طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش به معنای ستیزه با دولت نیست
لاریجانی در جمع خبرنگاران:


طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش به معنای ستیزه با دولت نیست


خبرگزاری فارس‌: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح مسئله استیضاح وزیر آموزش و پرورش به معنای ستیزه با دولت نبوده بلکه به معنای همکاری برای حفظ حقوق مرم است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی جمعه شب در حاشیه مراسم افتتاح درمانگاه خیریه‌ امام صادق (ع) وابسته به دفتر آیت‌الله سیستانی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مسئله استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس گفت: همانطور که مطلع‌ هستید مسئله استیضاح یک پروسه متعارف در مجلس است و نمایندگان مجلس حق دارند که از وزیران سوال کرده و یا در صورت نیاز آنان را استیضاح کنند.
وی ادامه داد: چندی پیش بیش از ۸۰ نفر از نمایندگان درباره عملکرد وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد استیضاح را مطرح کرده‌ بودند و من سفارش کردم تا جایی که ممکن است با وزیر صحبت‌های لازم را داشته باشند تا اشکالات را رفع کرده و کار به استیضاح نکشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ ظاهرا برخی از نمایندگان مجلس این مسئله را پذیرفتند و برخی دیگر آن را قبول نکردند.
وی افزود: مطرح شدن استیضاح برای یک وزیر عجیب نیست، چرا که مجلس می‌تواند از امکانات قانونی خود استفاده کند و اگر این اقدام به تکامل بیانجامد، روش مطلوبی است.
لاریجانی با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب در زمینه تعامل مجلس و دولت بیان داشت: با توجه به این مسئله رایزنی‌هایی در خصوص استیضاح وزیر آموزش و پرورش صورت گرفته است و در هفته آینده این امکان برای وزیر و دولت وجود دارد تا از این رایزنی‌ها استفاده کنند.
وی تاکید کرد: استفاده مجلس از ساز و کارهای قانونی برای حفظ حقوق مردم انجام می‌شود و به این معنا است که نمایندگان به کمک مردم شتافته تا کارها بهتر انجام شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مطرح شدن چنین مسائلی به معنای ستیز نبوده، بلکه به معنای همکاری است و نمایندگان حافظ حقوق ملت هستند و در صورت مشاهده اشکالات از حقوق مردم دفاع می‌کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور در جلسه عصر امروز جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: به طور طبیعی هر از چندگاهی در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حاضر می‌شوم و در این جلسه در ارتباط با مسائل قم، مسائل ملی و بین‌المللی بحث و بررسی صورت می‌گیرد.
لاریجانی افزود:‌ همچنین در این جلسه در ارتباط با همکاری مجلس با دیگر قوا نیز مسائلی مطرح شد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با الحاق شهرهای ساوه، محلات و دلیجان به استان قم بیان داشت: در این زمینه کمیته‌ای در وزارت کشور تشکیل شده است تا ابعاد مختلف الحاق این شهرها به استان قم را بررسی کند و چون در میان نمایندگان استان مرکزی در این ارتباط موافق و مخالف وجود دارد، قرار بر این شد تا پس از بررسی ابعاد مسئله، تصمیم‌گیری شود.