محصولات دانلودی

طرح خروج کامیون‌های فرسوده از هفته آینده آغاز می‌شود

طرح خروج کامیون‌های فرسوده برای خروج دو هزار دستگاه کامیون از هفته آینده آغاز می‌شود.


حجت مهرزاد – مدیر جایگزینی کامیون‌های فرسوده در سایپا – در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت خودرو ایسنا با بیان این مطلب افزود: هم‌اکنون حدود چهار هزار دستگاه کامیون فرسوده بالای ۴۰ سال در کشور وجود دارد که از هفته آینده خروج آن‌ها توسط دو شرکت ایران خودرو دیزل و سایپا دیزل آغاز خواهد شد و سهم هر شرکت تا پایان سال، هزار دستگاه است.


وی با بیان این‌که سازمان راهداری برای هر کامیون شش میلیون تومان یارانه خواهد داد و حداقل سه میلیون تومان نیز شرکت‌های تولید کننده کامیون برای هر دستگاه یارانه پرداخت خواهند کرد، گفت: البته اگر فرد یا سازمانی دو دستگاه کامیون را اسقاط کند، مبلغ یارانه سازمان راهداری به ۱۵ میلیون توان خواهد رسید؛ ضمن این که ۸۰ درصد قیمت کامیون هم با وام ۱۷ درصدی پنچ یا هفت ساله قابل پرداخت است.


مهرزاد خاطرنشان کرد: کامیون‌های فرسوده باید هشت تن به بالا و سن آن‌ها نیز بیش از ۴۰ سال باشد و کامیون‌های جایگزین شده ۱۷ تن به بالا خواهند بود.


او گفت: در آغاز طرح دو هزار دستگاه کامیون فرسوده از رده خارج می‌شود و صاحبان کامیون‌های فرسوده نیز به شهرک‌های اسقاط خودرو معرفی می‌شوند که پیش‌بینی می‌شود این شهرک‌ها هر دستگاه کامیون‌ فرسوده را در حدود چهار میلیون تومان خریداری کنند.


وی با بیان این که عمده مشکل این طرح تامین منابع مالی است، گفت: طبق برنامه چهارم سن ناوگان حمل و نقل ایران باید به ۱۰ سال برسد؛ حال آن که این سن هم اکنون ۲۱ سال است و بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه کامیون فرسوده در ایران وجود دارد.


مهرزاد با بیان این که هر دستگاه کامیون فرسوده سالانه به طور میانگین ۳۰ هزار لیتر مازاد مصرف سوخت دارد، توضیح داد: هر دستگاه کامیون فرسوده سالانه حدود ۱۵ هزار دلار بیش از کامیون نو سوخت مصرف می‌کند که تنها با خروج ۱۰ هزار دستگاه کامیون فرسوده سالانه ۱۵۰ میلیون دلار صرفه‌جویی حاصل می‌شود.


پیش‌تر، شهرام آدم‌نژاد ـ مدیرکل حمل و نقل کالا و مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌یی ـ با اعلام این خبر که در پی عقد قرارداد بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌یی با شرکت‌های خودروساز داخلی و با هدف افزایش ایمنی سفر، رعایت استاندارد‌های زیست محیطی و افزایش سطح خدمات، مرحله اول نو‌سازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کالا برای جایگزینی کامیون‌های فرسوده بالای ۴۰ سال از نیمه دوم آذرماه آغاز می‌شود، به ایسنا افزوده بود: این طرح در پنج مرحله اجرا می‌شود و مقرر است مرحله اول طرح نو‌سازی ناوگان باری کشور از ۱۵ آذر امسال وارد مرحله اجرایی شود که طی آن سه هزار دستگاه کامیون جدید مطابق استاندارد‌های جهانی جایگزین کامیون‌های فرسوده با عمر بالاتر از ۴۰ سال و ظرفیت حمل ناخالص بالای هشت تن می‌شود.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما