طلاق‌های مشهور جهان + عکس

آرنولد و ماریو شریور

آرنولد بازیگر و سیاستمدار آمریکایی پس از ۲۵ سال زندگی مشترک و با داشن چهار فرزند از همسرش ماریو شریو، خبرنگار سابق «ان.بی.سی» جدا شد. وی پس از این جدایی گفته این یک تصمیم شخصی است و هیچ فردی از طرف آنها بعد از این اظهار نظری در این رابطه نخواهد کرد.

نیکول کیدمن و تام کروز
تام کروز که در سال ۱۹۹۰ به هنگام بازی در فیلم «روزهای تندر» با نیکول کیدمن بازیگر استرالیایی آشنا شده بود مدتی بعد با وی ازدواج کرد و در فیلم «چشمان کاملا بسته» نقش زن شوهر را بازی کردند. آنها در سال ۲۰۰۱ در حالی که نیکول سه ماهه باردار بود از یکدیگر جدا شدند که موجب شد نیکول کودک مذکور را سقط کند. برخی نیز معتقدند دلیل جدایی وی از نیکول ناتوانی نیکول کیدمن در بچه دار شدن بوده است.

برلوسکنی و ورونیکا
نخست وزیر ایتالیا که روابط نامشروع او با مدل های ایتالیایی مدت ها خبر داغ رسانه های جهان بود چندی پیش با درخواست طلاق همسرش مواجه شد. «ورونیکا لاریو» همسر ۵۳ ساله برلوسکنی، زمانی از تصمیم خود برای جدایی از شوهرش خبر داد که برخی روزنامه های چپ گرای این کشور نوشتند این مرد ثروتمند در جشن تولد دختری ۱۸ ساله در «ناپل» شرکت داشت. «لاریو» می گوید دیگر نمی تواند با مردی که با دختران نوجوان همنشینی می کند زندگی کند.

نیکلا سارکوزی و سیلیسیا

زوج سیاستمدار چندی پس از پیروزی سارکوزی در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۰۷ از هم جدا شدند. «سیلیسیا» پس از طلاق توافقی اش با بیان اینکه پیش از این در سال ۲۰۰۵ با فرد دیگری آشنا و علاقمند به وی شده بود اظهار داشت:« برغم این مسائل به زندگی خود بازگشتم تا زندگی را از نو بسازم اما نتوانستم به این مهم دست پیدا کنم». همچنین سارکوزی که شایعاتی درباره روابط او با یک مدل فارنسوی به گوش می رسید در همین زمان با کارلا برونی آشنا و به فاصله ۶ ماه از جدایی با او ازدواج کرد.

تایگر وودز و همسرش

جدایی ۲۰۰ میلیون دلاری قهرمان گلف جهان از همسرش، پس از رسوایی اخلاقی وی گرانترین طلاق جهان لقب گرفت. تایگر وودز پس از ۹ ماه تحمل جنجال شدید رسانه‌های دنیا تصمیم به این کار گرفت.

مسعود اوزیل و آنه‌ماریا لاگربلوم
مسعوت اوزیل پس از آنکه آلمان را به مقصد اسپانیا ترک کرد از همسرش جدا شد. آنه‌ماریا لاگربلوم به خاطر علاقه شدید به اوزیل حاضر شد مسلمان شود تا با او ازدواج کند. اما تحمل دوری از آلمان را نداشت. لاگربلوم پس از این جدایی گفت: «در این چند ماه که با مسعوت در مادرید زندگی کردم، به خاطر دوری از کشورم، بسیار اذیت شدم. دوری از وطن و نبود او در منزل به دلیل حضور دائمی در تمرینات و بازی‌های رئال سبب شد تصمیم به جدایی از او بگیرم».

برد پیت و جنیفر انیستون
براد و انیستون که در سال ۲۰۰۰ با هم آشنا شده بودند همین سال با هم ازدواج کردند. گفته می شود زمانی که جنیفر انیستون در حین سخنرانی در مراسم دریافت جایزه گلدن گلوپ فراموش کرد که از پیت تشکر کند، بارقه های جدایی این زوج بازیگر زده شد. پیت و انیستون رسما در سال ۲۰۰۵از یکدیگر جدا شدند. آنها در این مورد گفتند: «ما مایلیم اعلام کنیم که جدایی ما نتیجه حدس و گمان های منتشر شده در رسانه های جنجالی نیست، این تصمیم کاملا نتیجه تفکر و بررسی جدی ماست.»

کیت وینسلت و سام مندس
این زوج هنرمند پس از هفت سال زندگی مشترک از هم جدا شدند. وکیل مشترک آنها پس از این جدایی اعلام کرد که آنها برای جدایی به توافق کامل رسیده‌اند و در مورد زندگی آینده فرزندان‌شان نیز متعهد خواهند بود.

جنیفر لوپز و کریس جود

ازدواج این زوج هنرمند در ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۱ انجام شد و حدود دو سال دوام آورد. گفته می شود لوپز چند هفته قبل از جدایی از کریس، در یک برنامه تلویزیونی حضور یافت و اعلام کردکه کریس به او آرامشی می دهد که تا بحال بدان دست نیافته است. این زوج هیچگاه دلیل خاصی برای جدایی خود اعلام نکردند.

شون پن و رابین رایت
این زوج مشهور که دارای ۲ فرزند بودندبعد از ۱۱ سال زندگی مشترک از هم جدا شدند. هنوز دلیل جدایی این زوج اعلام نشده است. این دومین جدایی پن است چرا که ازدواج او با مدونا، بعد از ۴ سال در سال ۱۹۸۹ به جدایی ختم شد.

منبع: فرارو