صفایی‌فراهانی: حضور قلعه‌نویی در برترین‌های آسیا پیشنهاد من بود

رییس کمیته‌ی انتقالی فدراسیون فوتبال تاکید کرد که اگر تصمیم‌ نهایی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی تنها با نظر من بود، تاکنون یکی از بهترین مربیان اروپا را برای هدایت تیم ملی به ایران آورده بودم.
محسن صفایی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:‌ در طی ده روز گذشته با مربیان زیادی از اروپا برای هدایت تیم ملی ایران مذاکرات موفقی را انجام داده بودم اما، به دلیل این که بحث انعقاد قرارداد با مربی جدید در یک کمیته بررسی می‌شود و تمام اعضای کمیته‌ی انتقالی در مورد آن تصمیم‌ می‌گیرند، هنوز توافقی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی حاصل نشده است.
وی افزود: من تصمیم گیرنده‌ی نهایی نیستم و قطعا در این مورد نیز مشکلات زیادی برای انعقاد قرارداد با مربی آینده وجود دارد. هر چند که به عنوان رییس کمیته‌ی انتقالی می‌توانم از اختیاراتم استفاده کنم و با سرمربی آینده قرارداد ببندم اما، موضوع این است که این قرارداد باید به گونه‌ای باشد که رییس آینده‌ی فدراسیون فوتبال به آن احترام بگذارد. نگرانی‌ام از این موضوع است که رییس آینده نخواهد با سرمربی منتخب رییس کمیته‌ی انتقالی همکاری کند و این موضوع در نهایت به ضرر فوتبال ایران تمام شود.
صفایی فراهانی تاکید کرد: در حال حاضر نگران آبروی شخصی خود نیستم. بلکه تنها به آبروی مملکت و فوتبال ایران توجه دارم. اگر این نگرانی وجود نداشت قطعا امروز تیم ملی ایران سرمربی خود را شناخته بود.
وی افزود: مذاکرات موفقی با کاندیداهای زیادی از جمله «تراپاتونی» برای حضور در ایران انجام داده بودم و تمام شرایط برای حضورش در تیم ملی فراهم شد اما، سایر اعضای کمیته نظرشان چیز دیگری بود. تمام مربیانی که با آنها مذاکره داشتم همکاری خوبی داشتند و حتی از حضور در ایران استقبال می‌کردند ولی متاسفانه تعلل در تصمیم‌گری‌ها از سوی سایر دوستان در کمیته‌ی انتقالی نتیجه‌ای را به همراه نداشت.
صفایی فراهانی خاطرنشان کرد: اکثر مربیانی که نظر مساعدی برای حضور در ایران داشته‌اند فقط تا مدتی می‌توانند منتظر انعقاد قرارداد و ادامه‌ی مذاکرات بمانند، چرا که آنها نیز پیشنهادهای زیادی دارند و اگر پس از مذاکرات بلافاصله قراردادی منعقد نشود این گزینه‌ها از دست می‌روند.
رییس کمیته‌ی انتقالی فدراسیون فوتبال ایران بار دیگر با تاکید بر این که در حال حاضر تنها کاندیداهای سرمربی‌گری تیم‌ ملی مربیان خارجی هستند، به ایسنا گفت: هیچ یک از اعضای کمیته‌ی انتقالی برای بازگشت “قلعه‌نویی” مذاکره‌ای با او نداشته‌اند. تنها در یک مورد پیش از معرفی برترین‌های آسیا در تماسی با “قلعه‌نویی” به او گفتم که آیا تمایل دارد، نامش به عنوان کاندیدای بهترین مربی آسیا اعلام شود. چرا که می‌توانستم این کار را برای او انجام دهم.
وی افزود: حضور قلعه‌نویی در بین کاندیداهای بهترین مربی سال آسیا با نظر من بوده است و هیچ بحث دیگری در مورد این موضوع مطرح نبوده است. هر چند که قلعه‌نویی پس از رد اولیه‌ی پیشنهاد من، بارها خواستار پیگیری این موضوع از طرف من شده بود.
صفایی فراهانی هم‌چنین در مورد ادعای مطرح شده درباره‌ی وجود دو اساس‌نامه در فیفا از طرف ایران اظهارکرد: این یک اشتباه بوده است. اساس‌نامه‌ی اولی را که برای فیفا ارسال کردیم فیفا آن را اساس‌نامه نهایی فوتبال ایران تلقی کرد ولی بعد از چند اصلاح مجددا اساس‌نامه را برای فیفا فرستادیم که مسوولان فیفا این اساس‌نامه را اساس‌نامه‌ی دوم ایران تلقی کرده بودند که شخصا درنامه‌ای به فیفا این موضوع را اصلاح کردم و اکنون نیز مشکل حل شده است.