عروس سه روزه از خانه فراری شد

زن جوان ، ۳ روز پس از ازدواج از خانه شوهرش فرار کرد و با شکایت همسرش ، در یک منزل اجاره ای همراه ۲ نفر دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، مردی با مراجعه به دادسرای جنایی و ارائه شکایتی عنوان کرد ، ۳ روز پیش ، پس از برگزاری مراسم عروسی زندگی مشترک خود را آغاز کرده و صبح روز سوم ، متوجه غیبت همسرش شده و او را نیافته است.
به دنبال این شکایت ، دستور قضایی لازم صادر شد. با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی ، ماموران در تحقیقات مقدماتی متوجه شدند ، زن جوان به ازدواج اجباری تن داده و پیش از ازدواج ، با جوانی که در همسایگی وی سکونت داشته ، در ارتباط بوده است.
با به دست آمدن این سرنخ ، ماموران در مرحله بعدی منزل اجاره ای ۲ فرد مظنون را در جنوب تهران شناسایی و با ورود به این محل ، عروس فراری را همراه دو متهم دستگیر و به دادسرای جنایی منتقل کردند.


ازدواج اجباری


زن جوان در ادامه تحقیقات عنوان کرد ، به هیچ عنوان راضی به ازدواج با شوهرش نبوده و حتی زمانی که به اصرار والدینش پای سفره عقد نشسته گفته است که بلافاصله پس از ازدواج از خانه فرار خواهد کرد. وی افزود: حتی قبل از ازدواج ، موضوع علاقه خودم به فرد دیگری را برای شوهرم بازگو کردم و خواستم تا از ازدواج با من صرف نظر کند اما او نپذیرفت و من هم به دلیل آن که علاقه ای به شوهرم نداشتم ، صبح سومین روز زندگی مشترک خود ، از خانه فرار کردم.
به دنبال این اظهارات دستور قضایی لازم برای ادامه تحقیقات صادر شد. دادیار رضوانفر با اشاره به این پرونده به خبرنگار ما گفت : متاسفانه وادار کردن دختران و پسران جوان به ازدواج ، موجب بروز مشکلات بسیار جدی برای زوجها و نیز بستگان آنها خواهد شد زیرا براساس باورها و آموزه های اخلاقی و اعتقادی درباره انتخاب همسر تاکیدهای فراوانی شده و ما امروز شاهدیم که برخی اوقات پرونده هایی در دادسرای جنایی مطرح می شود که زوجهای جوان بدون آن که علاقه و تمایلی به ازدواج و زندگی مشترک باهم داشته باشند ، به اصرار نزدیکان خود تن به ازدواج ناخواسته می دهند که نمونه آن در این پرونده مشاهده می شود. وی تصریح کرد: والدین باید به این نکته توجه داشته باشند که اجبار در ازدواج در کوتاه ترین زمان ممکن ، مشکلات جدی برای فرزندان آنها ایجاد خواهد کرد. وی تاکید کرد: پدران و مادران به خواست فرزندان خود اهمیت دهند و به عنوان راهنما ، موضوعاتی را که احساس می کنند فرزندان آنها باید از آن مطلع باشند ، در اختیار آنها قرار دهند.