عامل شلیک مرگبار در شرق تهران دستگیر شد

به دنبال وقوع یک جنایت که دی ماه سال گذشته در شرق تهران صورت گرفت ، عامل قتل راننده ماکسیما دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، روز ۱۵ دی ماه دانش آموزانی که قصد عزیمت به مدرسه خود را داشتند ، با مشاهده جسد مردی که در پشت فرمان خودرو ماکسیما در خیابان پیروزی قرار گرفته بود ، اطراف این خودرو تجمع کرده و موضوع به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش شد. با عزیمت ماموران کلانتری ۱۲۸ تهران نو به محل ، موضوع به بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی گزارش شد و بازپرس حسینی با عزیمت به محل ، تحقیق در این زمینه را آغاز کرد. با بررسی مقدماتی در محل مشخص شد ، راننده مسعود خرازی نام دارد که از ناحیه سر هدف اصابت گلوله فرد ناشناسی قرار گرفته و چند ساعت پیش جان خود را از دست داده است.
با صدور دستور قضایی مبنی بر انتقال جسد به پزشکی قانونی ، پرونده برای پیگیری و تحقیق به شعبه ۱۰ پلیس آگاهی ارجاع شد.

دستگیری چند مظنون

بنابراین گزارش ، با آغاز تحقیق در این زمینه ماموران چند فرد مظنون را دستگیر و تحقیق از آنها را آغاز کردند و در طول این مراحل از تحقیقات ، آنها ردپای عامل جنایت را شناسایی و با بهره گیری از شیوه های خاص پلیسی متهم را دستگیر کردند. متهم دستگیر شده به هویت فرهاد گ ابتدا منکر جنایت شد و عنوان کرد مقتول صاحب یک نمایشگاه خودرو بود و من نیز به عنوان واسطه در این محل اقدام به خرید و فروش خودرو می کردم و از موضوع قتل او بی خبر هستم.
به دنبال این اظهارات بار دیگر تحقیق از متهم آغاز و سرانجام وی وقتی با دلایل و مدارک مربوط به نقش خود در جنایت روبه رو شد ، زبان به اعتراف گشود.

اختلاف مالی

متهم گفت : از ۱۲ سال پیش با مقتول آشنا بودم و در نمایشگاه او خودرو خرید و فروش می کردم تا این که قرار شد یک خودرو پژو از او خریداری کنم و زمانی که ۳.۵ میلیون تومان پول به او پرداخت کردم.
پس از مدتی او عنوان کرد باید ۹ میلیون تومان به او پرداخت کنم و برای این که ثابت کند من به او بدهکار هستم یک سند به من نشان داد که در آن قید شده بود به او بدهکار هستم.
متهم افزود: روز ۱۴ دی ماه با او تماس گرفته و از او خواستم تا در این خصوص با هم گفتگو کنیم وقتی محل قرار تعیین شد با استفاده از موتورسیکلت به سراغش رفتم ، او انتظار مرا می کشید ، وقتی سوار خودرو او شدم بی اختیار در داشبورد خودرو او را باز کرده و یک قبضه سلاح کمری را مشاهده کردم و پس از آن که بار دیگر میان ما مشاجره در گرفت ، اسلحه را از داشبورد بیرون آورده و یک گلوله به سرش شلیک کرده و متواری شدم.
متهم تصریح کرد: پس از فرار مقابل یک مغازه ایستادم و پس از خرید آبمیوه ، اسلحه را بیرون انداخته و به خانه خود بازگشتم.
به دنبال این اعترافات متهم با صدور قرار بازداشت موقت روز گذشته از سوی بازپرس حسینی برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت تا در خصوص این جنایت تحقیقات لازم انجام شود.