عضو حقوقدان شورای نگهبان: خوب بودن کاندیدا برای انتخاب کافی نیست

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها – تسنیم نوشت: عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: باید کسانی را انتخاب کنیم که آرزویی جز اعتلای نام پیامبر و اسلام ندارند و دارای دانش و ایمان هستند. خوب بودن یک کاندیدا برای انتخاب کفایت نمی‌کند.

 محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان عصر امروز در جمع خانواده معظم شهدا در مراسم عطرافشانی گلزار شهدای اسلامشهر، با تأکید بر مشارکت گسترده در هر دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، گفت: اصل مشارکت در انتخابات پیش رو برای آینده کشور بسیار مهم است. هر یک رأی بیشتر که در صندوق‌ها ریخته شود، برای حفظ میراث شهدا اثر مبارکی دارد.

وی افزود: دیگران را با قدرت به شرکت در انتخابات تشویق کنیم تا بالاترین میزان مشارکت را داشته باشیم و آبرو و مجد و عظمت کشور حفظ شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: هر چند مجلس خبرگان با زندگی روزمره خیلی ارتباط مستقیمی ندارد، اما اثرش در زندگی روزمره کمتر از مجلس شورای اسلامی نیست.

عضو حقوقدان شورای نگهبان دومین وظیفه شهروندان را گزینش انسان‌های سالم و کارآمد دانست و گفت: باید کسانی را انتخاب کنیم که خود را مدیون شهدا می‌دانند، پایبند شهدا هستند، آرزویی جز اعتلای نام پیامبر و اسلام ندارند و دارای دانش و ایمان هستند.

وی در ادامه گفت: “خوب بودن” کاندیدا به تنهایی برای یک انتخاب کفایت نمی‌کند، چه اینکه امام صادق(ع) می‌فرمایند “سپردن کار به دست انسان‌های خائن، تفاوتی ندارد با سپردن کار به دست انسان‌های خوب، اما ناتوان و بی‌عرضه.”

اسماعیلی در پایان تاکید کرد: کسانی را انتخاب کنیم که علاوه بر سلامت و ایمان، توان شناخت دنیای معاصر و پیدا کردن راه‌حل برای مشکلات موجود را داشته باشند.

۲۹۲۱۹

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.