صعود رئال مادرید در شب رویایی رونالدو/ منچستر سیتی در نیمه نهایی

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از خبرگزاری مهر، دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان فوتبال اروپا از ساعت ۲۳:۱۵ روز سه شنبه با برگزاری دو دیدار هم‌زمان پی گرفته شد که طی آن تیم ‌های رئال مادرید و منچستر سیتی برابر وولفسبورگ و پاریسن ژرمن پیروز شدند و به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

در ورزشگاه سانتیاگو برنابرئو تیم رئال مادرید با انگیزه ای مضاعف برای جبران باخت ۲ بر صفر دور رفت به مصاف وولفسبورگ رفت و با ارایه فوتبالی تهاجمی و درخشش کریستیانو رونالدو زودتر از آن‌چه که تصور می‌ رفت کار را به تساوی کشاند و در نهایت نیز این تیم را ۳ بر صفر شکست داد تا در مجموع برنده این پیکار باشد.

تیم وولفسبورگ که سعی داشت با بازی فشرده فضا را از مهاجمان میزبان بگیرد تا دقیقه ۱۵ خوب دفاع کرد اما در دقیقه ۱۶ مدافعان این تیم مرتکب اشتباه شدند تا اینکه کریستیانو رونالدو روی پاس ارسالی کارواخال از راست دروازه حریف را به راحتی گشود.

وولفسبورگ یک دقیقه بعد شوک دوم را هم دریافت کرد و بار دیگر کریستیانو رونالدو بود که گلزنی کرد. ستاره پرتغالی این بار با پروازی بلند و ضربه سری زیبا دروازه وولفسبورگ را روی کرنر گشود. بعد از این گل تیم مهمان اندکی جلو کشید و یک بار تا آستانه گلزنی پیش رفت اما این اتفاق رخ نداد. در اواخر این نیمه هم کریم بنزما موقعیت دیگری را از دست داد تا نیمه نخست ۲ بر صفر خاتمه یابد.

در نیمه دوم شاگردان زیدان کاملا بر بازی مسلط بودند و تیم وولفسبورگ نیز تنها به دفاع کردن روی آورده بود. بعد از چند حمله که از سوی رئالی ‌ها طرح ریزی شد سرانجام در دقیقه ۷۷ بازی بود که رئال مادرید به گل سوم خود دست یافت.

کریستیانو رونالدو که شبی رویایی را پشت سر می‌ گذاشت از یک ضربه کاشته توانست به زیبایی دروازه حریف را باز کند. بعد از این گل ولفسبورگ نتوانست کار خاصی انجام دهد و رئال مادرید با پیروزی ۳ بر ۲ در مجموع دو بازی رفت و برگشت راهی مرحله نیمه نهایی شد.

در دیگر بازی تیم منچستر سیتی در ورزشگاه همبستگی به مصاف پاریسن ژرمن رفت. بعد از تساوی ۲ بر ۲ در دیدار رفت، این بار مهمان نیاز به برد داشت تا از حذف شدن نجات پیدا کند اما این سیتی زن ‌ها بودند که یک بر صفر دیدار برگشت را بردند و به نیمه نهایی صعود کردند.

در دقایق اولیه این بازی هر دو تیم تا حدی پراشتباه ظاهر شدند و اتفاق خاصی روی دروازه ‌ها رخ نداد تا اینکه در اواسط این نیمه تیم منچستر سیتی روی فرار آگوئرو به یک ضربه پنالتی دست یافت اما خود آگوئرو این ضربه را به بیرون زد. در ادامه نیمه نخست توپی از خط دروازه ‌ها عبور نکرد و نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

در نیمه دوم این بازی هر دو تیم کار را برابر پیش بردند. منچستر سیتی که در خانه بازی می‌ کرد و از شرایط بهتری برخوردار بود در دقیقه ۷۶ مسابقه تیر خلاص را روی ضربه کوین دی بروین شلیک کرد و دروازه حریف را گشود.

شاگردان پیگرینی در ادامه نتیجه را حفظ کردند و با توجه به تساوی ۲ بر ۲ در خانه حریف در مجموع ۳ بر ۲ پیروز شدند و به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

 

 

 

مطلب بالا در بخش ورزشی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۳ April 2016 | 1:08 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.