عراقی‌ها: نائب الزیاره ایرانی‌ها در کربلا هستیم (عکس و فیلم)

اتحاد و دوستی مردم ایران و عراق با شعار حب الحسین یجمعنا

با توجه به شیوع کرونا در ایران، امسال ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت سفر به عراق جهت حضور در راهپیمایی اربعین حسینی را منع کردند. بنابراین امسال زائری از ایران به عراق سفر نخواهد کرد.

البته از آن طرف عراق هم به هیچ کشوری و به هیچ زائر خارجی اجازه‌ی ورود نداده است. همه‌ی زوار خارجی اعم از ایرانی، لبنانی، کویتی، آذربایجانی، بحرینی، پاکستانی و… امسال برای شرکت در مراسم اربعین حسینی ممنوع الورود هستند.

حالا در یک اقدام جالب، یک عراقی متنی بر روی بنر چاپ کرده با این مضمون که ما عراقی‌ها نائب الزیاره شما ایرانی‌ها هستیم.

تصویر ویژه از یک عراقی (از اهالی شهر ناصریه جنوب عراق) در حرم امام حسین (ع)

نوشته یک عراقی درباره زیارت به نیابت از مردم ایران در اربعین 99

… مصداق بارز حب الحسین یجمعنا …

نوشته بسیار زیبا: (به نیابت از ملت ایران، امام حسین و اباالفضل علیهما السلام را زیارت خواهم کرد.)

«ازور سیدی و مولای ابی عبدالله الحسین (ع) و اخیه ابی الفضل العباس (ع) نیابه عن الشعب الایرانی. اللهم تقبل منا و منهم صالح الاعمال و العزاء»

همچنین مسؤول تیپ خدمتگزاری حسینی نجف اشرف (مجموعه خدمتگزار اربعین) در یک پیام ویدئویی اعلام کرد امسال و در شرایط کرونایی نائب الزیاره زوار خارجی خصوصاً زائران ایرانی هستند: «شما در قلب ما جا دارید، به نیابت از شما زیارت خواهیم کرد و در خدمت به زوار اربعین حسینی به یادتان هستیم.»


برچسب‌ها: اربعین ۹۹، برگزاری اربعین حسینی در شرایط کرونایی، منع ورود زوار به عراق، ممنوعیت سفر به عراق در اربعین امسال، زیارت عراقی‌ها به نیابت ایرانی‌ها، پیام اتحاد و دوستی عراقی‌ها، حب الحسین یجمعنا، نائب الزیاره بودن در حرم امام حسین و حضرت عباس، اربعین کرونایی