عبدالمالک ریگی دستگیر شد

،روابط عمومی وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:‌ رهبر گروه تروریستی جند الله دستگیر شد.

ریگی در اقدامات تروریستی که در شرق کشور انجام داد ده‌ها نفر از نیروهای انتظامی و مردم بی‌گناه را قتل عام کرده است.


ریگی در آستانه یک شرارت جدید بود که در تور امنیتی افتاد
وزیر کشور گفت: ریگی که در اختیار نیروهای امنیتی اطلاعاتی کشورهای بیگانه قرار داشت و دست به شرارت می‌زد با هوشیاری نیروهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان در یک فرصت مناسب خارج از کشور دستگیر و به داخل منتقل شد.

به گزارش خبرنگارمهر، مصطفی محمد‌نجار وزیر کشور صبح امروز سه شنبه  در بدو ورود به بیرجند با حضور در جمع خبرنگاران درباره جزئیات دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالله ، گفت: این فرد شرور که در اختیار نیروهای امنیتی اطلاعاتی کشورهای بیگانه قرار داشت و دست به شرارت می‌زد با هوشیاری نیروهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان در یک فرصت مناسب خارج از کشور دستگیر و به داخل منتقل شد.


وی ادامه داد: این اقدام نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی نشان دهنده اشراف اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی به منطقه است.


محمدنجار با تبریک به فرماندهی معظم کل قوا و نیروهای نظامی و سربازان گمنام امام زمان، افزود : عبدالمالک ریگی که درصدد بود از نقطه‌ای به نقطه دیگر برای طراحی شرارت جدیدی عازم شود با تور امنیتی که از قبل پهن کرده بودیم وی را دستگیر کردیم و الان در چنگال ملت ایران است.


منابع خبری پاکستان خبر دستگیری عبدالمالک ریگی را به طور گسترده منعکس کردند.

تلویزیون خبری جیو ، ساعت ده صبح امروز به نقل از تلویزیون ایران اعلام کرد: عبدالمالک ریگی رئیس گروه منحله جندالله دستگیر شده است . تلویزیون جیو همچنین اعلا م کرد: عبدالمالک ریگی از استان سیستان ایران دستگیر شده و گفته می شود او با القاعده نیز روابط داشته است .

تلویزیون خصوصی سماء پاکستان نیز به نقل از خبرگزاری های ایران اعلا م کرد: رئیس گروه منحله جندالله در شرق ایران دستگیر شد.
تلویزیون خبری آج نیز در زیرنویس نوشت : تلویزیون ایران اعلا م کرد: عبدالمالک ریگی در ایران دستگیر شده است . تلویزیون خبری دان نیز در یک خبر فوری از بازداشت عبدالمالک ریگی ، رئیس گروه جندالله توسط ایران خبر داد. 

شبکه های خصوصی تلویزیونی در پاکستان تاکنون هیچگونه اظهار نظر و تحلیلی در خصوص دستگیری عبدالمالک ریگی در ایران پخش نکرده اند.

پایگاه اینترنتی روزنامه جنگ نیز به نقل از تلویزیون ایران خبر دستگیری عبدالمالک ریگی را منعکس کرده است . خبر بازداشت ریگی از شبکه های تلویزیون پاکستان هر نیم ساعت به نقل از واحدمرکزی خبر پخش شد.