صدر جدول بدون تغییر ماند

۱۴ گل حاصل هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران بود. در هفته ای که همه نگاه ها در صدر جدول به استقلال و سایپا بود، استقلال با ۳ اخراجی (فکری در دقیقه ۴۱ ، مجیدی در دقیقه ۶۲ و امیرحسین صادقی در دقیقه ۸۶) و شکست یک بر صفر مقابل ابومسلم (با گل دقیقه ۴۵ مجید نورمحمدی) مشهد را ترک کرد.
هوشنگ نصیرزاده ، کارشناس داوری ، قضاوت اصفهانیان را پرایراد می داند. اخراج فکری اصلا درست نبوده ، ضمن آن که در دقیقه ۸۰ توپ ۲ بار به دستان مدافع ابومسلم خورد. با این حال ، قلعه نویی هیچ حمله ای به داور نمی کند شاید می ترسد باز هم او را محروم کنند به نظر من یک پنالتی ما را نگرفتند و اخراج فکری و صادقی هم صحیح نبود ، با این حال برای آقای اصفهانیان احترام قائلم.
تیم استقلال ، مرا امیدوار کرد، حالا دیگر شک ندارم که تیم ما قهرمان می شود. حالا با این وضعیت ، تمام امید استقلالی ها به بازیهای حساس هفته بیستم بسته شده است.
آنها امیدوارند فولاد در ورزشگاه تختی آبادان موفق به شکست یا توقف سایپا شود. در انزلی ، ملوان و پاس به تساوی یک بر یک رضایت دادند. برای پاس بیاتی نیا (۲۸) و برای ملوان هادی تامینی (۴+۹۰) گل زدند. فجر شهیدسپاسی و فولاد ۳ هفته ای است که خوب نتیجه می گیرند ، اما در بازی مستقیم آنها فجر پیروز شد. در این دیدار که مصدومیت میرزاپور و تعویض او در دقیقه ۵۳ موجب توقف ۳ دقیقه ای بازی شد مصطفی حیدری (۷۱) و علی محمد دهقان (۳+۹۰) برای فجر گل زدند و گل سالم غلامرضایی در دقیقه ۲ هم مردود اعلام شد تا نیکولیچ هم رنگ باخت را ببیند. او آنقدر شهامت داشت که برد را حق فجر بداند. در شوشتر استقلال اهواز و محمود یاوری ، پیروزی شیرینی مقابل صباباتری به دست آوردند. فریدون فضلی در دقیقه ۷۲ تنها گل بازی را به ثمر رساند. در اصفهان ، داربی همشهری ها با برتری ۲ بر صفر سپاهان پایان یافت.
رسول خطیبی (۵۳) و رسول نویدکیا (۴+۹۰) برای سپاهان گل زدند تا تاوارز دوباره صاحب موقعیت خوبی در جدول شود. سایپا هم با گل دقیقه ۹۰ ابراهیم صادقی (که از روی نقطه پنالتی به دست آمد) شهید قندی را شکست داد تا مجید جلالی که از سوی کمیته ملی المپیک به عنوان ناظر تیم امید ایران هم انتخاب شده ، در بدو ورود به تیم شهید قندی ، طعم شکست را بچشد. بازیهای هفته نوزدهم با برد پیروزی مقابل شموشک خاتمه یافت.
دیداری که با گل دقیقه ۱۳ سهراب انتظاری (و شادی کنترل شده او) با برتری پیروزی آغاز و با گل شموشک به تساوی کشیده شد. اما فشار سرخپوشان در دقایق پایانی ثمر داد و علی انصاریان در دقیقه ۸۷ از روی نقطه پنالتی گل دوم پیروزی را زد تا این تیم به هفته های آینده امیدوار بماند.


برنامه هفته بیستم

همه بازیها راس ساعت ۱۵ آغاز خواهد شد.
پنجشنبه ۶ بهمن
شهید قندی – پیروزی ورزشگاه شهید نصیری یزد

جمعه ۷ بهمن
پاس – شموشک ورزشگاه شهید دستگردی تهران
صباباتری – راه آهن ورزشگاه شهید درخشان رباطکریم
ذوب آهن – فجر شهید سپاسی ورزشگاه اختصاصی ذوب آهن
برق شیراز – فولاد مبارکه سپاهان ورزشگاه حافظیه شیراز
فولاد – سایپا ورزشگاه تختی آبادان
ملوان – ابومسلم ورزشگاه تختی انزلی
استقلال تهران – استقلال اهواز ورزشگاه آزادی