامی حرف از کفر می زنه. موفق باشید

 12. atheism گفت:

  مدیر جان:
  فکر نکنم جز چند تن بی فکر به خدا اعتقاد داشته باشد در طول تاریخ با نام خدا چندین تن سر از تنشون جدا شده
  همون علی و محمد شما با نام خدا چند نفرو سر بریدن اگه اطلاع داشته باشین ؟؟آقا محمد شما داشته از جلوی یه عده ای رد میشدن یکی از افراد قبیله به محمد شما سنگی پرتاب میکنه محمد میگه ااا علی کل طایفه و قبیله ی این فردو جمع کن به فرستاده ی خدا سنگ پرت کرده. محمد شما می شینه یه گوشه میگه علی خودتونشون بده علی مرد زن و پچه رو جدا میکنه و تووو یه روز ۱۵۰۰ رو سرشو میبوره این اتفاقا افتاده عزیز منکر نشو علی جون توو ۱۸ سالگی سر میبریده تو گوشیتون سر یکیرو میبورن دیدین تا حالا ۱۵۰۰ نفر دم خداشون گرم
  تو افریقا چند هزار نفر از گرسنگی مردن شما ها از زیاد خوردن نمیتونین بخوابین خداتون کووووو تو همه جای دنیا دارن همه و همه سلاخی میشن یکی خدارو واسه من نشون بده همه ی اینا واسه کترل کردن ملت.
  یه مدت چند تا خدا بود یواش یواش مردم گیج شدن کدومو بپرستیم گفتن بی خی همه مسولیت افتاد گردن یکی تو اسمونه دیده هم نمیشه کسی هم چیزی بگه دارش میزنیم.
  اگه کمی واقعیت هارو که از شما مخفی شده پیدا کنین بخونین یه چیزایی می فهمین حالا خدا هست قبول چرا با نامش این همه آدم مردن چرا؟؟

  نظر مدیر: اولا ممنون که نسبتا مودبانه صحبت می کنی. من آدم های بی خدا رو معمولا آدم های بی ادب دیدم که به همه مقدسات ما فحش میدن. این نشون میده که میشه باهات بحث کرد و این خیلی خوبه.
  من تا حالا با چند تا بی خدا روبرو شدم و بحث کردم. البته چون نوشتم "مدیر" فکر نکن سنم بالاس من ۲۶ سالمه. چیزی که بین بی خداها مشترک دیدم اینه که همه شون بدون استثنا از یه چیزی رنج می برن یا بردن. همه شون تو زندگیشون یه مشکلی براشون پیش اومده یا روال زندگیشون یه زندگی سرد و بی روح بوده. مجموعه شرایط باعث شده فکر کنن خدایی وجود نداره. هیچ کدوم دلیل عقلی برای وجود نداشتن خدا ندارن و وقتی باشون بحث می کردم نهایتا می گفتن اگه هم خدایی باشه این خدایی که شما میگید و توقرآن و انجیل اومده نیست. یعنی آخرش نتونستن این سوالو جواب بدن که همچین نظمی تو عالم چطوری به وجود اومده.
  حتی اخیرا تومستند expelled دیدم در مورد ریچارد داوکینز داروینیست معروف هم همین اتفاق میفته. طرف ازش پرسید به هیچ خدایی اعتقاد نداری؟ گفت نه. پرسید اگه مردی و اون دنیا خدابهت گفت من این همه بهت لطف کردم چطور منو ندیدی، چه جوابی می دی؟ گفت میگم تو مخفی تر از این بودی که من بشناسمت.
  توحرفش دقیقا لمس می کنم که چطور التماس می کنه که لااقل کاش خدایی بود. بی خداها ظاهرا میگن خدایی نیست ولی تو خلوت و تنهاییشون التماس می کنن کاش خدایی بود و از این خلآ که برامون پیش اومده راحت می شدیم.

  مسلما هیچ کس یه روزه کافر یا مومن نمیشه. مجموعه ورودی هایی که به ذهن شما اومده این باور رو در طی زمان طولانی به شما قبولونده که خدایی نیست و برای اینکه باورتون عوض بشه باید همین زمان طولانی بگذره و ماه های طولانی مطالعه کنید و با آدم های باخدا حرف بزنید. اگه این کارو بکنی یه روزی به حرف های الآنت می خندی و میگی من واقعا چطور نمی دیدم؟!
  من میگم خورشید الآن تو آسمونه و دارم می بینمش ولی تو میگی نیس. چون تو رفتی تو زیرزمینی که ۳۰ تا پله می خوره میره پایین. خب معلومه که نوری بهت نمی رسه که بفهمی خورشید هست یا نه شاید واقعا برای تو خورشیدی نیست. برای این که بفهمی باید به خودت زحمت بدی پله ها رو یکی یکی بیای بالا تا خودت به چشم خودت ببینی که خورشید (خدا) هست.

  در مورد مثالی که زدی من تا حالا یه بارم همچین چیزی نشنیدم. باید منبع حرفت رو ذکر کنی که از کجا اومده. بعد فوت پیامبر چندصد هزار حدیث جعلی ساخته شد که بیشترش از طرف یهودیا بود. چندصد هزار حدیث جعلی می دونی یعنی چی؟! حرف زدن که کاری نداره منم همین الان می تونم یه روایت جعلی بسازم که پیامبر فلان کارو کرد حضرت علی فلان کارو کرد. باید حرف آدم منبع داشته باشه و منبعش هم موثق باشه و افراد کارشناس اونو تایید کرده باشن. والا تا جایی که ما شنیدیم مردم مکه هرکاری دلشون خواست با پیامبر کردن. چطور اینو نشنیدی؟ یه کسی کارش این بوده که هر روز سر پیامبر خاکستر می ریخته، بعد یه مدت پیامبر می بینه که دیگه یارو نیستش می پرسه فلانی کجاس؟ میگن مریضه. پیامبر می ره عیادتش…
  کجا پیامبر بخاطر فحش و انتقادو سنگ پرت کردن، سرکسی بریده؟ حرفت دروغ محضه. اما در مورد جنگ ها بحثش فرق می کنه. معمولا جنگ ها تو مدینه بود و در اونها حمله کننده کفار بودن. خب وقتی آدم بهش حمله میشه باید از خودش دفاع کنه نمی تونه که بشینه نگاه کنه تا بکشنش. تو یه جنگم که پیامبر به طرف مکه حمله می کنه خود کفار وقتی سپاه پیامبر رو می بینن بدون کوچکترین دعوا تسلیم میشن. اینم جنگ تهاجمیش که بدون خونریزی تموم شد.

  در مورد فقر و اینکه آدم ها همدیگه رو می کشن هم واضحه که تو این دنیا آدم ها آزاد آزادن. این دنیا یه سری قوانین داره. مثلا اگه آهنو تیز کنی میشه چاقو و باش میشه گوشت رو برید. این قانون طبیعته خب یکی اگه اومد با چاقو آدم دیگه رو کشت این چه ربطی به خدا داره؟ یا اگه یه طرف دنیا مردم اومدن همه پولارو برا خودشون برداشتن و به آفریقایی ها هیچی نرسید این طبق قانون این دنیا اتفاق افتاده. قانون طبیعت اینه که وقتی پولو از اینجا برداری ببری اونور دیگه اینجا چیزی نیست. خدا این طبیعت رو با قانون هاش آفریده و انسان ها رو هم آزاد گذاشته تا هرکاری دلشون خواست بکنن. و همین آزادی وسیله امتحان شدنشونه. ما تو این دنیا نیومدیم که کیف کنیم اومدیم آزمایش بشیم. همین.
  اگه من خواستم با چاقو تو رو بکشم خدا می تونه جلومو بگیره؟ آره. جلومو می گیره؟ نه. چرا؟ چون قرار نیست. معجزه اتفاق می افته ولی روال طبیعت به عادی بودنشه. قرار نیست خدا تو قوانینی که ساخته دست ببره و اون لحظه کاری کنه که چاقو نبره تا تو کشته نشی.

  ببین ما چون وقتی به این دنیا میایم با ذهن خالی میایم فکر می کنیم هرچی که تو فکر ما اومد دیگه اورجینال اورجیناله وقبلش اصلا وجود نداشته. این سوالا و اشکالا چندین سال و چندین قرن وجود داشته. جوابشم داده شده تموم شده رفته. ولی ما چون نمی ریم مطالعه کنیم فکر می کنیم این سوالی که تو ذهن خودمون درست شده حقیقته.
  هرکدوم حرفات یه بحث مفصله. الآنشم مطلبم طولانی شد. خیلی باید بری کتاب بخونی. اول دقیق حرف خداپرست ها رو بخون بعد مقایسه کن. زندگی یه بار بیشتر اتفاق نمیفته. خیلی ریسک بزرگیه اگه بخوای یه طرفه، حرفا و ببخشید چرت و پرتای بی خداها که تو سایتاشون می نویسن و همه اش دروغ و خالی بندیه رو مبنای زندگیت قرار بدی. از دکتر شریعتی شروع کن. بعد کتابای مطهری. بعدش دیگه بعید می دونم ازین حرفا بزنی.
  مستند expelled رو هم اگه ندیدی ببین. لینکش اینجاس:
  http://www.mojazi.ir
  یه مطلبم درمورد سنگسار نوشتم. بخونی بد نیست:
  https://www.khabarineh.ir/index.php/maz/6665.html
  موفق باشی

 13. satan گفت:

  در جواب taraneh:
  با خدای خیالیتون حال کنین
  اگه خدایی هم باشه جلوش ایستادم تا جونم درآد با هاش مخالفت خواهم کرد بدونید اینجا کسی هست که ضد خدای شماست جهنم هم واسه منه شما حال کنین توووووبهشتتت
  خدایی نیست!!!! 🙂

 14. atheism گفت:

  خدایی وجود ندارد که شما باهاش باشید یا نباشید….شما در تصورتان و خیالاتتون یک چیزهایی را می سازید و ستایش و پرستش می کنید….و اسمش را خدا گذاشتید….در دلتون خوشحال هستید….خب باشید….اما این ثابت نمی کند که خدایی وجود دارد! شما دوست دارید خودتان را گول بزنید….خب بزنید….خیلی مواقع چشم های ما هم دچار خطا می شوند اما متوجه خطا نیستند….در طبیعت مثال های زیادی وجود دارد….

  در ضمن با کمال اطمینان عرض می کنم شما هیچ وقت با عقل و منطق نتوانستید زندگی کنید، چون اگر می توانستید….مطمئنا نیازی به خدای تخیلی ساخته و پرداخته ذهنتان نداشتید!

  احتمالات تخیلی خودتان را هم لطفا برای خودتان نگه دارید….و هر زمانی که مدارک مستند علمی برای اثبات چیزی داشتید، ما در خدمت شما هستیم.

  نظر مدیر: کسی که باید دلیل علمی و عقلی بیاره شمائید نه خداپرستان. برای اثبات خدا فراوون دلیل عقلی و فلسفی وجود داره. شما دارید حرف میلیاردها آدم کره زمین رو نقض می کنید پس شما باید دلیل محکم بیارید که خدا نیست. با گفتن این که خدا تخیله کار حل نمیشه. منم می تونم بگم حرف شما تخیله. اصلا این سایت تخیله شمایی که اومدید تو این سایت نظر دادید تخیلید… اینطوری که نمیشه باید دلیل بیارید که چرا خدا تخیله. و البته قبل از هرچیز با دلایل علمیتون برای ما اثبات کنید که میلیاردها ستاره و سیاره که در جهان خلقت وجود داره از کجا اومده؟! بعدش ما مخلص شما هم هستیم.

 15. taraneh گفت:

  در جواب satan:بس که اطلاع رسانی توی این فرقه کج وکولتون ضعیفه خاک توسرتون

 16. satan گفت:

  دمش گرم نمی دونستم پسری به این باحالی داره
  دم همه ی satanism ها گرم همشون مثل من باحالن

 17. ناشناس گفت:

  بازیگران وخواننده های هالیوود همهگی مبلغان صهیونیسم و شیطانپرستی هستند واین همه ثروتی که دارند از یهودیان صهیونیزم است.واقعا دنیای پوچ و توخالی مثل حباب دارند.

 18. دوستدار حقیقت گفت:

  کسانی که از خدا و معنویت دور شوند و به دنبال شیطان و هوا پرستیشان بروند سرنوشت بهتر از این نخواهند داشت . این عبرتی است برای شیطان پرستان .

نظرات بسته شده است.