عامل ربودن ۸۰ نوزاد مقابل قاضی قرار گرفت‌

زنی که به اتهام ربودن ۸۰ نوزاد از بیمارستان‌‌های تهران و شهرری دستگیر شده بود، روز گذشته در شعبه ۱۱۴۳ مجتمع قضایی بعثت تهران محاکمه شد.


به گزارش خبرنگار جام‌جم، در یکی از روزهای خرداد سال ۸۳ یکی از ماموران اداره ثبت احوال پس از دریافت یک گواهی تولد جعلی، با بررسی موضوع متوجه شد، تعدادی از این برگه‌ها پس از ارائه به اداره ثبت احوال، تبدیل به شناسنامه ‌‌شده‌اند.


هنگامی که اداره ثبت احوال در حال پیگیری و تحقیق در این خصوص بود، چند زوج جوان با مراجعه به پلیس آگاهی شهرری، از ربوده شدن نوزادان خود در بیمارستان‌های این منطقه خبر دادند.

بازپرس شعبه سوم دادسرای شهرری و یکی از بازرسان اداره ثبت احوال با بررسی این شکایت‌ها متوجه شدند تاکنون برای ۶۳ نوزاد با گواهی تولد جعلی، شناسنامه صادر شده است. با به دست آمدن این اطلاعات، ماموران با مراجعه به بیمارستان‌های صادرکننده گواهی فوت نوزادان متوجه شدند برای این نوزادان پرونده بالینی تشکیل نشده است.

تحقیقات پلیسی ادامه یافت تا این که ماموران ردپای یک باند بزرگ کودک‌ربایی را شناسایی و در اولین اقدام ۲۸ نفر از اعضای این باند را دستگیر کردند که در تحقیق از آنها معلوم شد زنان سارق این باند به بهانه ملاقات با بیماران، وارد بیمارستان‌ها شده و در یک فرصت مناسب با ربودن کودکان و مخفی کردن آنها  زیر چادرشان متواری می‌شدند و آنها را از طریق واسطه‌ها در اختیار دیگر اعضای باند قرار می‌دادند تا این افراد برای کودکان شناسنامه‌های جعلی تهیه و سپس آنها را به فروش برسانند.

در ادامه تحقیقات پلیسی  قضایی معلوم شد سرکرده‌های باند یک مرد و زن هستند که آنها تحت تعقیب قرار گرفتند و یکی از متهمان فراری که زنی به نام شرمیلا بود، دستگیر و در بازجویی‌های پلیسی منکر جرایم خود شد، اما در مواجهه با شاکیان، به جرم خود اعتراف کرد.


اعتراف پرستار دروغین‌ به سرقت و فروش نوزادان


شرمیلا  متهم  برای ادامه تحقیقات به شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران انتقال یافت و در اظهاراتش به بازپرس قیصری گفت: من به عنوان پرستار وارد بیمارستان‌ها می‌شدم و پس از حضور در اتاق زایمان، نوزادان را می‌ربودم و در اختیار زنی که با او آشنا شده بودم، قرار می‌دادم و او هم نوزادان را به قیمت ۳ تا ۵ میلیون تومان می‌فروخت و تمام این معامله‌ها در مطب یک پزشک در شهرزیبا صورت می‌گرفت و مرد پزشک بابت فروش هر کودک مبلغی دریافت می‌کرد.

به دنبال اظهارات شرمیلا، پزشک متخلف اوایل آذر ماه سال ۸۴ دستگیر شد و در بازجویی‌های پلیسی گفت: شرمیلا از ۳ سال قبل، ربودن نوزادان را شروع کرد و در سرقت نوزادان از بیمارستان نقش اصلی را داشت و من واسطه بودم، به این ترتیب که زوج‌هایی را که بچه‌دار نمی‌شدند شناسایی می‌کردم و با آنها درخصوص تحویل نوزادان قرار ملاقات می‌گذاشتم و پس از فروش آنها، شناسنامه تهیه می‌کردیم و تاکنون ۸۰ نوزاد را از بیمارستان‌‌های تهران ربوده‌ایم.

پرونده اعضای این باند پس از اخذ آخرین دفاع، با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد و روز گذشته، شرمیلا  متهم  و چند نفر از همدستانش به شعبه ۱۱۴۳ مجتمع قضایی بعثت تهران منتقل و بابت تهیه شناسنامه جعلی برای نوزادان ربوده شده و گواهی فوت دروغین برای آنها محاکمه شدند و جرایم خود را پذیرفتند.

بنا بر این گزارش، قاضی جهاندار پس از شنیدن اظهارات متهمان و اخذ آخرین دفاع آنها، بزودی حکم قضایی مربوط را صادر می‌کند.