عاقبت یک زن پس از مصرف داروهای ضد افسردگی+ عکس‌ها

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم سرا ، «امفو بودیا» زنی است که در ژانویه ۲۰۱۳ به تجویز پزشکان برای کاهش افسردگی و اضطراب شدید پس از مرگ یک دوست در سال ۲۰۱۰ به مصرف داروهای بالابرنده خلق و خوی مثبت روی آورده بود؛ اما تنها پس از چند هفته استفاده تمام بدن و صورتش شروع نمود به دانه دانه شدن. پزشک ‌ها فکر کردند که آبله مرغان است اما با وخیم تر شدن جوش ‌ها و پخش شدن تاول ‌ها در سراسر بدنش، او را سریعاً به بخش مراقبت ‌های ویژه منتقل کردند.

در آنجا بود که تشخیص دادند او مبتلا به «سندروم استیونز جانسون» است، اختلال نادری که در آن سیستم ایمنی در پی محرکی مثل عفونت خفیف یا دارو واکنش بیش از حد نشان می‌ دهد. این بیماری که می‌ تواند کشنده هم باشد منجر به تاول زدن و کنده شدن پوست و سطوح چشم، دهان و گلو می‌ شود. به گفته این خانم سراسر بدنش با جوش ‌های دردناکی پوشیده شده بود البته پیش از اینکه حواسش را از دست بدهد. همچنین می‌ گوید هر مرتبه ای که در بینی اش می‌ دمید ذره ‌های گوشت از آن بیرون می‌ ریخت.

این خانم که مادر یک دوقلوی ۹ ساله است با انتقال به بخش قرنطینه به مدت دو هفته دائماً به هوش می‌ آمد و از هوش می‌ رفت. تا اینکه بالاخره وضعیتش رو به بهبود گذاشت و پزشکان پوست آسیب دیده اش را با توپ ‌های پارچه ای پشمی شستشو دادند و یک ماه بعد یعنی در آوریل ۲۰۱۳ از بیمارستان مرخص شد.

حالا که پس از گذشت سه سال کاملاً بهبود پیدا کرده می‌ گوید: هیچ کس پیش‌بینی نمی نمود که ممکن است چه اتفاقی برای من بیفتد اما می‌ توانم بگویم که این اتفاق از من انسان بهتری ساخته است.

منبع : شفقنا