صرف‌جویی در اعزام گزارشگر؛ رادیو و تلویزیون در جام ملت‌های آسیا

یکی از بزرگترین رویداد فوتبال آسیا امروز (۱۶ تیرماه) آغاز می‌شود و صدا و سیما سه گزارشگر را برای پوشش خبری به این مسابقات اعزام کرده‌ است.


به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ از میان حدود پنج شبکه‌ی رادیویی که با توجه به رسالت خود به ورزش می‌پردازند؛ تنها مهرزاد عطاران به جام ملت‌های آسیا اعزام شده است.


او که در جام جهانی آلمان نیز حضور داشته است، قرار است در ارتباط‌های مستقیمی که شبکه‌های دیگر رادیویی چون شبکه جوان با وی برقرار می‌کنند، اطلاعات مورد نیاز آن‌ها را نیز تامین کند.

اما وضعیت سیما قدری با رادیو متفاوت است در حالی که بنا به گفته‌ی مهدی هاشمی دبیر شورای هماهنگی سازمان صداوسیما قرار است که همه مسابقات جام ملت‌های به طور مستقیم پخش شود و علاوه بر شبکه سه، شبکه‌ی دو نیز برخی رقابت‌ها را روی آنتن بفرستد، ولی فقط مزدک میرزایی برای گزارش بازی‌های ایران و اطلاع‌رسانی به مخاطبان به جام ملت‌های آسیا اعزام شده است،‌او گزارشگری است که حضور در المپیک سیدنی و مسابقات آسیایی دوحه را نیز در کارنامه‌ی خود دارد.


واحد مرکزی خبر، گزارشگری را برای پوشش خبری مهمترین مسابقات فوتبال پهناورترین قاره جهان اعزام نمی‌کند این تصمیم شاید به مستقر بودن نمایندگی واحد مرکز خبر در شرق آسیا بی ارتباط نباشد؟!


شبکه‌ی بین‌المللی خبر هم وظیفه‌ی تهیه گزارش از جام ملت‌های آسیا را به داوود عابدی سپرده است. او پیش از این نیز به عنوان گزارشگر شبکه‌ی خبر به مسابقات آسیایی دوحه و بوسان اعزام شده بود.


اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا این گزارشگران اطلاع‌رسانی سریع و تازه را برای تلویزیون ایران که رایت مسابقات را نیز خریده است به همراه خواهند داشت.