صعود هشت پله‌یی حدادی در آخرین رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی

احسان حدادی پس از نایب قهرمانی در مسابقات جام‌جهانی دوومیدانی, هشت پله در رده‌بندی اتحادیه‌ی بین‌المللی فدراسیون‌های دوومیدانی صعود کرد.


به گزارش خبرگزاری داشنجویان ایران (ایسنا)، اتحادیه‌ی بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی در آخرین رده‌بندی ورزشکاران خود در ماده‌های مختلف که روز گذشته پس از دو مسابقه‌ی بزرگ اشتوتگارت و یونان انجام داد, در ماده‌ی پرتاب دیسک احسان حدادی قهرمان و رکوردار پرتاب دیسک آسیا از کشورمان با کسب ۱۱۴۴ امتیاز و هشت پله صعود در مکان هیجدهم پرتاب‌گران دیسک جهان قرار گرفت.


در این رده‌بندی ویرجیلیوس الکن از لیتوانی با ۱۳۹۲ امتیاز در صدر این رده‌بندی قرار گرفت. جرالد کانتراز استونی با ۱۳۳۴ امتیاز دوم شد و الکساندر تامرت از استونی با ۱۲۹۱ امتیاز در مکان سوم بهترین پرتاب‌گران دیسک جهان ایستاد.


این در حالی است که پیش از این عباس صمیمی دیگر ورزشکار کشورمان در این رده‌بندی حضور داشت؛اما, اکنون غیر از جدول، رده‌بندی پنجاه پرتاب‌گران جهان خارج شده است. همچنین سجاد مرادی دیگر ورزشکار کشورمان در دوی نیمه استقامت نیز تا چندی قبل در جدول رده‌بندی این دو‌ها قرار داشت که متاسفانه او نیز از این رده‌بندی خارج شده است.


در رده‌بندی کلی دو و میدانی‌کاران جهان, آسافاپاول از جامائیکا در دوی صد متر در صدر رده‌بندی بهترین دو و میدانی‌کاران جهان قرار دارد. پس از او تیسون گای از آمریکا و درمی وارینر ازآمریکا در مکان‌های دوم و سوم این رده‌بندی قرار دارند.